«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського центру, в якому й відбувалася подія. Відвідувачів виявилося так багато, що вони заледве вміщалися всередині.

Під час презентації Олександр Бойченко згадав історію створення фейлетонів, які ввійшли до збірки, а також розповів, про що вони. Поговорили трішки про політику, війну та роль у ній письменників. Також публіцист зачитав декілька текстів із книги.

«Уже віддавна я не сумнівався, що світ навмисне все робить мені назло. Дедалі менше в ньому залишається потрібного й улюбленого, дедалі більше стає зайвого й нестерпного. Аж раптом, автоматично глипнувши в бік відсутнього каштана, я пережив щось на зразок епіфанії. Ні, світ не жорстокий. Навпаки: до кожного, хто з якоїсь причини пожив довше, він виявляє дивовижне милосердя. Рік за роком і крок за кроком світ змінюється, змінюється – і врешті перетворюється на місце, покидати яке не надто й шкода», — це уривок із твору «Каштан».

Опісля презентації всі охочі могли придбати книгу за 250 гривень та отримати автограф автора. Таких охочих виявилося чимало, тож за збіркою та автографом утворилася черга. Усі кошти з проданих на презентації книг віддадуть на потреби ЗСУ.

«Гра на вибування» – назву цієї збірки фейлетонів можна розглядати як наскрізну метафору сьогодення: від глобальних процесів – через суспільно-політичну і культурну ситуацію в Україні – до подій у житті автора. А можна не розглядати», — йдеться у передмові до книги.

Як зазначає сам автор, ця збірка найпесимістичніша з його усіх:

«Але з якої причини вона мала б бути оптимістичною на тлі важкої операції, політичного ідіотизму і передчуття війни?»

Тексти зі збірки писалися протягом 2019-2021 років. Читаючи ці речення, потрібно пам’ятати, що «Гра на вибування» – довоєнна. Більшість із них публікувалися на «Збручі», кілька – в журналі «Країна». Письменник обирає ті тексти, які вважає за потрібне.

Зазначає, що політичні тексти подобаються найменше. Натомість найбільше подобаються ліричні замальовки, як-от «Каштан». А також подорожні нотатки — про Грузію, Іспанію тощо.

Лише один текст «Play-off» був написаний давніше і входив до колективної збірки «Parasol». Власне, назва книги – «Гра на вибування» – український варіант спортивної термінології. Хоча, як зазначає публіцист, слід пам’ятати, що він вкладає подвійні (навіть потрійні) значення.

Замовити книгу можна на сайті «Видавництва 21». Наразі її вартість — 250 гривень.

Трансляцію з презентації можна переглянути на сторінках Літературного целанівського центру у соцмережах.

Автор: Галина Олійник

molbuk.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На найбільшому букіністичному ринку Львова продають російські книжки

На площі в районі вулиці Підвальної біля пам’ятника першодрукарю Івану Федорову продають на «блошиному ринку» книжки з російською пропагандою, які «оспівують російські спецслужби та імп

Видавчиня зі Сакартвело стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців

Керівниця відділу міжнародних зв’язків в картвельському видавництві «Intelekti» Ґванца Джобава стала новою президенткою Міжнародної асоціації видавців (IPA). Про це повідомляється на оф

95% учителів вважають, що успішність учнів погіршилася

Згідно з результатами опитування компанії Rakuten Viber та студії онлайн-освіти EdEra, 95% учителів відзначили, що навчальні результати учнів погіршилися з лютого 2022 року.
Основні пр

10 важливих думок Салмана Рушді на Lviv Book Forum

У межах ХXXІ Lviv Book Forum відбулася публічна розмова із Салманом Рушді та обговорення його нової книжки «Ніж» за участі українського письменника Олександра Михеда. Ми записали 10 най

Сайти, реклама й освіта — на які мовні порушення скаржаться українці?

Протягом 9 місяців 2024 року секретаріат уповноваженого із захисту державної мови отримав 1633 звернення щодо порушення Закону України «Про функціонування української мови як державної»

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"