Для ЗМІ нарешті встановили правила висвітлення подій у зонах бойових дій
Журналісти можуть збирати інформацію відразу після російських обстрілів, але публікувати її заборонено принаймні 3 години. Про це ідеться у спільній заяві Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства оборони України, медіаспільноти «Медіарух» та представників ЗМІ.
Якщо обстріл чи бойові дії стосувалися цивільного об’єкта — інформацію можна публікувати за 3 години, військового — через 12 годин відповідно.
У заяві наголосили, що вона передбачає механізм забезпечення рівних можливостей для всіх засобів масової інформації висвітлювати російську агресію проти України.
Зокрема, військовим адміністраціям рекомендували надавати більше інформації ЗМІ про руйнування, спричинені діями ворога, не пізніше ніж один день після події.
Крім того, з метою запровадження системного діалогу та сприяння роботі журналістів під час воєнного стану Мінкульт спільно з Міноборони України систематично проводитимуть зустрічі із представниками ЗМІ.
У заяві зауважили, що задля створення комфортних умов для роботи журналістів у Києві та Львові працюють медіахаби, а на базі УНІАН та «Укрінформу» відбуваються регулярні брифінги представників Міноборони, Збройних Сил України, МВС, ДСНС, оперативно надають офіційну інформацію, а також через пресофіцерів Збройних Сил України, мобільні пресгрупи, що працюють у зоні бойових дій.
Також журналістів закликали не розголошувати інформацію, що може ознайомити ворога з діями ЗСУ, та дотримуватися наказу Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного від 3 березня 2022 року № 73 щодо порядку допуску представників ЗМІ на військові об’єкти у районі ведення бойових дій на період воєнного стану. У разі його порушення журналістів позбавлятимуть акредитації.
Нагадаємо, наприкінці березня українські журналісти закликали державу встановити правила висвітлення російських обстрілів задля зняття з них необґрунтованих звинувачень у коригуванні вогню ворога.
Як відомо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7189 про запровадження кримінальної відповідальності за публікацію інформації про переміщення ЗСУ.
Джерело: Детектор медіа
Чільне фото: АрміяInform
Оригінал статті на Suspilne: Для ЗМІ нарешті встановили правила висвітлення подій у зонах бойових дій
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.