День для романтичних історій!
День для романтичних історій!
Сьогодні до опівночі діятиме знижка на роман-фентезі “Містянка”!
Про що ця книга? Про те, що у кожного міста є своя Душа, котра живе стільки, скільки існує саме місто, і зберігає всі його таємниці. А кожна Душа міста має своїх охоронців, що покликані захищати її та усіх мешканців від сил Зла. Охоронці народжуються звичайними дітьми, зростають поряд зі своїми ровесниками, ходять до школи, бешкетують і закохуються… Аж поки одного дня вони не зрозуміють, що під одягом у них уже ростуть крила…
Уривочок для вас:
— Вставай уже, геройко, — почувся над моєю головою цілком звичайний людський голос. — Я не кусаюся!
Я повільно підняла голову і розплющила одне око. За ним друге.
Переді мною стояв хлопець, на перший погляд, звичайнісінький, у джинсах і светрі, з коротко стриженим темно-русявим волоссям. Одне тільки геть не вписувалося у цей затрапезний образ — великі темно-сірі ( як у гігантського голуба) крила за спиною.
Я подумала, що, може, це якийсь фільм знімається, чи, там, реклама. І зовсім не здивувалася. Зараз усяке може бути. Прив’язали спеціальний тросик — він вхопився за нього — і вже таке враження, що летить.
Але дивно, що поруч не було видно ніяких освітлювальних приладів чи людей з камерами. Ніхто ж не знімає кіно в темряві.
Ми мовчки видивлялися один на одного якийсь час, а потім хлопець простягнув мені руку:
— Привіт! Я — Антон.
Я обережно підняла руку та потисла його долоню. Вона була тепла, нормальна. Тобто, навряд чи це могла бути якась нечиста сила.
— А звідки це в тебе? — я кивнула на його крила. — В кіно знімаєшся?
Він мовчки посміхнувся і заперечно похитав головою.
— Не вгадала. Спробуй ще.
— Ну тоді… ти — янгол?
Моя відповідь насмішила хлопця. Ну справді, де таке видано, щоб янгола звали Антоном? У них мають бути вишукані імена — Рафаїл, Гавриїл, Самуїл і все таке…
— Я не знаю, — сказала я вже трохи роздратовано. — Може, ти вампір?
— Ага, і зараз покусаю тебе, і ти також перетворишся на вампірку. Будеш літати ночами при повному місяці. Як тобі така ідея?
— Не дуже, — чесно призналася я. — Та й ніякий ти не вампір. Он сміявся, і я роздивилася твої зуби, вони нормальні, людські.
— Ех, шкода, — похитав головою Антон. — Кажуть, дівчата, просто в захваті від вампірів, а от звичайні містяни їм нецікаві…
О, знову це дивне слово.
— Чекай, — я підняла вгору вказівного пальця. — Поясни мені, що це за містяни такі.
— А ти що, не знаєш? — він поглянув на мене здивовано.
— Ну, я думала, це люди, що в місті живуть… Але це якесь дивне слово, я чула його лише раз. Від Королеви голубів…
— А, стара Магда, — Антон почухав потилицю. — Вона торік загинула, її Лихо перестріло в темнім підворітті.
Він якось так дивно висловлювався, наче і всі слова зрозумілі, але загальної логічної картини з них не вибудовувалося. Але Магди ( чи як її там звали) мені стало дуже шкода…
— Злодії вбили? Наркомани, мабуть? — поцікавилася я.
— Та ні, не люди. Лихо. У нього ще одне око посеред лоба.
“Може він того? З головою не зовсім в ладах?” — подумала я, але, звичайно, не стала озвучувати своїх підозр. Натомість простягнула руку і торкнулася до його крила. Пір’я в ньому було м’яке і гладеньке, дуже приємне на дотик.
— Це ти сам робив чи купив десь?
Він подивився на мене, злегка піднявши брови.
— Ні, вони справжні, — сказав після невеликої паузи.
— Та ну! І що, ти так вулицями ходиш? У школу?
— Я вже студент, — трохи ображено відповів Антон. — І, звичайно, до університету я ходжу без них.
— Вони що, знімаються?
— Ну ти й балаболка, — не стерпів хлопець. — Неможливо й слова сказати, щоб не перебила. От, як почнеш навчатися, то дізнаєшся, що найперше слід опанувати науку мовчання.
