Для боротьби з книжковим контрафактом у Мінкульті створили робочу групу

При Міністерстві культури та інформаційної політики створили міжвідомчу робочу групу для протидії торгівлі контрафактними книжками в інтернеті. Про це стало відомо з відповіді міністерства на інформаційний запит Читомо.
Робочу групу очолив заступник міністра Тарас Шевченко. До неї увійшли представники громадських організацій, Держкомтелерадіо, Міністерства внутрішніх справ, Кіберполіції, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, суб’єктів електронної комерції.
9 червня у міністерстві провели першу нараду цієї робочої групи. Під час наради йшлося, що відповідальність за розміщення легального і якісного товару українські інтернет-платформи покладають на продавця. Самі ж маркетплейси визнають за собою обов’язок лише на скарги власників авторського права. Книговидавці зазначили, що зазвичай звернення щодо порушень авторського права маркетплейси залишають без розгляду.
Під час робочої зустрічі напрацювали рішення: звернутись до книгорозповсюджувачів, що розміщують свою продукцію на онлайн-платформах, з проханням заблокувати недобросовісні профілі користувачів, які розмістили піратські копії книжок.
У червні-липні видавці подали понад 70 скарг до маркетплейсів щодо порушення авторських прав шляхом онлайн-торгівлі. Усі ці скарги задовільнили і сторінки порушників заблокували.
Маркетплейси — різновид вебсайтів електронної комерції, де інформація про товар чи послугу надається багатьма третіми сторонами. Маркетплейси характеризуються тим, що це спеціальна платформа для надання послуг електронної комерції, на якій розроблено інструменти для замовлення продукції, відгуків, огляд товару чи послуг, але найхарактернішою рисою є наявність багатьох продавців на одному ресурсі без наявності фактичного складу чи місця укладення угод між покупцями та продавцями.
Як повідомлялось, Українська асоціація книговидавців та книгорозповсюджучвачів закликала протидіяти торгівлі контрафактом три найбільші маркетплейси, Міністерство культури та інформаційної політики, правоохоронців.
Додамо, минулого року до Кіберполіції звернулись два видавці через порушення авторських прав.
Оригінал статті на Suspilne: Для боротьби з книжковим контрафактом у Мінкульті створили робочу групу
Блог
У Великій Британії видадуть фотоальбом «Український модернізм» Дмитра СоловйоваБританське мистецьке видавництво FUEL видасть друком фотоальбом «Український модернізм» Дмитра Соловйова. Про це повідомили на сайті видавництва.
У книжці вміщені світлини понад 120 об’
У Кракові оголосили імена переможців першого етапу VI літературної премії «Краків — місто літератури ЮНЕСКО» (Nagroda KMLU). Серед 26 відзначених авторів і авторок — українські письменн
В Одесі встановлять памʼятник Лесі УкраїнціВ Одесі у сквері на перетині Фонтанської дороги та проспекту Лесі Українки встановлять пам’ятник письменниці. Таке рішення ухвалили на сесії Одеської міської ради.
За рішення проголосу
Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництваВнаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару
Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’ятіІм’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.