Для ЗМІ нарешті встановили правила висвітлення подій у зонах бойових дій

Для ЗМІ нарешті встановили правила висвітлення подій у зонах бойових дій

Журналісти можуть збирати інформацію відразу після російських обстрілів, але публікувати її заборонено принаймні 3 години. Про це ідеться у спільній заяві Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства оборони України, медіаспільноти «Медіарух» та представників ЗМІ.

 

Якщо обстріл чи бойові дії стосувалися цивільного об’єкта — інформацію можна публікувати за 3 години, військового — через 12 годин відповідно.

 

У заяві наголосили, що вона передбачає механізм забезпечення рівних можливостей для всіх засобів масової інформації висвітлювати російську агресію проти України.

 

Зокрема, військовим адміністраціям рекомендували надавати більше інформації ЗМІ про руйнування, спричинені діями ворога, не пізніше ніж один день після події. 

 

Крім того, з метою запровадження системного діалогу та сприяння роботі журналістів під час воєнного стану Мінкульт спільно з Міноборони України систематично проводитимуть зустрічі із представниками ЗМІ.

 

У заяві зауважили, що задля створення комфортних умов для роботи журналістів у Києві та Львові працюють медіахаби, а на базі УНІАН та «Укрінформу» відбуваються регулярні брифінги представників Міноборони, Збройних Сил України, МВС, ДСНС, оперативно надають офіційну інформацію, а також через пресофіцерів Збройних Сил України, мобільні пресгрупи, що працюють у зоні бойових дій.

 

Також журналістів закликали не розголошувати інформацію, що може ознайомити ворога з діями ЗСУ, та дотримуватися наказу Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного від 3 березня 2022 року № 73 щодо порядку допуску представників ЗМІ на військові об’єкти у районі ведення бойових дій на період воєнного стану. У разі його порушення журналістів позбавлятимуть акредитації.

 

Нагадаємо, наприкінці березня українські журналісти закликали державу встановити правила висвітлення російських обстрілів задля зняття з них необґрунтованих звинувачень у коригуванні вогню ворога.

 

Як відомо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7189 про запровадження кримінальної відповідальності за публікацію інформації про переміщення ЗСУ

 

Джерело: Детектор медіа

 

Чільне фото: АрміяInform

Оригінал статті на Suspilne: Для ЗМІ нарешті встановили правила висвітлення подій у зонах бойових дій

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"