Для марафону кримськотатарської Вікіпедії вже написано понад 500 статей — Сейтхалілєв

Для марафону кримськотатарської Вікіпедії вже написано понад 500 статей — Сейтхалілєв

До 15 липня тривав онлайн-марафон із наповнення Вікіпедії — «Serbest Entsiklopediya: Пишемо кримськотатарську Вікіпедію». Наступний марафон стартує восени цьогоріч. Узяти участь зможе кожен охочий. Єдина умова — знання кримськотатарської мови. 

Як повідомив crimea.suspilne.media заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Снавер Сейтхалілєв, залучення та об’єднання молоді та носіїв — початок 10-річного шляху розвитку мови.

“Це важливо для створення потенціалу автоматичного перекладу. Якщо брати історію розвитку кримськотатарської Вікіпедії, то перший стрибок був у 2014 році у написання кількості статей, і зараз — це другий стрибок. Ми робимо другий рекорд в історії Вікіпедії”, — сказав він.

Сейтхалілєв також додав, щонайменше десятьох найактивніших авторів чекають сувеніри та матеріальні призи.

Вікіпедія кримськотатарською існує вже 13 років. За цей час у ній з’явилось 10 тисяч статей. У рамках марафону планувалось написання ще тисячі статей, а також сотні статей на теми окупації Криму.

За словами Аліни Бондаренко, марафон допоможе тим, хто вивчає кримськотатарську мову, тому що наразі бракує в мережі інтернет-ресурсів цією мовою. Марафон стане слушним кроком для розвитку і популяризації цієї мови в Україні.

Аліна Бондаренко. Джерело: facebook.com

Бондаренко вивчає кримськотатарську мову останні 5 років. Вона переклала понад 40 статей для наповнення Вікіпедії на цій мові. 

“Я обирала теми саме зі ста статей, які стосуються кримськотатарських тем та українських, тому що там теж були статті про постатей, важливих для Криму, і географічні об’єкти, і міжнародні організації”, — зазначила авторка.

Координатор програм ГО «Вікімедіа Україна» Роман Процюк повідомив, що вони вже давно допомагають у розвитку кримськотатарського мовного розділу і цей марафон дуже гарна можливість змотивувати людей долучатись до наповнення Вікіпедії цією мовою.

“Вікіпедія — це найбільша у світі онлайн-енциклопедія вільних знань. Безкоштовна, не бере грошей за доступ, не продає рекламу, є потужною базою вільних знань, яка корисна всьому людству”, — пояснив він.

Роман Процюк. Джерело: facebook.com/Олена Ангелова/Студії живої історії

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Для марафону кримськотатарської Вікіпедії вже написано понад 500 статей — Сейтхалілєв

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Січеславські письменники пропагують здоровий спосіб життя

Бернард Шоу був непоганим тенісистом і захоплювався водними видами спорту, Ернест Геменгвей та Артур Конан Дойл полюбляли бокс, а  Дніпропетровська обласна організація НСПУ як соціально відповідальна гр

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"