Директор УІ: Україна закликає не скасовувати культуру рф, а посунути її на користь нашої

Директор УІ: Україна закликає не скасовувати культуру рф, а посунути її на користь нашої

Генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко пропонує не викреслювати росію зі світової культури, а говорити про українську. Про це він повідомив в інтерв’ю Укрінформу.

 

Шейко вважає, що пресконференція російського режисера Кіріла Сєрєбрєннікова в Каннах пішла на користь Україні. «Він дискредитував себе спробою відбілити репутацію російського олігарха Абрамовича, закликом зняти з нього санкції, закликом підтримувати російських військових, які їдуть в Україну вбивати, ґвалтувати і красти, та їхні родини», — зазначив він.

 

Як наголосив гендиректор Українського інституту, в заклику до призупинення культурної співпраці з росією «немає нічого про викреслювання або заборону — це не працює. Ми не збираємося скасувати російську культуру як таку, бо розуміємо, що це неможливо, і світ на це ніколи не погодиться».

 

За словами Шейка, чим радикальнішим є заклик до бойкоту, тим більш негативну реакцію він отримує. Він пропонує пояснювати позицію виважено, «говорити, що це не заклик викреслити росію зі світової культури, а заклик тимчасово посунути росію вбік на користь України. Дати нам змогу розповісти про себе. Це можливість, якої ми дуже довго не мали, зокрема через зусилля росії».

 

Крім того, директор УІ вважає, що «сьогодні російська культура не має для світу жодної доданої цінності. Як і держава росія не має доданої цінності — вона нищить усе, на чому цей світ будувався попередні 80 років. Російська культура, як класична, так і сучасна, виявилася абсолютно безпорадною, аби запобігти трагедії нищення України і радикалізації російського суспільства. Вона неспроможна осмислити відповідальність росії за всі її злочини».

 

За словами Шейка, класична російська культура «просякнута імперськістю, прославленням війни, виховуванням нетерпимості, зверхності, ксенофобії до інших народів, покірності перед владою й обставинами. Дивовижно, що на Заході її досі вважають «гуманістичною».

 

Він наголосив, що велика частка російської культури просякнута наративами, які призвели до того, що 80% російського суспільства підтримує політику путіна і схвалює війну в Україні. За допомогою культури як інструменту впливу росія продовжує свою неоколоніальну боротьбу проти України.

 

«У Франції, Німеччині, Італії — колишніх колоніальних імперіях — прийнято захоплюватись «великою російською культурою». Але критично перепрочитати її, позбутися ілюзій, визнати власну відповідальність — охочих небагато», — підсумував Шейко.

 

Нагадаємо, раніше директор Українського інституту Володимир Шейко наголошував, що будь-яке потенційне примирення з росією можливе тільки після повного виводу її військ з України та міжнародного трибуналу.

 На початку березня Український інститут закликав до бойкоту росії.

 

Чільне фото: The Ukrainians

Оригінал статті на Suspilne: Директор УІ: Україна закликає не скасовувати культуру рф, а посунути її на користь нашої

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕН

У номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost

Двоє українських видавців – у короткому списку премії «Підприємець року 2025»

Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс

Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 році

У 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"