«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.
Захід зібрав повну залу Літературного целанівського центру, в якому й відбувалася подія. Відвідувачів виявилося так багато, що вони заледве вміщалися всередині.






Під час презентації Олександр Бойченко згадав історію створення фейлетонів, які ввійшли до збірки, а також розповів, про що вони. Поговорили трішки про політику, війну та роль у ній письменників. Також публіцист зачитав декілька текстів із книги.
«Уже віддавна я не сумнівався, що світ навмисне все робить мені назло. Дедалі менше в ньому залишається потрібного й улюбленого, дедалі більше стає зайвого й нестерпного. Аж раптом, автоматично глипнувши в бік відсутнього каштана, я пережив щось на зразок епіфанії. Ні, світ не жорстокий. Навпаки: до кожного, хто з якоїсь причини пожив довше, він виявляє дивовижне милосердя. Рік за роком і крок за кроком світ змінюється, змінюється – і врешті перетворюється на місце, покидати яке не надто й шкода», — це уривок із твору «Каштан».





Опісля презентації всі охочі могли придбати книгу за 250 гривень та отримати автограф автора. Таких охочих виявилося чимало, тож за збіркою та автографом утворилася черга. Усі кошти з проданих на презентації книг віддадуть на потреби ЗСУ.




«Гра на вибування» – назву цієї збірки фейлетонів можна розглядати як наскрізну метафору сьогодення: від глобальних процесів – через суспільно-політичну і культурну ситуацію в Україні – до подій у житті автора. А можна не розглядати», — йдеться у передмові до книги.
Як зазначає сам автор, ця збірка найпесимістичніша з його усіх:
«Але з якої причини вона мала б бути оптимістичною на тлі важкої операції, політичного ідіотизму і передчуття війни?»
Тексти зі збірки писалися протягом 2019-2021 років. Читаючи ці речення, потрібно пам’ятати, що «Гра на вибування» – довоєнна. Більшість із них публікувалися на «Збручі», кілька – в журналі «Країна». Письменник обирає ті тексти, які вважає за потрібне.
Зазначає, що політичні тексти подобаються найменше. Натомість найбільше подобаються ліричні замальовки, як-от «Каштан». А також подорожні нотатки — про Грузію, Іспанію тощо.
Лише один текст «Play-off» був написаний давніше і входив до колективної збірки «Parasol». Власне, назва книги – «Гра на вибування» – український варіант спортивної термінології. Хоча, як зазначає публіцист, слід пам’ятати, що він вкладає подвійні (навіть потрійні) значення.
Замовити книгу можна на сайті «Видавництва 21». Наразі її вартість — 250 гривень.
Трансляцію з презентації можна переглянути на сторінках Літературного целанівського центру у соцмережах.
Автор: Галина Олійник
molbuk.ua
Оригінал статті на НСПУ: «Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…
Блог
Оголосили програму літературної сцени фестивалю «Виделкаfest»З 25 по 27 липня в Одесі триватиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Однією з центральних подій стане Літературна сцена, у програмі якої — понад 30 авторів і авторок,
Українці 2025 року більше скаржаться на порушення закону про мовуУ першому півріччі 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1410 звернень громадян — на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Про це повідомили на сайті с
В інтернеті не втрачають спроб збувати книжки з рф і білорусіУ червні 2025 року Держкомтелерадіо зафіксував понад 400 випадків розміщення забороненої видавничої продукції російського та білоруського походження в українському інтернет-просторі. Пр
Від атаки рф на столицю пошкоджений склад «Нашого Формату»Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав
На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів РатушнихПлатформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.