Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Вітаю всіх авторів і читачів!

Сама ж хочу трохи виправити цю ситуацію, бо в своєму оповіданні “Пан Омелян” використала такого персонажа, про якого мало хто чув, отже і не уявляє, який він. Напишу про всіх створінь потаємного світу, які з’являються в цьому творі.

Домовик (домовий, хазяїн, дедо, дідусь) — «хатнє» божество, що, за повір’ям, має вплив на добробут сім’ї, бо він господар дому, бог хатнього вогню і печі, охоронець не тільки будинку, а й усіх, хто живе у ньому. Якщо в хаті немає лалу та постійні негаразди, то може шкодити. За уявленнями давніх українців, мешкав, як правило, на горищі (на лежаку), або за пічкою. 

Коргоруш (коловерш) – це хатній дух, помічник відьми, чаклуна або домовика. Часто з’являється в подобі кицьки, переважно чорної. Для своїх господарів часто крадуть у сусідів гроші, речі, їжу, які покладені без молитви.

 

 

 

Домовик і коргоруш

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нічниці (крикси, крікси) — нічні демони. Нападають головним чином на дітей і не дають їм спати. Нічниці — невизначеного виду істоти, невидимі або схожі на птахів, кажанів, черв’яків; привиди, блукаючі вогні. Рідше мають вигляд жінки з довгим волоссям у чорному одязі або старої баби. Проникають у будинок через вікно або двері. Б’ють, щипають, смикають дитя, так що воно плаче і не може спати.

 

 

 

Бука – це нічний злий дух з великою пащекою та довгим язиком. Мешкає у дитячій кімнаті, зазвичай у шафі або під ліжком. Бачити його можуть лише діти, для яких і є загрозою.

Боїться бука лише світла та того, що дорослі в нього повірять, тому що через це може загинути.

 

 

Маленький бонус.))) Зовсім не містичний і не міфічний. Це британська красуня Василина, що має ефектний окрас золотиста шиншила.

Якщо вас зацікавили герої, запрошую до книги “Пан Омелян”.

Бажаю вам приємного читання і гарних вражень!

Щиро ваша, Ана Пест.

 

Оригінал статті на Букнет: Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Важливо!!! Для тих, хто читає Володаря!

Дорогі читачки, щиро дякую за вашу підтримку та емоції! Найближчим часом продовження виходитиме через день, тому, що я їду у відпустку, але навіть там продовжу займатися книгою.

Знижка на “Без зайвих слів”!

Вітаю, мої хороші! Забігла коротенько повідомити, що сьогодні на роман «Без зайвих слів» діє знижка. Може бути, комусь стане в нагоді) Щиро запрошую зазирнути до цієї історії про справжнє кохання та міцну дружбу,

Про що мої кники. Лонгрід.

Софія Вітерець нещодавно запропонувала флешмоб з темою, що мене цікавить багато років.

Треба розказати, про що наші книги, а коментатори можуть написати, чи вони вловили авторський меседж.

Здається, все просто.

дорослі не носять рожевого

“Для всеохопного розуміння чогось – потрібно аналізувати” – це я зрозуміла на економічному факультеті та повністю згідна. Аналіз дійсно дуже важливий, бо якщо застосовувати його правильно, це прямий шлях до самовдосконалення.

Наприклад,

Знижка на “Один крок”

Шановні  читачі, сьогодні діє неймовірна  знижка  на мою  завершену книгу «Один крок». Її  можна  придбати  за ціною,  нижчою передплати.

https://booknet.com/uk/book/odin-krok-b325523

Анотація

Коли вони вперше

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"