Директорка музею Булгакова: КМДА прагне збереження музею

Директорка музею Булгакова: КМДА прагне збереження музею

Департамент культури Київської міської державної адміністрації виступає за збереження музею Михаїла Булгакова у столиці.  Про це в інтерв’ю «Главкому» розповіла директорка музею Людмила Губіанурі.

Губіанурі зазначила, що музей не має прямого відношення до Мінкульту, натомість підпорядковується Музею історії Києва та департаменту культури Київської адміністрації. «Їх позиція у тому, що музей Булгакова має бути збережений. Бо ми справді дуже непогано працюємо», — повідомила вона.

 

Для себе Булгакова Людмила Губіанурі визначає як «письменника з Києва».

 

«Булгаков – це письменник з Києва.Так, його батьки – росіяни. Звичайно, і сам він росіянин, письменник, який писав російською мовою. … Булгаков був сформований як письменник та особистість саме Києвом, його культурою у широкому розумінні цього поняття. Ось це і є його ідентифікація», — зазначає вона.

 

Губіанурі вважає, що «ми закриємо музей Булгакова, щоб зробити росіянам боляче», а це неправильно, оскільки українці не повинні зважати на існування росії та думку росіян.

 

На думку директорки музею, кожен сам обирає, корисний та потрібний йому Булгаков чи ні. «Але, на мою думку, він цікавий вже тим, що є свідком подій сторічної давнини», — додає вона.

 

Людмила Губіанурі переконана: «Мені здається, що українофоб – це людина, яка покладе життя для досягнення своєї мети, і котра не займається нічим іншим, крім поширення цих своїх поглядів. Ні, Булгаков не був українофобом в такому розумінні й не про ненависть до всього українського пише він у “Білій гвардії” і оповіданнях київського циклу. Булгаков був типовим київським обивателем і консерватором».

 

Вона додає, що Міхаїл Булгаков реагував на українську мову як «типовий обиватель Києва» і «на українофоба він не тягне».

 

За словами очільниці музею, установа зараз заробляє більше, ніж інші меморіальні музеї Києва, попри те, що порівняно із 2021 роком відвідувачів рівно вдвічі менше.

 

«Ми працюємо над переосмисленням постаті Булгакова. Після такої війни все має змінитися, і наші голови мають змінитися, і все решта також. Але я вважаю неправильним нашвидкуруч видати якусь концепцію для того лише, щоб заспокоїти суспільство. Ми ще не проговорили усі болючі теми, до Булгакова залишається ще багато питань з приводу його українських поглядів», — вважає Губіанурі.

 

Вона розповіла, що музейники повністю прибрали з експозиції пласт, пов’язаний з романом «Біла гвардія», але залишили пласт родини Булгакових і назвали виставку «Історія садиби від і до». Восени планують зробити виставку з робочою назвою «Булгаков і Україна».

 

«Я свого часу думала над тим, де проходять межі, власне, моєї відповідальності? Відповідальності директора музею Булгакова? І я вирішила для себе так, що моя відповідальність полягає у тому, аби цей музей не був знищений. Принаймні, він не буде знищений моїми руками і за мого керівництва», — наголосила директорка музею.

 

Нагадаємо, у музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку, оскільки «історію потрібно вивчати, а не відкидати». 

 

 

Чільне фото: Вікіпедія

Оригінал статті на Suspilne: Директорка музею Булгакова: КМДА прагне збереження музею

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Канівському музеї на Тарасовій Горі відбулася презентація унікального видання «Шевченковий…

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуку Валентина Коваленко.

«Друзі, МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!

Антиімперська, антимосковська риторика Шевченкого Слова сьогодні зрідні духом кожному українцеві, хто ста

В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози…

16 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка під час презентації нової художньої книжки «Птах у своєму гнізді» письменника, Шевченківського лауреата, сценариста к

21 подія Книжкового Арсеналу, яку радить Читомо

Книжковий Арсенал у 2024 матиме близько сотні подій, у попередні допандемійні та доповномасштабні роки кількість заходів досягала і 450. Попри зменшення обсягу подієвої частини, її смис

Як допомогти постраждалим від обстрілу друкарні й видавництву

Компанія «Фактор» відкрила збір коштів для допомоги постраждалим від ракетного обстрілу друкарні Factor Druk, скоєного росією напередодні. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Юл

Стали відомі імена загиблих працівників друкарні у Харкові

Компанія «Фактор» оприлюднила імена загиблих працівників друкарні Factor Druk внаслідок російського ракетного удару по Харкову 23 травня. Про це повідомила Читомо комунікаційна менеджер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"