Держбюджет-2024: скільки планують виділити на УІК

Держбюджет-2024: скільки планують виділити на УІК

Кабінет міністрів затвердив проєкт держбюджету на 2024 рік. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко.

За словами директорки Українського інституту книги Олександри Коваль, на діяльність УІК виділили 466 млн 039 тисяч гривень.

 

Зазначимо, нещодавно на своєму сайті УІК оприлюднив звернення до керівництва України з занепокоєнням недостатністю коштів у бюджетному запиті МКІП України на 2024 для на забезпечення УІК. Згідно з рекомендаціями Мінфіну щодо складання бюджетних запитів на 2024-2026 рр., УІК подав до МКІП бюджетний запит у сумі 653 млн грн.

 

На час створення звернення МКІП довів УІК граничні видатки на 2024 рік у розмірі 72,5 млн грн, з них заробітна плата з нарахуваннями (15,4 млн грн), утримання УІК (0,3 млн грн), підтримка перекладів (23,7 млн грн), підготовка нових видань українських авторів за тематичними пріоритетами (33 млн грн). Це на 16,7% менше за фінансування УІК у 2023 році, та становить менше ніж 0,85% коштів, доведених Мінфіном граничних видатків на МКІП на 2024 рік (8,5 млрд грн).

 

УІК заявив, що має потребу в 450 млн грн на поповнення бібліотечних фондів, 599 млн грн на сертифікати на придбання книжок та 47 млн грн на субсидії для книгарень, що визначено як основні пріоритети Стратегії розвитку читання до 2032 року.

 

Виділені на діяльність УІК у 2024 році 466 млн гривень переважно спрямують на сертифікати для населення на придбання книжкової продукції, на це витратять 376 млн грн.

 

 

У Мінкульті також зазначили, що загалом у проєкті бюджету на культуру та медіа пропонують закласти 10,7 млрд грн — на 2,3 млрд грн більше, ніж 2022 року.

 

На апарат Міністерства культури та інформполітики пропонують виділити 8,36 млрд грн:

 

 • 1,5 млрд грн — на виробництво та трансляцію телерадіопрограм для державних потреб, фінансова підтримка іномовлення;
 • 214,1 млн — на керівництво у сфері культури та інформполітики;
 • 40,5 млн — на здійснення заходів із захисту національного інформпростору;
 • 328,3 млн — надання закладам загальної середньої та позашкільної освіти державної власності;
 • 14,9 млн — підвищення кваліфікації, підготовка кадрів акторської майстерності для національних мистецьких і творчих колективів;
 • 20, 9 млн — на культурні заходи національним творчим спілкам та всеукраїнському товариству “Просвіта”;
 • 1,31 млрд — на підтримку національних театрів;
 • 770,2 млн — на підтримку національних художніх колективів, концертних організацій, циркових;
 • 28, 8 млн — на державну підтримку культурних діячів;
 • 215,6 млн — на роботу Українського культурного фонду;
 • 1,07 млрд — на підготовку кадрів у закладах фахової передвищої та вищої освіти;
 • 50,1 млн — на охорону культурної спадщини, вивезення/ввезення, повернення культурної спадщини, а також на державну мовну політику;
 • 1,03 млрд — на роботу національних музеїв, бібліотек, культурних центрів;
 • 4,3 млн — на роботу культурного простору «Кримський дім»;
 • 701,1 млн — на збереження спадщини в національних і державних заповідниках;
 • 466 млн — на діяльність Українського інституту книги.

 

На Держкомітет телебачення та радіомовлення пропонують виділити 1,94 млрд грн, з них 1,8 млрд — на роботу Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ).

 

Нагадаємо, 2023 року на Український інститут книги, підтримку книговидавничої справи та популяризації української літератури у світі виділили 12 млн 915 тис. грн. У проєкті держбюджету на 2022 рік на статті, пов’язані з книговиданням, виділили 180,5 мільйонів гривень.

 

Чільне зображення: freepik

Оригінал статті на Suspilne: Держбюджет-2024: скільки планують виділити на УІК

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Канівському музеї на Тарасовій Горі відбулася презентація унікального видання «Шевченковий…

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуку Валентина Коваленко.

«Друзі, МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!

Антиімперська, антимосковська риторика Шевченкого Слова сьогодні зрідні духом кожному українцеві, хто ста

В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози…

16 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка під час презентації нової художньої книжки «Птах у своєму гнізді» письменника, Шевченківського лауреата, сценариста к

21 подія Книжкового Арсеналу, яку радить Читомо

Книжковий Арсенал у 2024 матиме близько сотні подій, у попередні допандемійні та доповномасштабні роки кількість заходів досягала і 450. Попри зменшення обсягу подієвої частини, її смис

Як допомогти постраждалим від обстрілу друкарні й видавництву

Компанія «Фактор» відкрила збір коштів для допомоги постраждалим від ракетного обстрілу друкарні Factor Druk, скоєного росією напередодні. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Юл

Стали відомі імена загиблих працівників друкарні у Харкові

Компанія «Фактор» оприлюднила імена загиблих працівників друкарні Factor Druk внаслідок російського ракетного удару по Харкову 23 травня. Про це повідомила Читомо комунікаційна менеджер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"