Дизайн Book Forum-2022 отримав престижну нагороду Red Dot Design Award
Креативна агенція Plai Büro здобула перемогу в категорії Brands & Communication Design премії Red Dot за роботу над брендингом Book Forum 2022 року. Про це Читомо повідомили в агенції.
«Ми створили дизайн-систему, яка б взаємодіяла із зовнішнім світом. Її мета – розповісти про події та війну в Україні», — розповіла креативна директорка Радана Ренко.
2022 року фестивалеві довелося змінити формат через повномасштабне російське вторгнення. Окрім цього, BookForum змінив також й айдентику фестивалю.
Летеринг для логотипу, з традиційними для українського шрифтового стилю декоративними елементами, розробили на основі 25-ти рівних модулів, символічно включаючи в цю концепцію 24 області України та Крим.
Існує також варіант логотипа, де деякі букви ніби втрачають рівновагу, але водночас опираються на інші. «Так метафорично ми намагалися передати відчуття нестабільності, яке сьогодні близьке кожному українцю. Це історія про пошук опори, яку ми нині знаходимо в культурі, зокрема в книжках, текстах, публічних розмовах, дискусіях», — розповідають в агенції.
Шрифт зробили моноширинним, віддаючи данину самвидаву 60-х років. На тому ж модульному принципі, що й шрифт, побудовані також і функціональні елементи айдентики — коло, книжки на полиці, протитанковий їжак — які утворюють цілісну дизайн-систему. Також дизайнери візуально цитували партнера BookForum — британський літературний фестиваль Hay Festivall.
«Окремо хочеться також зупинитися на графічній візуалізації протитанкового їжака. Саме він є тим акцентним елементом, який першим впадає у вічі в айдентиці літературного фестивалю. Їжак — символ опору — великий сміливий та яскравий. Це важливий образ, який нагадує, якою ціною ми маємо можливість проводити літературний фестиваль у часи повномасштабної війни», — зазначають у Plai Büro.
В агенції переконані, що айдентика BookForum не існує у вакуумі, навпаки взаємодіє зі світом. За допомогою візуальної мови Plai Büro мало на меті пояснити світовій спільноті, якою є Україна та її книжкові фестивалі у часи ескалації російсько-української війни.
Детальніше ознайомитися з історією створення дизайну для Форуму видавців можна за посиланням.
Red Dot Award – щорічна нагорода в галузі дизайну, яку заснували у Німеччині в 1954 році, яку вручає Центр дизайну землі Північний Рейн-Вестфалія за особливі досягнення в дизайні.
Book Forum — книжковий ярмарок і Львівський міжнародний літературний фестиваль. З 1994 року відбувається щоосені. 2018 року Форум видавців змінив назву на BookForum і під оновленим іменем утвердився у статусі одного з головних культурних фестивалів країни та одного з найбільших літературних фестивалів у Центрально-Східній Європі.
Нагадаємо, 2022 року проєкт українського стартапу Awesomic отримав премію Red Dot у категорії Brands & Communication Design з проєктом «І словом, і ділом» (The League of Information Warriors), що зображає українських літераторів як військовослужбовців.
Зображення: Форум видавців
Оригінал статті на Suspilne: Дизайн Book Forum-2022 отримав престижну нагороду Red Dot Design Award
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.