Директорка Інституту книги: сподіваємося отримати 183 млн грн на книги для бібліотек
Олександра Коваль у Фейсбуці закликала звертатись до депутатів місцевих рад, щоб у бюджеті на 2022 рік передбачали кошти на закупівлю книжок для бібліотек у значно більшому розмірі, чем було у 2021 році.
“Читачки й читачі, ми сподіваємося на вашу підтримку щодо виділення Інститутові у держбюджеті на 2022 рік 183 мільйонів гривень на поповнення бібліотечних фондів, а також просимо вас активно звертатися до депутатів обласних і місцевих рад з вимогами виділяти для цього в кожній області по 5-10 мільйонів гривень”, − закликала Олександра Коваль.
Також вона повідомила, що завершилися останні переговорні процедури з видавцями щодо закупівлі книжок для поповнення фондів 616-ти публічних бібліотек у 2021 році. Уся процедура триватиме ще десять днів. “Імовірно, перші вантажівки з книжками вже вирушили до обласних публічних бібліотек, а в цілому розповсюдження закінчиться до середини листопада”, — зазначила вона.
“Держава виділила в цьому році на закупівлі 50 млн грн, за які у 86 видавців закуплено 684 назви книжок (2 назви вилученні з погодженого експертами списку), загальним накладом 331,1 тисячі примірників. Сподіваємося, що за наступний рік їх прочитають не менше, ніж 3 млн разів”, − зазначила директорка Українського інституту книги.
Що відомо
- На бібліотечні закупівлі у 2022 році можуть не виділити кошти з держбюджету — про це написала народна депутатка від фракції “Голос” Інна Совсун у Фейсбуці.
- Книги бібліотекам закупаються централізовано за рахунок держбюджету через Український інститут книги, а також закупівлі відбуваються за рахунок місцевих бюджетів.
- Щороку Інститут книги проводить конкурс відбору та закупівлі книжок, які відбирає експертна рада. Далі книжки передають в активні бібліотеки, що мають вебсайт або сторінку в соціальних мережах, проводять заходи популяризації читання та готові до змін. Списки експертних рад (які відбирають книжки), вимог до книжок і бібліотек, а також переліки книжок є у вільному доступі.
- У 2018-2020 роках за цією програмою фонди поповнили на понад два мільйони книжок на суму 247,9 мільйона гривень.
- У 2021 році планувалася закупівля на 50 мільйонів гривень, а також передбачалися гранти на придбання сучасної української літератури. Їх отримували публічні бібліотеки, які за власною ініціативою подавали заявки на отримання гранту.
- У коментарі Суспільне Культура народна депутатка фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук розказала, що Комітет гуманітарної та інформаційної політики не буде підтримувати варіант бюджету, якщо там не будуть внесені зміни на збільшення фінансування Інститут книги. Наразі у проєкті бюджету закладена сума 152 млн. гривень.
- Видавець Олександр Красовицький в інтервю Суспільне Культура розповів, що недофінансування трапляється щорічно. Він зазначив, що з точки зору видавців, і з точки зору бібліотек сума, яку книжкова сфера отримує від держави, приблизно в шість разів менше потрібної.
Оригінал статті на Читомо: Директорка Інституту книги: сподіваємося отримати 183 млн грн на книги для бібліотек
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.