Для боротьби з книжковим контрафактом у Мінкульті створили робочу групу

При Міністерстві культури та інформаційної політики створили міжвідомчу робочу групу для протидії торгівлі контрафактними книжками в інтернеті. Про це стало відомо з відповіді міністерства на інформаційний запит Читомо.
Робочу групу очолив заступник міністра Тарас Шевченко. До неї увійшли представники громадських організацій, Держкомтелерадіо, Міністерства внутрішніх справ, Кіберполіції, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, суб’єктів електронної комерції.
9 червня у міністерстві провели першу нараду цієї робочої групи. Під час наради йшлося, що відповідальність за розміщення легального і якісного товару українські інтернет-платформи покладають на продавця. Самі ж маркетплейси визнають за собою обов’язок лише на скарги власників авторського права. Книговидавці зазначили, що зазвичай звернення щодо порушень авторського права маркетплейси залишають без розгляду.
Під час робочої зустрічі напрацювали рішення: звернутись до книгорозповсюджувачів, що розміщують свою продукцію на онлайн-платформах, з проханням заблокувати недобросовісні профілі користувачів, які розмістили піратські копії книжок.
У червні-липні видавці подали понад 70 скарг до маркетплейсів щодо порушення авторських прав шляхом онлайн-торгівлі. Усі ці скарги задовільнили і сторінки порушників заблокували.
Маркетплейси — різновид вебсайтів електронної комерції, де інформація про товар чи послугу надається багатьма третіми сторонами. Маркетплейси характеризуються тим, що це спеціальна платформа для надання послуг електронної комерції, на якій розроблено інструменти для замовлення продукції, відгуків, огляд товару чи послуг, але найхарактернішою рисою є наявність багатьох продавців на одному ресурсі без наявності фактичного складу чи місця укладення угод між покупцями та продавцями.
Як повідомлялось, Українська асоціація книговидавців та книгорозповсюджучвачів закликала протидіяти торгівлі контрафактом три найбільші маркетплейси, Міністерство культури та інформаційної політики, правоохоронців.
Додамо, минулого року до Кіберполіції звернулись два видавці через порушення авторських прав.
Оригінал статті на Suspilne: Для боротьби з книжковим контрафактом у Мінкульті створили робочу групу
Блог
Олександр Алфьоров озвучив 5 пріоритетів трансформації Українського інституту національної памʼятіНовопризначений голова Українського інституту національної памʼяті Олександр Алфьоров провів першу зустріч із колективом установи та презентував п’ять ключових напрямів роботи, які визн
На окупованих територіях росія нав’язує школярам пропагандистські «азбуки»На тимчасово окупованих територіях України першокласників навчають за «азбуками», наповненими російською пропагандою. Про це на фейсбук-сторінці повідомив правозахисник і засновник Схід
Оголосили програму літературної сцени фестивалю «Виделкаfest»З 25 по 27 липня в Одесі триватиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Однією з центральних подій стане Літературна сцена, у програмі якої — понад 30 авторів і авторок,
Українці 2025 року більше скаржаться на порушення закону про мовуУ першому півріччі 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1410 звернень громадян — на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Про це повідомили на сайті с
В інтернеті не втрачають спроб збувати книжки з рф і білорусіУ червні 2025 року Держкомтелерадіо зафіксував понад 400 випадків розміщення забороненої видавничої продукції російського та білоруського походження в українському інтернет-просторі. Пр
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.