Громадська діяльність дніпропетровських письменників

Громадська діяльність дніпропетровських письменників

Яскравим прикладом того, як процеси державотворення в нашій країні має підтримувати не лише влада, а й громадськість, стала сьогоднішня імпреза «…Задзвонили срібні дзвони в Україні».

Її ініціаторами виступили Дніпропетровська обласна організація НСПУ та ВСП «Дніпровський фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ». Захід був присвячений 105-й річниці з Дня злуки на Софіївський площі у Києві, який ознаменував возз’єднання ЗУНР та УНР в єдину державу.

Місцем локації імпрези була обрана  Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія, яка так само приділяє багато уваги проведенню роботи з національно-патріотичного виховання земляків.

 Програма заходу виявилася насиченою, зокрема, присутні змогли побачити і почути виступи очільників організацій – ініціаторів дійства; експрес- доповідь  кандидата історичних наук Юрія Берестня; художнє слово від членів ДОО НСПУ Євгена Безуса, Володимира Кільченського, Анни Щербак; виступ співочого дуету  «Січеславці» у складі  Олега Назаренко та Василя Сахарова. З особливим теплом зустріли присутні душпастирське слово отця Василя Колодія (УГКЦ) та Михайла Стіньо (ПЦУ).

 Ідея Соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. Нині, коли росія знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю, Соборність є передумовою успіху нашого опору зовнішній агресії.

А директор ВСП «Дніпровський фаховий коледж електрифікації ДДАЕУ» Микола Цоколенко так пояснив  ініціативу проведення згаданого заходу освітнім закладом, який він очолює: «Формування у студентів національно-патріотичної свідомості, і не лише у них, сьогодні просто життєво важливе завдання для самого існування української нації. Адже нині ніхто в світі не знає, коли закінчиться російсько-українська війна, що чекає наш народ по її завершенню і єдине, що ми розуміємо  достеменно: часи будуть нелегкими. За таких умов лише соціум, який складається з патріотичного, свідомого загалу, може розраховувати на успіх».

Залишається додати, що і майстри красного слова, і освітяни збираються й надалі продовжувати співпрацю на теренах національно-патріотичного виховання населення.

Пресслужба ДОО НСПУ

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Громадська діяльність дніпропетровських письменників

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"