Дитяча вистава за книжкою Катерини Міхаліциної отримала премію Лесі Українки

Дитяча вистава за книжкою Катерини Міхаліциної отримала премію Лесі Українки

Премія Кабміну імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва нагородила першу в Україні інклюзивну виставу для дітей, юнацтва та людей з порушенням зору «Хто росте в саду», яку поставила режисерка Катерина Лук’яненко в Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок імені Марійки Підгірянки. Вистава заснована на серії з двох однойменних дитячих книжок Катерини Міхаліциної. Лавреатів премії повідомили у Держкомтелерадіо. 

Вистава здобула перемогу у номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва».

 

«Катя ж якось узяла і перетворила історії з “Хто росте у парку” та “Хто росте у саду” на театральні вистави відчуттів. тобто ті, які не дивишся (бо на очах маєш пов’язку), а реально відчуваєш — на дотик, на звук, шкірою та уявою. на цілі всесвіти, які бентежать і працюють з внутрішньою довірою, і наближають до розуміння, яким буває цей світ для людей з вадами зору», — написала про режисерку вистави Катерину Лук’яненко Катерина Міхаліцина.

 

Вона розповіла, що вистава «Хто росте у парку» стартувала у Києві 2021 як студентський проєкт. Колектив «Шосте чуття. Вистава театру відчуттів» під керівництвом Катерини Лук’яненко показував її на фестивалях у Польщі, Словенії, Німеччині, Румунії, Словаччині та Фінляндії.

 

 

Іншими переможцями премії у 2023 стали:

 

  • у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» — книжка Андрія Кокотюхи «Врятувати березень» (видавництво «Ранок») про родину на окупованій у березні 2022 року Київщині;

 

  • у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» — книжка «Дім» Катерини Тихозорої, дизайнер —Олександр Продан («Ранок»).  У виданні йдеться про пошуки дому в собі від імені хлопчика, чий фізичний дім знищила російська армія.;

 

 

  • у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» переможців не присудили.

 

Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо у 2004 році. Вона присуджується щороку до дня народження письменниці за твори, які сприяють вихованню молодого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

 

Як повідомлялося, 2021 року лавреатами премії стали Мирослава Замойська, Катерина Рейда, творчий колектив Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка та Олександр Власюк, 2022 — Олеся Мамчич, Оксана Садовенко, Ірина Ципіна, Перший академічний український театр для дітей та юнацтва у Львові.

 

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки

Зображення: Rozetka, ВСЛ

Оригінал статті на Suspilne: Дитяча вистава за книжкою Катерини Міхаліциної отримала премію Лесі Українки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"