Для ЗМІ нарешті встановили правила висвітлення подій у зонах бойових дій

Для ЗМІ нарешті встановили правила висвітлення подій у зонах бойових дій

Журналісти можуть збирати інформацію відразу після російських обстрілів, але публікувати її заборонено принаймні 3 години. Про це ідеться у спільній заяві Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства оборони України, медіаспільноти «Медіарух» та представників ЗМІ.

 

Якщо обстріл чи бойові дії стосувалися цивільного об’єкта — інформацію можна публікувати за 3 години, військового — через 12 годин відповідно.

 

У заяві наголосили, що вона передбачає механізм забезпечення рівних можливостей для всіх засобів масової інформації висвітлювати російську агресію проти України.

 

Зокрема, військовим адміністраціям рекомендували надавати більше інформації ЗМІ про руйнування, спричинені діями ворога, не пізніше ніж один день після події. 

 

Крім того, з метою запровадження системного діалогу та сприяння роботі журналістів під час воєнного стану Мінкульт спільно з Міноборони України систематично проводитимуть зустрічі із представниками ЗМІ.

 

У заяві зауважили, що задля створення комфортних умов для роботи журналістів у Києві та Львові працюють медіахаби, а на базі УНІАН та «Укрінформу» відбуваються регулярні брифінги представників Міноборони, Збройних Сил України, МВС, ДСНС, оперативно надають офіційну інформацію, а також через пресофіцерів Збройних Сил України, мобільні пресгрупи, що працюють у зоні бойових дій.

 

Також журналістів закликали не розголошувати інформацію, що може ознайомити ворога з діями ЗСУ, та дотримуватися наказу Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного від 3 березня 2022 року № 73 щодо порядку допуску представників ЗМІ на військові об’єкти у районі ведення бойових дій на період воєнного стану. У разі його порушення журналістів позбавлятимуть акредитації.

 

Нагадаємо, наприкінці березня українські журналісти закликали державу встановити правила висвітлення російських обстрілів задля зняття з них необґрунтованих звинувачень у коригуванні вогню ворога.

 

Як відомо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7189 про запровадження кримінальної відповідальності за публікацію інформації про переміщення ЗСУ

 

Джерело: Детектор медіа

 

Чільне фото: АрміяInform

Оригінал статті на Suspilne: Для ЗМІ нарешті встановили правила висвітлення подій у зонах бойових дій

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"