Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Вітаю всіх авторів і читачів!

Сама ж хочу трохи виправити цю ситуацію, бо в своєму оповіданні “Пан Омелян” використала такого персонажа, про якого мало хто чув, отже і не уявляє, який він. Напишу про всіх створінь потаємного світу, які з’являються в цьому творі.

Домовик (домовий, хазяїн, дедо, дідусь) — «хатнє» божество, що, за повір’ям, має вплив на добробут сім’ї, бо він господар дому, бог хатнього вогню і печі, охоронець не тільки будинку, а й усіх, хто живе у ньому. Якщо в хаті немає лалу та постійні негаразди, то може шкодити. За уявленнями давніх українців, мешкав, як правило, на горищі (на лежаку), або за пічкою. 

Коргоруш (коловерш) – це хатній дух, помічник відьми, чаклуна або домовика. Часто з’являється в подобі кицьки, переважно чорної. Для своїх господарів часто крадуть у сусідів гроші, речі, їжу, які покладені без молитви.

 

 

 

Домовик і коргоруш

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нічниці (крикси, крікси) — нічні демони. Нападають головним чином на дітей і не дають їм спати. Нічниці — невизначеного виду істоти, невидимі або схожі на птахів, кажанів, черв’яків; привиди, блукаючі вогні. Рідше мають вигляд жінки з довгим волоссям у чорному одязі або старої баби. Проникають у будинок через вікно або двері. Б’ють, щипають, смикають дитя, так що воно плаче і не може спати.

 

 

 

Бука – це нічний злий дух з великою пащекою та довгим язиком. Мешкає у дитячій кімнаті, зазвичай у шафі або під ліжком. Бачити його можуть лише діти, для яких і є загрозою.

Боїться бука лише світла та того, що дорослі в нього повірять, тому що через це може загинути.

 

 

Маленький бонус.))) Зовсім не містичний і не міфічний. Це британська красуня Василина, що має ефектний окрас золотиста шиншила.

Якщо вас зацікавили герої, запрошую до книги “Пан Омелян”.

Бажаю вам приємного читання і гарних вражень!

Щиро ваша, Ана Пест.

 

Оригінал статті на Букнет: Домовик та інші міфічні створіння. (візуалізація)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Нижньому Березові на Косівщині відбулася літературна етнографічно-краєзнавча година «Березівський хліб…

На початку травня яблунева заметіль витанцьовує по Яблунівщині, фівкаючи пелюстковим розмаєм, а Березови з пташиною лету – одна із яскравих перлин гуцульської неповторності – своєю свіжою палітрою веснян

Пішла з життя кримськотатарська поетка Ельвіра Емір-алі Капніст

У Сімферополі померла кримськотатарська поетка і хореографка Ельвіра Емір-алі Капніст. Про це повідомила її донька Нізіє Еміршах на своїй фейсбук-сторінці. 
На звістку про смерть поетки

У школах Франції вивчатимуть українську мову як другу іноземну

З вересня 2025 року у чотирьох академічних регіонах Франції розпочнеться пілотний проєкт із викладання української мови як другої іноземної. Про це повідомили у посольстві України у Фра

Книжковий Арсенал-2025 оголосив програму

Оголосили програму XIII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
До програми фестивалю увійшло близько 200 подій. Це програми фокус-теми,

Білий дім звільнив бібліотекарку Конгресу Карлу Гейден

Адміністрація Трампа звільнила бібліотекарку Конгресу Карлу Гейден, яка очолювала установу з 2016 року. Про це повідомляє Publisers Weekly.
Лист із повідомленням про звільнення надійшов

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"