Для проєкту «Ще один день» відібрали 20 щоденників війни

Для проєкту «Ще один день» відібрали 20 щоденників війни

Читомо відібрало 20 проєктів для онлайнової виставки «Ще один день: щоденники війни», що реалізовуватиметься за програмою #ZMINA_2_0 від фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу*.

 

Усього видання отримало на розгляд 66 проєктів.

 

Збір щоденникових проєктів тривав 10 днів: з 10 по 20 серпня. Автори та авторки надсилали власні щоденники про досвід переживання війни у найрізноманітніших форматах: від віршів та постів у соцмережах до зінів та фотоколажів.

 

Географія учасників та учасниць сягнула різних куточків України, включаючи тимчасово окуповані території, та понад десяти іноземних міст, які стали прихистком для тимчасово переміщених осіб.

 

«Спочатку ми планували обрати 17 проєктів, але настільки були вражені заявками, що мусили збільшити кількість відібраних щоденників до 20. Це люди різних досвідів, для когось формат самовираження є типовою творчою практикою, для когось, це – вперше. Для багатьох ведення щоденника було поверненням власного голосу і суб’єктності, намаганням позначити себе у просторі, не бути об’єктом диких обставин війни. 

 

Для більшості, очікувано, це спроба рефлексії, своєрідної терапії для проживання воєнних досвідів, і ми продовжимо досліджувати цю тему в статтях, які супроводжуватимуть виставку», – коментує координаторка проєкту Вікторія Фещук. 

 

Критеріями оцінювання проєктів стали цілісність, послідовність викладу, маркування часу та наявність воєнного контексту.

 

Відтак переможцями та переможницями відбору стали:

 

 • *** Вікторія (Херсон): колажі
 • Астасьєва Олена (Херсон): писаний щоденник
 • Бачинська Олеся (Варшава, Польща): зін
 • Войцехівська Олександра (Львів-Катовіце, Польща-Львів): Twitter-канал
 • Вротна Юлія (Кам’янець-Подільський): фото, вірші
 • Гладун Дарина (Буча-Макалевичі-Хмельницький-прикордоння-Польща): писані картки
 • Захарченко Олена (Київ-Рівне-Київ): Facebook-пости
 • Касянчук Максим (Маріуполь): писаний щоденник
 • Кисла Аня (Херсон): фото
 • Козак Антоніна (Дніпро): Telegram-канал
 • Купріян Дмитро (Дебальцеве-Станиця Луганська-Щастя-Піски-Слов’янськ): зін
 • Малига Яна (Нова Каховка-Івано-Франківськ-Бакош): тексти, віжуал
 • Мітров Ігор (Донеччина): відео
 • Науменко Міла (Гданськ, Польща): малюнки
 • Савранська Наталія (Івано-Франківськ-Бровари): малюнки
 • Семенова Антоніна (Боярка): скетчі
 • Сивий Олексій (Харків): тексти
 • Склярова Марія (Харків-Полтава): цифрові ілюстрації
 • Тіхонова Марія (Дрогобич): колаж, записи
 • Ютченко Анна (Львів): фотоколажі

 

Окрім відібраних через open-call проєктів, спеціальна кураторська група, до якої увійдуть члени редакції «Читомо», а також запрошені спеціалісти, обере ще 14 щоденників із відкритих джерел. Ці проєкти так само стануть екземплярами онлайн-виставки.

 

Щоденники експонуватимуться на сайті «Читомо» з кінця вересня-початку жовтня цього року.

 

Оригінал статті на Suspilne: Для проєкту «Ще один день» відібрали 20 щоденників війни

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Закарпатському краєзнавчому музеї стартував рік історичного кіно

Рік історичного кіно стартував у Закарпатському краєзнавчому музеї 27 січня. Розпочали із перегляду стрічки «Крути 1918», режисера Олексія Шапарєва, розповіла виконувачка обов’язків директора Закарпатсь

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив найкращі мальописи

Міжнародний фестиваль коміксів в Ангулемі визначив лавреатів своїх офіційних нагород. Про це повідомляється на сайті події.

Приз Fauve d’Or за найкращий альбом отримав швейцарський авт

Netflix випустив серіал, знятий за романами Джонатана Страуда

На Netflix вийшов серіал Lockwood & Co, знятий за мотивами пригодницьких романів британського письменника Джонатана Страуда.
 
У стрічці йдеться про світ, охоплений привидами. Найкращою

Війна за деколонізацію культури. Тарас Лютий

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

МОН закликають повернути історію України до обов’язкових предметів НМТ

Міністерство освіти і науки України закликали повернути історію України до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту (НМТ). З такою ініціативою виступила коа

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"