Дизайн Book Forum-2022 отримав престижну нагороду Red Dot Design Award

Дизайн Book Forum-2022 отримав престижну нагороду Red Dot Design Award

Креативна агенція Plai Büro здобула перемогу в категорії Brands & Communication Design премії Red Dot за роботу над брендингом Book Forum 2022 року. Про це Читомо повідомили в агенції.

«Ми створили дизайн-систему, яка б взаємодіяла із зовнішнім світом. Її мета – розповісти про події та війну в Україні», — розповіла креативна директорка Радана Ренко.

 

2022 року фестивалеві довелося змінити формат через повномасштабне російське вторгнення. Окрім цього, BookForum змінив також й айдентику фестивалю.

 

Летеринг для логотипу, з традиційними для українського шрифтового стилю декоративними елементами, розробили на основі 25-ти рівних модулів, символічно включаючи в цю концепцію 24 області України та Крим.

 

Існує також варіант логотипа, де деякі букви ніби втрачають рівновагу, але водночас опираються на інші. «Так метафорично ми намагалися передати відчуття нестабільності, яке сьогодні близьке кожному українцю. Це історія про пошук опори, яку ми нині знаходимо в культурі, зокрема в книжках, текстах, публічних розмовах, дискусіях», — розповідають в агенції.

 

Шрифт зробили моноширинним, віддаючи данину самвидаву 60-х років. На тому ж модульному принципі, що й шрифт, побудовані також і функціональні елементи айдентики — коло, книжки на полиці, протитанковий їжак — які утворюють цілісну дизайн-систему. Також дизайнери візуально цитували партнера BookForum — британський літературний фестиваль Hay Festivall.

 

«Окремо хочеться також зупинитися на графічній візуалізації протитанкового їжака. Саме він є тим акцентним елементом, який першим впадає у вічі в айдентиці літературного фестивалю. Їжак — символ опору — великий сміливий та яскравий. Це важливий образ, який нагадує, якою ціною ми маємо можливість проводити літературний фестиваль у часи повномасштабної війни», — зазначають у Plai Büro.

 

В агенції переконані, що айдентика BookForum не існує у вакуумі, навпаки взаємодіє зі світом. За допомогою візуальної мови Plai Büro мало на меті пояснити світовій спільноті, якою є Україна та її книжкові фестивалі у часи ескалації російсько-української війни.

 

 

Детальніше ознайомитися з історією створення дизайну для Форуму видавців можна за посиланням.

 

Red Dot Award – щорічна нагорода в галузі дизайну, яку заснували у Німеччині в 1954 році, яку вручає Центр дизайну землі Північний Рейн-Вестфалія за особливі досягнення в дизайні.

 

Book Forum — книжковий ярмарок і Львівський міжнародний літературний фестиваль. З 1994 року відбувається щоосені. 2018 року Форум видавців змінив назву на BookForum і під оновленим іменем утвердився у статусі одного з головних культурних фестивалів країни та одного з найбільших літературних фестивалів у Центрально-Східній Європі.

 

Нагадаємо, 2022 року проєкт українського стартапу Awesomic отримав премію Red Dot у категорії Brands & Communication Design з проєктом «І словом, і ділом» (The League of Information Warriors), що зображає українських літераторів як військовослужбовців.

 

 

Зображення: Форум видавців

Оригінал статті на Suspilne: Дизайн Book Forum-2022 отримав престижну нагороду Red Dot Design Award

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"