Директор УІ: Україна закликає не скасовувати культуру рф, а посунути її на користь нашої

Директор УІ: Україна закликає не скасовувати культуру рф, а посунути її на користь нашої

Генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко пропонує не викреслювати росію зі світової культури, а говорити про українську. Про це він повідомив в інтерв’ю Укрінформу.

 

Шейко вважає, що пресконференція російського режисера Кіріла Сєрєбрєннікова в Каннах пішла на користь Україні. «Він дискредитував себе спробою відбілити репутацію російського олігарха Абрамовича, закликом зняти з нього санкції, закликом підтримувати російських військових, які їдуть в Україну вбивати, ґвалтувати і красти, та їхні родини», — зазначив він.

 

Як наголосив гендиректор Українського інституту, в заклику до призупинення культурної співпраці з росією «немає нічого про викреслювання або заборону — це не працює. Ми не збираємося скасувати російську культуру як таку, бо розуміємо, що це неможливо, і світ на це ніколи не погодиться».

 

За словами Шейка, чим радикальнішим є заклик до бойкоту, тим більш негативну реакцію він отримує. Він пропонує пояснювати позицію виважено, «говорити, що це не заклик викреслити росію зі світової культури, а заклик тимчасово посунути росію вбік на користь України. Дати нам змогу розповісти про себе. Це можливість, якої ми дуже довго не мали, зокрема через зусилля росії».

 

Крім того, директор УІ вважає, що «сьогодні російська культура не має для світу жодної доданої цінності. Як і держава росія не має доданої цінності — вона нищить усе, на чому цей світ будувався попередні 80 років. Російська культура, як класична, так і сучасна, виявилася абсолютно безпорадною, аби запобігти трагедії нищення України і радикалізації російського суспільства. Вона неспроможна осмислити відповідальність росії за всі її злочини».

 

За словами Шейка, класична російська культура «просякнута імперськістю, прославленням війни, виховуванням нетерпимості, зверхності, ксенофобії до інших народів, покірності перед владою й обставинами. Дивовижно, що на Заході її досі вважають «гуманістичною».

 

Він наголосив, що велика частка російської культури просякнута наративами, які призвели до того, що 80% російського суспільства підтримує політику путіна і схвалює війну в Україні. За допомогою культури як інструменту впливу росія продовжує свою неоколоніальну боротьбу проти України.

 

«У Франції, Німеччині, Італії — колишніх колоніальних імперіях — прийнято захоплюватись «великою російською культурою». Але критично перепрочитати її, позбутися ілюзій, визнати власну відповідальність — охочих небагато», — підсумував Шейко.

 

Нагадаємо, раніше директор Українського інституту Володимир Шейко наголошував, що будь-яке потенційне примирення з росією можливе тільки після повного виводу її військ з України та міжнародного трибуналу.

 На початку березня Український інститут закликав до бойкоту росії.

 

Чільне фото: The Ukrainians

Оригінал статті на Suspilne: Директор УІ: Україна закликає не скасовувати культуру рф, а посунути її на користь нашої

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"