«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…
![«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну… «Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2022/05/imgonline-com-ua-BigPicture-upn9cyLY4B-696x522.jpg)
У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.
Захід зібрав повну залу Літературного целанівського центру, в якому й відбувалася подія. Відвідувачів виявилося так багато, що вони заледве вміщалися всередині.
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438862_photo_2022-05-13_13-46-04.jpg)
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438862_photo_2022-05-13_13-46-05-2.jpg)
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438862_photo_2022-05-13_13-46-05-3.jpg)
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438863_photo_2022-05-13_13-46-05.jpg)
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438863_photo_2022-05-13_13-46-06-3.jpg)
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438863_photo_2022-05-13_13-46-06.jpg)
Під час презентації Олександр Бойченко згадав історію створення фейлетонів, які ввійшли до збірки, а також розповів, про що вони. Поговорили трішки про політику, війну та роль у ній письменників. Також публіцист зачитав декілька текстів із книги.
«Уже віддавна я не сумнівався, що світ навмисне все робить мені назло. Дедалі менше в ньому залишається потрібного й улюбленого, дедалі більше стає зайвого й нестерпного. Аж раптом, автоматично глипнувши в бік відсутнього каштана, я пережив щось на зразок епіфанії. Ні, світ не жорстокий. Навпаки: до кожного, хто з якоїсь причини пожив довше, він виявляє дивовижне милосердя. Рік за роком і крок за кроком світ змінюється, змінюється – і врешті перетворюється на місце, покидати яке не надто й шкода», — це уривок із твору «Каштан».
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438864_photo_2022-05-13_13-46-07-2.jpg)
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438864_photo_2022-05-13_13-46-07.jpg)
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438864_photo_2022-05-13_13-46-08-2.jpg)
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438864_photo_2022-05-13_13-46-08.jpg)
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438865_photo_2022-05-13_13-46-09.jpg)
Опісля презентації всі охочі могли придбати книгу за 250 гривень та отримати автограф автора. Таких охочих виявилося чимало, тож за збіркою та автографом утворилася черга. Усі кошти з проданих на презентації книг віддадуть на потреби ЗСУ.
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438865_photo_2022-05-13_13-46-09-2.jpg)
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438865_photo_2022-05-13_13-46-11-2.jpg)
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438865_photo_2022-05-13_13-46-11.jpg)
![](https://molbuk.ua/uploads/posts/2022-05/thumbs/1652438865_photo_2022-05-13_13-46-12.jpg)
«Гра на вибування» – назву цієї збірки фейлетонів можна розглядати як наскрізну метафору сьогодення: від глобальних процесів – через суспільно-політичну і культурну ситуацію в Україні – до подій у житті автора. А можна не розглядати», — йдеться у передмові до книги.
Як зазначає сам автор, ця збірка найпесимістичніша з його усіх:
«Але з якої причини вона мала б бути оптимістичною на тлі важкої операції, політичного ідіотизму і передчуття війни?»
Тексти зі збірки писалися протягом 2019-2021 років. Читаючи ці речення, потрібно пам’ятати, що «Гра на вибування» – довоєнна. Більшість із них публікувалися на «Збручі», кілька – в журналі «Країна». Письменник обирає ті тексти, які вважає за потрібне.
Зазначає, що політичні тексти подобаються найменше. Натомість найбільше подобаються ліричні замальовки, як-от «Каштан». А також подорожні нотатки — про Грузію, Іспанію тощо.
Лише один текст «Play-off» був написаний давніше і входив до колективної збірки «Parasol». Власне, назва книги – «Гра на вибування» – український варіант спортивної термінології. Хоча, як зазначає публіцист, слід пам’ятати, що він вкладає подвійні (навіть потрійні) значення.
Замовити книгу можна на сайті «Видавництва 21». Наразі її вартість — 250 гривень.
Трансляцію з презентації можна переглянути на сторінках Літературного целанівського центру у соцмережах.
Автор: Галина Олійник
molbuk.ua
Оригінал статті на НСПУ: «Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.