Гуни предки українців?

Гуни предки українців?
Гуни, хто вони такі. Дикі варвари степів, чи наші предки? Спори не зникають і по сьогодні. У XVIII ст., французький учений Жозеф де Гінь став першим, хто запропонував зв’язок між гунами та племенами сюнну, які були північними сусідами Китаю у 3 ст. до н. е. Цю версію оспорювали слов’янофільські вчені ХІХ ст. Так український історик Юрій Венелін (Юрій Гуца), вважав гунів слов’янами. Цієї думки дотримувався і російський історик шведського походження, Олександр Вельтман, відомий своєю працею “Аттила і Русь”. Ну і вже наш український письменник Іван Білик у своєму романі “Меч Арея”, зробив з гунів наших предків, а з грізного Аттили – київського князя Богдана Гатилу. Завдяки тоді молодому історику, а сьогодні колишньому деректору українського інституту археології та затятому москофілу Петру Толочку, його роман в СРСР був підданий цензурі, і заборонений. А виходив він самвидавом у діаспорі. Але чи дійсно гуни були нашими предками? Що вони мали спільного з сарматами та слов’янами? Де похований їхній вождь Аттила? Чому в Середньовічній Європі і вікінгів, землі слов’ян звались Гунландом, а Київ Гунігардом, ви дізнаєтесь в новому розділі моєї науково-популярної книги “Князь Кий при дворі короля Артура”. Також буде лекція на ютубі, де я розповім про це все в деталях. Тому підписуйтесь на мій канал, і на мою сторінку на Букнет. Чекайте оновлення. І пам’ятайте коли князь київський Богдан Гатило громив Римську імперію, на території Москви були дрімучі ліси та болота. Слава Україні!
Оригінал статті на Букнет: Гуни предки українців?
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.