Директорка Інституту книги: сподіваємося отримати 183 млн грн на книги для бібліотек

Директорка Інституту книги: сподіваємося отримати 183 млн грн на книги для бібліотек

Олександра Коваль у Фейсбуці закликала звертатись до депутатів місцевих рад, щоб у бюджеті на 2022 рік передбачали кошти на закупівлю книжок для бібліотек у значно більшому розмірі, чем було у 2021 році.

“Читачки й читачі, ми сподіваємося на вашу підтримку щодо виділення Інститутові у держбюджеті на 2022 рік 183 мільйонів гривень на поповнення бібліотечних фондів, а також просимо вас активно звертатися до депутатів обласних і місцевих рад з вимогами виділяти для цього в кожній області по 5-10 мільйонів гривень”, − закликала Олександра Коваль.

Також вона повідомила, що завершилися останні переговорні процедури з видавцями щодо закупівлі книжок для поповнення фондів 616-ти публічних бібліотек у 2021 році. Уся процедура триватиме ще десять днів. “Імовірно, перші вантажівки з книжками вже вирушили до обласних публічних бібліотек, а в цілому розповсюдження закінчиться до середини листопада”, — зазначила вона.

“Держава виділила в цьому році на закупівлі 50 млн грн, за які у 86 видавців закуплено 684 назви книжок (2 назви вилученні з погодженого експертами списку), загальним накладом 331,1 тисячі примірників. Сподіваємося, що за наступний рік їх прочитають не менше, ніж 3 млн разів”, − зазначила директорка Українського інституту книги.

Що відомо

  • На бібліотечні закупівлі у 2022 році можуть не виділити кошти з держбюджету — про це написала народна депутатка від фракції “Голос” Інна Совсун у Фейсбуці.
  • Книги бібліотекам закупаються централізовано за рахунок держбюджету через Український інститут книги, а також закупівлі відбуваються за рахунок місцевих бюджетів.
  • Щороку Інститут книги проводить конкурс відбору та закупівлі книжок, які відбирає експертна рада. Далі книжки передають в активні бібліотеки, що мають вебсайт або сторінку в соціальних мережах, проводять заходи популяризації читання та готові до змін. Списки експертних рад (які відбирають книжки), вимог до книжок і бібліотек, а також переліки книжок є у вільному доступі.
  • У 2018-2020 роках за цією програмою фонди поповнили на понад два мільйони книжок на суму 247,9 мільйона гривень.
Директорка Інституту книги: сподіваємося отримати 183 млн грн
  • У 2021 році планувалася закупівля на 50 мільйонів гривень, а також передбачалися гранти на придбання сучасної української літератури. Їх отримували публічні бібліотеки, які за власною ініціативою подавали заявки на отримання гранту.
  • У коментарі Суспільне Культура народна депутатка фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук розказала, що Комітет гуманітарної та інформаційної політики не буде підтримувати варіант бюджету, якщо там не будуть внесені зміни на збільшення фінансування Інститут книги. Наразі у проєкті бюджету закладена сума 152 млн. гривень.
  • Видавець Олександр Красовицький в інтервю Суспільне Культура розповів, що недофінансування трапляється щорічно. Він зазначив, що з точки зору видавців, і з точки зору бібліотек сума, яку книжкова сфера отримує від держави, приблизно в шість разів менше потрібної.

Оригінал статті на Читомо: Директорка Інституту книги: сподіваємося отримати 183 млн грн на книги для бібліотек

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"