Директор виставки у Франкфурті: Китай довго вмовляв нас не надавати стенду Тайваню

Директор виставки у Франкфурті: Китай довго вмовляв нас не надавати стенду Тайваню

Франкфуртський книжковий ярмарок (ФКЯ) сповідує філософію представлення усіх видавців світу, таким чином кожен міжнародний конфлікт у певній формі представлений на ярмарку. Про це колишній віцепрезидент з міжнародних ринків Франкфуртського книжкового ярмарку Тобіас Фосс розповів в інтерв’ю медіа LB.

За його словами, ярмарок не ділить видавців на хороших і поганих, водночас не забороняє громадським активістам висловлювати незгоду або влаштовувати акції протесту проти участі тієї чи іншої країни або окремого видавця. Так само ярмарок не забороняє участь країн через вимогу інших країн (за певними винятками).

 

«Активісти можуть апелювати до законодавства, якщо вважають, що певних видавців потрібно заборонити. Але це не наше питання. Ми не можемо судитися з нашими клієнтами; а коли йдеться про Китай чи Іран — це теж наші клієнти. Філософія ярмарку в тому, що має бути місце, де збираються більшість видавців світу, без обмежень з нашого боку», — каже Фосс.

 

Одним із прикладів намагання Франкфурту зберегти представленість найрізноманітніших видавців є участь Китаю і Тайваню. «Китай не визнає суверенітету Тайваню і, звісно ж, не хоче представлення Тайваню на світових подіях. Сам він багато років не брав участі в ярмарку. У певний момент ми сконтактували з представниками Китаю, зацікавленими долучитися до ярмарку. Перша їхня умова: ми готові оплатити більшу стендову площу, ніж Тайвань, але не хочемо Тайваню серед експонентів. Наша позиція була дуже чіткою: приїжджайте, але заради цього ми нікого не виключатимемо. Переговори тривали дуже довго. Зрештою домовилися, що стенд Тайваню буде, але його не бачитимуть зі стенда КНР. Схоже на дитяча гру, але отакий шлях пошуку рішень. Так само було б неправильно ставити поруч стенди Вірменії та Азербайджану», — розповів Тобіас Фосс. Він додав, що попри те, що організатори ярмарку прагнуть участі якомога більшої кількості країн, стенди ворогуючих держав ніколи не ставлять поряд, щоб не провокувати конфліктів.

 

«Загалом кожен конфлікт на планеті так чи інакше представлений на ФКЯ. Ізраїль і арабські країни. Вірменія й Азербайджан. Росія, Україна й Польща. Тайвань і Китай. Каталонці і їхній рух за відокремлення. Курдський і турецький народи. Так було завжди. Не в жорсткій формі, звісно ж. Але що справді добре — що всі сторони тут є. Не можна забувати, наскільки це величезна цінність», — переконаний Тобіас Фосс.

 

За його словами, Франкфуртський книжковий ярмарок так само є політичною платформою, тому під час ярмарку часто відбуваються акції громадських активістів з різних країн світу. «Це три засадничі принципи ФКЯ: економічний, культурний і політичний. Політична складова стосується видавничого бізнесу, але також міжнародної політики. Розділити це неможливо», — каже він і називає акції протесту «хорошою ідеєю», проти якої ФКЯ не заперечує.

 

Як відомо, у 2024 році Франкфуртський книжковий ярмарок відбудеться з 16 по 20 жовтня. Країна-почесна гостя — Італія.

 

 

Фото: fr.de

Оригінал статті на Suspilne: Директор виставки у Франкфурті: Китай довго вмовляв нас не надавати стенду Тайваню

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"