Два українські видавництва виграли гранти від Креативної Європи

Два українські видавництва виграли гранти від Креативної Європи

Львівське видавництво Irbis Comics та київське «Видавництво» стали переможцями літературного конкурсу програми ЄС «Креативна Європа» та отримали гранти на €130 тисяч. Про це повідомили на сторінці програми у фейсбуці.

Переможці також матимуть змогу промотувати проєкти, створені на ці гранти, у більш ніж 40 країнах-членах програми «Креативна Європа».

 

Irbis Comics планують видати дев’ять коміксів у трьох різних серіях для трьох вікових груп. Акцент у проєкті  «Спонукати українських дітей читати за допомогою неймовірних європейських коміксів» (“To encourage children’s reading in Ukraine with the help of incredible and interesting European comics!”) роблять на сприянні культурній інклюзії та надходження друкованих коміксів до шкільних бібліотек, створення інтерактивних відео для роботи в школах та презентації дітям.

 

Київське «Видавництво» планує видати швейцарські, фламандські та словенські твори, які стануть першими зразками графічної прози цих країн, виданими в Україні:

 

  • The Thu Мікаеля Росса (переклад з німецької);
  • Panter Брехта Евенса (переклад з фламандської);
  • Balkanalia, Growing Up in Times of Transition Саміра Кентріча (переклад зі словенської);
  • Blue Pills Фредеріка Пітерса (переклад з французької);
  • Kinderland Мавіла (переклад з німецької);
  • The Reddest Rose Unfolds Ліва Стрьомквіста (переклад зі шведської);
  • Bergen Ані Дале Овербай (переклад з норвезької).

 

Після публікацій запланована виставка робіт обраних авторів просто неба, презентація та майстер-класи.

 

Загалом у літературному конкурсі ЄС підтримали 40 проєктів із 13 країн-учасниць програми «Креативна Європа».

 

Нагадаємо, у 2019 році «Креативна Європа» надала трьом українським видавництвам €150 тис. на переклади.

 

Як повідомлялося, роман «Спитайте Мієчку» Євгенії Кузнєцової отримав спецвідзнаку літературної премії Європейського союзу.

Оригінал статті на Suspilne: Два українські видавництва виграли гранти від Креативної Європи

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Експерти озвучили 23 істотні проблеми українського книговидання

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, експерти озвучили 23 проблеми сектор

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"