Дитяча книжка Аґрафки вдруге отримала відзнаку Берлінського літфестивалю

Дитяча книжка Аґрафки вдруге отримала відзнаку Берлінського літфестивалю

Дитяча книжка Романи Романишин й Андрія Лесіва «Війна, що змінила Рондо» другий рік поспіль отримала відзнаку Берлінського літературного фестивалю «Виняткова книга». Про це повідомляють на сайті події. 

«Минулого року нашу книгу номінувала Татя Надареішвілі. У 2023 році нашу книжку номінував чудовий ілюстратор, дизайнер та письменник з Норвегії Стіан Голе. Ми неймовірно вдячні й дуже радіємо!»зазначили автори творчої студії «Аґрафка».

 

Книжка вийшла у німецькому видавництві Gerstenberg Verlag.

 

 

Українською «Війна, що змінила Рондо» вийшла у Видавництві Старого Лева 2015 року. Книжка отримала низку відзнак, серед яких Bologna Ragazzi Award та потрапила до щорічного каталогу дитячої та юнацької літератури «Білі круки-2015». Її переклали вийшли кількома мовами, зокрема італійською, французькоюсловацькою, вірменською, болгарською, голландською.

 

Як стверджують в анотації, «Війна, що змінила Рондо» розповідає про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами, але якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти. «Ця книга – це привід для вдумливої розмови з дітьми (або й зі собою) про те, що діється нині в країні чи й деінде у світі, у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму», — ідеться в описі до видання.

 

«Виняткова книга» — це міжнародна дитяча та юнацька літературна премія. З 2012 року відділ міжнародної дитячої та підліткової літератури Берлінського міжнародного літературного фестивалю присуджує її кожного вересня.

 

Переможців обирає щорічно змінюване журі, до складу якого входять гості з міжнародної секції дитячої та підліткової літератури Берлінського міжнародного літературного фестивалю. Кожен обирає одну книжку, яку буде відзначено. Відзначені книжки щороку експонуються в районній центральній бібліотеці Філіпа Шеффера ((Schaeffer-Bibliothek), після закінчення виставки їх можна взяти там.

 

Повний перелік переможців 2023 року можна переглянути на сайті фестивалю.

 

Як відомо, 2023 року німецька газета “Süddeutsche Zeitung” внесла книжку Романи Романишин й Андрія Лесіва у список найкращих книжок року. Найвпливовіший американський журнал про книжки Kirkus Reviews також вніс книжку Романи Романишин й Андрія Лесіва у список найкращих книжок 2021 року.

 

Чільне зображення: Видавництво Старого Лева

Оригінал статті на Suspilne: Дитяча книжка Аґрафки вдруге отримала відзнаку Берлінського літфестивалю

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"