Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Вітаю всіх авторів і читачів!

Сама ж хочу трохи виправити цю ситуацію, бо в своєму оповіданні “Пан Омелян” використала такого персонажа, про якого мало хто чув, отже і не уявляє, який він. Напишу про всіх створінь потаємного світу, які з’являються в цьому творі.

Домовик (домовий, хазяїн, дедо, дідусь) — «хатнє» божество, що, за повір’ям, має вплив на добробут сім’ї, бо він господар дому, бог хатнього вогню і печі, охоронець не тільки будинку, а й усіх, хто живе у ньому. Якщо в хаті немає лалу та постійні негаразди, то може шкодити. За уявленнями давніх українців, мешкав, як правило, на горищі (на лежаку), або за пічкою. 

Коргоруш (коловерш) – це хатній дух, помічник відьми, чаклуна або домовика. Часто з’являється в подобі кицьки, переважно чорної. Для своїх господарів часто крадуть у сусідів гроші, речі, їжу, які покладені без молитви.

 

 

 

Домовик і коргоруш

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нічниці (крикси, крікси) — нічні демони. Нападають головним чином на дітей і не дають їм спати. Нічниці — невизначеного виду істоти, невидимі або схожі на птахів, кажанів, черв’яків; привиди, блукаючі вогні. Рідше мають вигляд жінки з довгим волоссям у чорному одязі або старої баби. Проникають у будинок через вікно або двері. Б’ють, щипають, смикають дитя, так що воно плаче і не може спати.

 

 

 

Бука – це нічний злий дух з великою пащекою та довгим язиком. Мешкає у дитячій кімнаті, зазвичай у шафі або під ліжком. Бачити його можуть лише діти, для яких і є загрозою.

Боїться бука лише світла та того, що дорослі в нього повірять, тому що через це може загинути.

 

 

Маленький бонус.))) Зовсім не містичний і не міфічний. Це британська красуня Василина, що має ефектний окрас золотиста шиншила.

Якщо вас зацікавили герої, запрошую до книги “Пан Омелян”.

Бажаю вам приємного читання і гарних вражень!

Щиро ваша, Ана Пест.

 

Оригінал статті на Букнет: Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"