Дизайнер із Сум переміг у міжнародному конкурсі шрифтів. Про що його шрифт?
Український дизайнер із Сум Михайло Рафайлик переміг в одній із категорій щорічного міжнародного конкурсу шрифтів Type Directors Club. Про це дизайнер повідомив на своїй сторінці в інстаграмі.
Рафайлик отримав Сертифікат типографічної майстерності за шрифт Decutto.
Сум’янин переміг у підкатегорії Single Axis Type Family («Шрифтова родина з однією віссю») категорії Type Design.
«Перемога на TDC70 це підтвердження того, що максимальне заглиблення у проєкт приносить результат. Це нові знайомства. Це увага світу до того, що Україна має творчу силу. У нас насправді є чимало митців, що мають власний впізнаваний стиль і колоритні роботи, то світ має їх бачити. Я все ще шукаю свій стиль, проте пошук це і є найцікавіше, а перемоги підбадьорюють», — поділився Рафайлик в ексклюзивному коментарі Читомо.
Друковані постери зі шрифтами переможців демонструють на виставках у Нью-Йорку та інших містах США, а також в Канаді, Китаї, Франції, Німеччині, Японії, Новій Зеландії, Польщі, Південній Кореї, Іспанії, Тайвані тощо.
За словами Рафайлика, у своєму дизайні він використав синтез маріонеткової формули й готичної писемності, що втілена у вигляді сучасного гротеску (Sans Serif, тобто шрифт без засічок). Найбільше на його шрифт Decutto вплинула маріонеткова формула Вільяма Двіггінса — американського графічного дизайнера та типографа початку XX століття.
«Вирізаючи дерев’яних ляльок для свого маріонеткового театру, він помітив, що хоча обличчя маріонеток і мають грубі прості форми, проте на відстані глядача наш мозок домальовує деталі та пом’якшує кути. Це є цікава оптична ілюзія, яку Двіггінс згодом переніс у типографію. Такі речі мають переосмислюватись з часом, тож Decutto це є сучасний погляд на класику», — зазначив дизайнер.
Одну зі своїх конкурсних пропозицій Рафайлик адаптував для постера на виставку переможців конкурсу, що відкриється 14 травня. Дизайнер використав ілюстрацію Dance Macabre, додав новий текст і зміст.
«Dance Macabre про те, що ніхто з нас не є безсмертним, хай то високопосадовець чи простий священник. Смерть може прийти за кожним в будь-який момент, і важливо те що ти з цим будеш робити. Я використав цю ідею, щоб через її призму донести дотик українців до цієї крихкості», — розповів дизайнер із Сум.
Ось переклад тексту, що автор шрифту Decutto використав на постері: «La Dance Macabre. Це фрагмент гравюри Ганса Гольбейна Молодшого, що ілюструє крихкість життів. Українці відчули цю крихкість у 2022 році — фермери, вчителі, діти, креативники, власники бізнесу, бідні й навіть багаті, усі. Вони відчули, проте не здались. Бо важкі часи народжують сильних людей. Так кується доля нації. Підтримай Україну».
Type Directors Club — це міжнародна організація, яка займається типографікою і шрифтовим дизайном, заснована в Нью-Йорку в 1946 році.
Суддів конкурсу TDC запрошують щороку з різних країн світу. Участь у конкурсі не безплатна, але для українських авторів організатори зробили спеціальні умови на період війни й скасували оплату. Як розповідає Рафайлик, під час конкурсу судді оцінюють неідентифіковані роботи — тільки тексти, набрані конкретним шрифтом, але не знають ні імені автора, ні назви шрифту.
Як повідомлялося, українські графічні й шрифтові дизайнери виготовили пак безплатних для українців шрифтів Kyiv Metro Fonts
Світлини: «Цукр»
Ілюстрації: Михайло Рафайлик
Оригінал статті на Suspilne: Дизайнер із Сум переміг у міжнародному конкурсі шрифтів. Про що його шрифт?
Блог
Очолити Українську асоціацію видавців і книгорозповсюджувачів може Артем БіденкоКолишній держсекретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко ймовірно стане президентом Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК). Про це стало відомо з в
Російські письменники принижували українців століттямиЗневажливо висловлювалися про українців у своїх творах Пушкін, Тургенєв, Чехов, Короленко, Ільф і Петров, Булгаков та інші.
Як інформує УМ, про це говориться в досліджені SPRAVDI оприлюдненому в соцмереж
У Львові пропонують перейменувати вулицю Аральську на честь української письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомляється на телеграм-каналі «Деколонізація.Україна».
Команда проєкту
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив про початок приймання літературно-мистецьких творів. Про це повідомили на офіційному сайті Комітету.
Заявки приймают
В Україні створили друкований журнал «Поміж» про Дніпро та навколо від однойменного незалежного онлайнового видання. Про це повідомила команда медіа на інстаграм-сторінці.
Видання присв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.