Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Вітаю всіх авторів і читачів!

Сама ж хочу трохи виправити цю ситуацію, бо в своєму оповіданні “Пан Омелян” використала такого персонажа, про якого мало хто чув, отже і не уявляє, який він. Напишу про всіх створінь потаємного світу, які з’являються в цьому творі.

Домовик (домовий, хазяїн, дедо, дідусь) — «хатнє» божество, що, за повір’ям, має вплив на добробут сім’ї, бо він господар дому, бог хатнього вогню і печі, охоронець не тільки будинку, а й усіх, хто живе у ньому. Якщо в хаті немає лалу та постійні негаразди, то може шкодити. За уявленнями давніх українців, мешкав, як правило, на горищі (на лежаку), або за пічкою. 

Коргоруш (коловерш) – це хатній дух, помічник відьми, чаклуна або домовика. Часто з’являється в подобі кицьки, переважно чорної. Для своїх господарів часто крадуть у сусідів гроші, речі, їжу, які покладені без молитви.

 

 

 

Домовик і коргоруш

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нічниці (крикси, крікси) — нічні демони. Нападають головним чином на дітей і не дають їм спати. Нічниці — невизначеного виду істоти, невидимі або схожі на птахів, кажанів, черв’яків; привиди, блукаючі вогні. Рідше мають вигляд жінки з довгим волоссям у чорному одязі або старої баби. Проникають у будинок через вікно або двері. Б’ють, щипають, смикають дитя, так що воно плаче і не може спати.

 

 

 

Бука – це нічний злий дух з великою пащекою та довгим язиком. Мешкає у дитячій кімнаті, зазвичай у шафі або під ліжком. Бачити його можуть лише діти, для яких і є загрозою.

Боїться бука лише світла та того, що дорослі в нього повірять, тому що через це може загинути.

 

 

Маленький бонус.))) Зовсім не містичний і не міфічний. Це британська красуня Василина, що має ефектний окрас золотиста шиншила.

Якщо вас зацікавили герої, запрошую до книги “Пан Омелян”.

Бажаю вам приємного читання і гарних вражень!

Щиро ваша, Ана Пест.

 

Оригінал статті на Букнет: Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До рейтингу найбагатших жінок США від Forbes увійшли дві письменниці 

Американський діловий журнал Forbes оголосив рейтинг 100 найбагатших жінок Америки, які досягли успіху самостійно.
 
Шостий рік поспіль його очолює дистриб’юторка будівельних матеріалів

У Будинку письменників відбувся урочистий захід, приурочений до Міжнародного дня захисту…

1 червня в Будинку письменників, у Києві, відбувся надважливий і символічний культурно-мистецький захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

Попри жахливу ніч обстрілів Києва, коли обезуміла

У Києві не можуть знести пам’ятник Пушкіну через його охоронний статус 

Київська міська рада підтримала петицію про демонтаж памʼятника російському поету Алєксандру Пушкіну в одному з районів столиці, але наразі не може його знести через охоронний статус. П

Переклади весни: чумні турецькі ночі, любов серед сельви й шведські вовки

П’ять місяців 2023 року з низкою гучних перекладів як художньої, так і нон-фікшн літератури, показали, що український книговидавничий ринок не здається, а продовжує боротись за читача,

У США вийшла збірка поезії про трагедію Бабиного Яру

Видавництво Українського наукового інституту Гарвардського університету випустило двомовну збірку Babyn Yar: Ukrainian Poets Respond («Бабин Яр: Відгук українських поетів»).
 
У книзі з

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"