Джеймс Чейз – Мiй улюблений автор детективiв

Джеймс Чейз – Мiй улюблений автор детективiв
Сьогодні я розповім вам про свого улюбленого автора детективів Джеймс Гедлі Чейз . Який стоїть в одному ряду з такими авторами нуару як Реймонд Чендлер i Дешил Хеммет . Однi з засновників жанру.
Коротко біографія:
Народився 24 грудня 1906 р. в Лондоні в родині офіцера-відставника. Навчався у королівській школі в Рочестері. У вісімнадцятирічному віці покинув рідну домівку. 1932 року одружився з Сильвією Рей, з якою мав сина. Під час Другої світової війни служив у Повітряних силах Великої Британії. 1956 року разом із сім’єю переїхав до Франції, а 1969 року — до Швейцарії, де вів розмірене життя на території комуни Корсо, поблизу Женевського озера. Помер 6 лютого 1985 року.
А тепер твори, якi мені особисто найбільше подобаються:
Кров орхідеї
Хоча i не гоже продовження згадувати без першої книги, але “Нема орхідей для міс Блендіш” відверто слабувата. В головної героїні здавалося є все, що можна побажати для щастя. Молодість , врода, багатий спадок. От тільки з генами їй не пощастило. Батько дівчини – гангстер, грабіжник і відвертий псих. Настільки божевільний , що його навіть рідна матір боялася. А ця дамочка, на секундочку, цілу банду в кулаку тримала. Він викрав її матір, дочку відомого бізнесмена, i накачуючи наркотиками тримав при собі.
Народилася вона вже в психлікарні, де i провела все життя. Причина – спадковість батька. Коли вона виходь з себе , то стає неконтрольована ,i надзвичайно небезпечна. Але одного разу, їй вдалося втекти…
Реквієм білявок
Приватному детективу надійшло замовлення – знайти трьох зниклих у місті дівчат. У місті незабаром вибори, і кожен з кандидатів призначив на розслідування свою людину, вважаючи що той хто знайде їх (точніше той за чиїм наказом вони будуть знайдені) і стане мером. Містечко маленьке, так що вони буквально ліктями штовхають один одного. Поліції ,як водиться в нуарi корумпованiй , вигідно щоб дівчат у принципі не знайшли. Додайте те, що місцеві жителі не дуже люблять чужинців, які пхають ніс у їхні справи…
Лабіринти смерті.
Події відбуваються в після воєнній Франції. Головний герой, в роки вiйни воював в рядах руху опору, після війни повернувся до себе в Америку. Але отримав послання повідомлення від учасниці його групи, повертається. Чим привертати до себе увагу контррозвідки.
Як виявилося всі, з ким він воював – зникли. Розчинилися, наче не було. Починаючи розслідування головний герой, з досить таки крутим прізвиськом “Шкіряна смерть” виходить на слід підпільної нацистської організації, на яку здавалося вся післявоєнна Франція працьє…
Зроби ласку – здохни.
Головний герой , далеко не взірець моралі, зустрічає на своєму грішному шляху фатальну жінку. Вона підбиває його вбити свого чоловіка, що i приводить цю парочку до закономірного кінця. Сюжет відверто взятий з “Листоноша завжди дзвонить двічі” Джеймса Кейна, що являється класикою нуару.
Сподіваюся вам було цікаве, це коротке знайомство з автором )))
Оригінал статті на Букнет: Джеймс Чейз – Мiй улюблений автор детективiв
Блог
Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
Премії International Ex
Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими
Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл
Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи
В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталіНаприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання».
Кількох учасників поетично
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.