Дизайнер із Сум переміг у міжнародному конкурсі шрифтів. Про що його шрифт?

Дизайнер із Сум переміг у міжнародному конкурсі шрифтів. Про що його шрифт?

Український дизайнер із Сум Михайло Рафайлик переміг в одній із категорій щорічного міжнародного конкурсу шрифтів Type Directors Club. Про це дизайнер повідомив на своїй сторінці в інстаграмі. 

Рафайлик отримав Сертифікат типографічної майстерності за шрифт Decutto.

 

Сум’янин переміг у підкатегорії Single Axis Type Family («Шрифтова родина з однією віссю») категорії Type Design.

 

«Перемога на TDC70 це підтвердження того, що максимальне заглиблення у проєкт приносить результат. Це нові знайомства. Це увага світу до того, що Україна має творчу силу. У нас насправді є чимало митців, що мають власний впізнаваний стиль і колоритні роботи, то світ має їх бачити. Я все ще шукаю свій стиль, проте пошук це і є найцікавіше, а перемоги підбадьорюють», — поділився Рафайлик в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

 

Друковані постери зі шрифтами переможців демонструють на виставках у Нью-Йорку та інших містах США, а також в Канаді, Китаї, Франції, Німеччині, Японії, Новій Зеландії, Польщі, Південній Кореї, Іспанії, Тайвані тощо.

 

За словами Рафайлика, у своєму дизайні він використав синтез маріонеткової формули й готичної писемності, що втілена у вигляді сучасного гротеску (Sans Serif, тобто шрифт без засічок). Найбільше на його шрифт Decutto вплинула маріонеткова формула Вільяма Двіггінса — американського графічного дизайнера та типографа початку XX століття. 

 

«Вирізаючи дерев’яних ляльок для свого маріонеткового театру, він помітив, що хоча обличчя маріонеток і мають грубі прості форми, проте на відстані глядача наш мозок домальовує деталі та пом’якшує кути. Це є цікава оптична ілюзія, яку Двіггінс згодом переніс у типографію. Такі речі мають переосмислюватись з часом, тож Decutto це є сучасний погляд на класику», — зазначив дизайнер.

 

 

Одну зі своїх конкурсних пропозицій Рафайлик адаптував для постера на виставку переможців конкурсу, що відкриється 14 травня. Дизайнер використав ілюстрацію Dance Macabre, додав новий текст і зміст. 

 

 

«Dance Macabre про те, що ніхто з нас не є безсмертним, хай то високопосадовець чи простий священник. Смерть може прийти за кожним в будь-який момент, і важливо те що ти з цим будеш робити. Я використав цю ідею, щоб через її призму донести дотик українців до цієї крихкості», — розповів дизайнер із Сум.

 

 

Ось переклад тексту, що автор шрифту Decutto використав на постері: «La Dance Macabre. Це фрагмент гравюри Ганса Гольбейна Молодшого, що ілюструє крихкість життів. Українці відчули цю крихкість у 2022 році — фермери, вчителі, діти, креативники, власники бізнесу, бідні й навіть багаті, усі. Вони відчули, проте не здались. Бо важкі часи народжують сильних людей. Так кується доля нації. Підтримай Україну».

 

Type Directors Club — це міжнародна організація, яка займається типографікою і шрифтовим дизайном, заснована в Нью-Йорку в 1946 році. 

 

Суддів конкурсу TDC запрошують щороку з різних країн світу. Участь у конкурсі не безплатна, але для українських авторів організатори зробили спеціальні умови на період війни й скасували оплату. Як розповідає Рафайлик, під час конкурсу судді оцінюють неідентифіковані роботи — тільки тексти, набрані конкретним шрифтом, але не знають ні імені автора, ні назви шрифту.

 

Як повідомлялося, українські графічні й шрифтові дизайнери виготовили пак безплатних для українців шрифтів Kyiv Metro Fonts

 

 

Світлини: «Цукр»
Ілюстрації: Михайло Рафайлик

Оригінал статті на Suspilne: Дизайнер із Сум переміг у міжнародному конкурсі шрифтів. Про що його шрифт?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Рада ухвалила закон про книжкові сертифікати і субсидії для книгарень

Верховна рада України ухвалила закон про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, який передбачає сертифікати для українців на придбання книжок і субсидії

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"