Для українських журналістів створили гарячу лінію щодо етики та стандартів

Для українських журналістів створили гарячу лінію щодо етики та стандартів

В Україні запустили гарячу лінію з питань етики й стандартів для журналістів. Про це повідомила Комісія з журналістської етики (КЖЕ), яка й створила лінію. 

 

Мета гарячої лінії — допомагати попереджати помилки та робити матеріали якіснішими на етапі підготовки до публікації. Комісія журналістської етики повідомила, що за потреби готова запропонувати власну експертизу та юридичну допомогу медіаюриста.

 

«Сьогодні вплив оперативної та достовірної інформації значно зростає, бо від неї залежить не тільки адекватне розуміння ситуації, ментальне здоров’я громадян, але й боєздатність країни, здатність приймати поінформовані рішення,  а іноді – збереження життя людей. Зараз українські медіа перебувають в напруженому робочому режимі, наживо висвітлюючи російську воєнну агресію в Україні. Вони працюють як супергерої інформаційного фронту, наближаючи перемогу нашої держави», — наголосили в КЖЕ.

 

Потреба у гарячій лінії зумовлена результатами дослідження комісії: у 58% опитаних журналістів повністю або частково виникають складнощі у висвітленні війни, а 70% опитаних стикалися або частково стикалися у своїй журналістській роботі з інформаційними спецопераціями ворога або просуванням російських наративів.

 

Лінія покликана відповідати на такі питання журналістів: 

 

  • Складна етична дилема при підготовці матеріалу;
  • Сумніви щодо інформації, яку не можна розголошувати в медіа під час воєнного стану;
  • Сумніви щодо порушення журналістської етики в матеріалі;
  • Вибір відповідної лексики: «воєнний» чи «військовий», «бомбардування», «обстріл»  чи «авіаналіт» тощо;
  • Пошук балансу між розкриттям історії та захистом потерпілої чи потерпілого при підготовці матеріалу;
  • Запобігання паніки серед населення;
  • Острах перед негативною реакцією авдиторії на матеріали про війну;
  • Вибір відповідних експертів;
  • Роз’яснення Кодексу етики українського журналіста;
  • Питання, які стосується дотримання журналістських стандартів та етики.

 

Звернутися до лінії можна за посиланням. Відповідь журналіст чи журналістка має отримати впродовж доби. 

 

Лінію створюють за підтримки організації International Media Support.

 

Нагадаємо, Комісія з журналістської етики розробила рекомендації щодо словника воєнного часу, за допомогою якого варто висвітлювати події російсько-української війни. 

 

Також вона закликала виключити російську «Общественную коллегию по жалобам на прессу» та її представників з Альянсу незалежних пресрад Європи.

 

Чільна ілюстрація: КЖЕ

Оригінал статті на Suspilne: Для українських журналістів створили гарячу лінію щодо етики та стандартів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"