— Де навчатися? В універі? А ти на кого вчишся?
— Яка різниця? Ми ж зараз не про людське життя розмовляємо, а про містянське. А там наука своя.
“Він мене розігрує, — зрозуміла я. — Придумав тих містян, а може, це щось таке типу готів чи інших неформалів. Чіпляють собі крила, лазять уночі по дахах і розповідають різні нісенітниці випадковим перехожим. А я вже майже повірила, що він дійсно вміє літати…”
— І правильно повірила, — раптом сказав Антон. — Тільки в тобі ще надто багато від людини, багато сумнівів, забобонів. Через те й важко усвідомити, що ти теж така сама, як ми.
Я не так здивувалася тому, що він прочитав мої думки, як заяві, що я така, як він.
І що тепер — мені теж лазити по закинутих будівлях? Якось не хочеться до такої секти, дякую.
— І зовсім це не секта, — продовжив Антон так спокійно, ніби я говорила вголос, а не думала. — Ми, містяни — захисники Душі міста. Воїни світла.
— Ну гаразд, умовив, — сказала я. Якщо він божевільний, то краще не сперечатися, бо мало що може прийти в голову тому, хто з цією головою не в ладах. — Але, якщо я одна з вас, то чому в мене немає крил?
— Як же немає? — здивувався Антон. — У тебе чудові крила. Хочеш їх спробувати на практиці?
— Ні, дякую, мені вже додому пора, — спробувала викрутитися я.
Але хлопець міцно вхопив мене за руку й потягнув до дірки в паркані, що огороджував покинуту новобудову.
“Тут тобі, Марто, й капець настане, — в голові вихором закружляли тривожні думки. — Нарвалася на маніяка, чи ненормального, чи того й того разом…”
Отже, якщо ця історія зацікавила вас, запрошую до читання!
А також сьогодні діють спокусливі знижки на книги моїх колег:
Анна Харламова “Нахаба в моєму будинку” : “ Знявши обручку я вирішила влаштувати власне життя, як мені заманеться. Я знову міс. Я знову вільна і в нові стосунки ні ногою. Новим буде лише будинок. Мені так здавалося. Я знайшла те саме місце, той самий затишний куточок, який на мене чекав в моїх мріях. Тепер мрія, стала реальністю. Я письменниця, яка нарешті може сісти за написання нового бестселера… Чи є у мене ідея? Є! Бо те, що зі мною сталося, можна прочитати лише в книгах. Нахаба, якого я зустріла – наче зійшов з аркушів роману. Він мене дражнить, і я хочу його прибити… і в ту ж саму мить, кинутися в його обійми.”
Юліанна Бойлук “Заміж за короля” : “Я виходжу заміж за короля – найсимпатичнішого і найбажанішого нареченого всіх Об’єднаних Королівств, у якого я колись була закоханою. Шкода лише, що я, маркіза Аріелла Мішельє, уже заручена з іншим, а заміж за короля виходить моя сестра-близнючка Аліанда, яка зламала обидві ноги напередодні заручин. Мати вирішила цю проблему, змусивши мене замінити сестру до її одужання. Так що тепер я відправляюся у розкішний палац, де маю навчитися бути королевою і допомогти королю відкрити своє серце, яке, кажуть, закам’яніло після нещодавньої трагедії. Але я не хвилююся, сміливо крокуючи до своєї мети. Головне, щоб не втрутилося кохання!”
Кристина Асецька “Ставка та принца”: “Аделіна дізнається, що її вирішили видати заміж за герцога старшого від неї у два рази. Щоб уникнути цього шлюбу, вона укладає угоду – якщо закохає в себе уже зарученого принца, то весілля не буде. Роблячи ставку на принца, дівчина не знала, що вплутується у придворні інтриги, боротьбу за владу, небезпеки, любовний трикутник, а її саму охопить несподіване кохання. Кому належатиме престол та за кого вийде заміж Аделіна: за старого герцога, принца, чи коханого?”
Не забудьте натиснути на кнопку “Відстежувати” в профілі авторів!
Так ви завжди будете в курсі новинок, акцій та першими будете отримувати сповіщення про вихід нового розділу улюбленої книги!
Оригінал статті на Букнет: День для романтичних історій!
Блог
Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможцівМіжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра
Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое
Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу СШААвдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме
Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 рокуСловник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ
Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.