Гран-прі премії «Слушно» отримав літературний подкаст

Гран-прі премії «Слушно» отримав літературний подкаст

Megogo Audio оголосив 13 переможців четвертої щорічної премії для подкастерів «Слушно». Про це повідомили на сайті премії.

Гран-прі премії здобув подкаст «Перефарбований Лис». Він спрямований на переосмислення класики та дослідження світогляду й поведінкових моделей українців через літературу. Автори отримали 45 тис. гривень на розвиток подкасту від медіасервісу MEGOGO. Окрім цього переможець здобув особливий подарунок від дружнього партнера премії — Bolt, який надав їм 365 днів безплатних поїздок на таксі.

 

«Неймовірно приємно отримати винагороду за улюблену справу. Дякую Марії Діденко за цю неймовірну синергію, навіть не могла уявити, що українська класика одного разу перетвориться на легку і захопливу пригоду. І безмежна вдячність усій команді MEGOGO і надто тим, хто започаткував і втілює цю премію. Відчувається скільки невидимої роботи криється за тим, щоб створити професійне свято для подкастерів», — зазначила Валентина Мержиєвська.

 

 

Під час голосування слухачі віддали понад 17 тисяч голосів, що свідчить про високу активність аудиторії та чимраз більший інтерес до українського подкастингу.

 

«Премія «Слушно» — це не лише про визнання кращих, але й про розвиток подкаст-спільноти, яка стає важливою частиною медіаландшафту. Щороку команда MEGOGO інвестує значні ресурси у популяризацію подкастів в Україні, а також активно залучає партнерів та медіа для підтримки галузі. Цього року, крім традиційних інструментів промоції, ми розмістили рекламу подкастів-переможців на найбільшому екрані Європи в центрі Києва, на ТРЦ «Гулівер». Таким чином ми хочемо підкреслити їхню значущість та привернути увагу ще більшої аудиторії», — розповіла Валерія Толочина, Global Chief Marketing Officer MEGOGO.

 

За результатами слухацького онлайн-голосування та оцінювання журі нагороди отримали:

  • Найкращий подкаст про здоров’я та саморозвиток — Не мали дівки клопоту;
  • Найкращий подкаст про науку й технології — Буде тобі наука;
  • Найкращий спортивний подкаст — F1Podcast;
  • Найкращий незалежний подкаст — chumaky®;
  • Найкращий подкаст про бізнес — Не під запиc;
  • Найкращий розважальний подкаст — Фінансова терапія;
  • Найкращий подкаст про літературу й читання — Висока полиця;
  • Найкращий подкаст про культуру й мистецтво — Unzip;
  • Найкращий історичний подкаст — Unzip;
  • Найкращий подкаст про професії — На рівні;
  • Найкращий подкаст у жанрі інтерв’ю — The Blue Eyed Podcast;
  • Найкращий інформаційний подкаст — Ранкове допіо.

 

Цьогоріч також Goethe-Institut Україна та MacPaw Space підтримали 2 номінації та виділили гранти у розмірі 1 тисяча євро:

  • Найкращий подкаст про культуру й мистецтво — Unzip;
    Найкращий подкаст про науку й технології — Буде тобі наука.

 

 

Цьогоріч премія зібрала 183 номінанти у довгих списках та 72 подкасти у коротких списках. Найпопулярнішою категорією стала «Здоров’я, стосунки й саморозвиток», де змагались 41 подкаст. Найменша кількість заявок була в категорії «Подкасти про спорт», де було представлено лише 10 претендентів.

За даними організаторів премії, під час голосування слухачі віддали понад 17 тисяч голосів, що майже на 2 тисячі більше, ніж торік.

Система оцінювання та результати формувались з балів від слухачів та експертного журі: 50/50.  До складу журі увійшло 20 експертів із різних галузей, серед яких – Анна Хаєцька, Валентина Клименко, Валерія Толочина, Вадим Скічко, Володимир Дегтярьов, Володимир Ланда, Дмитро Волковинський, Ілона Станкевич, Катерина Котвіцька, Корній Грицюк, Лєна Чиченіна, Лілія Галка, Наталія Микольська, Наталія Самойленко, Олег Щербаков, Світлана Стретович, Софія Телегіна, Тетяна Водотика, Тимофій Брік, Юрій Марченко.

Нагадаємо, у 2023 році одним із переможців премії став подкаст «Наразі без назви».

Фото надані премією.

Оригінал статті на Suspilne: Гран-прі премії «Слушно» отримав літературний подкаст

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Оголосили програму літературної сцени фестивалю «Виделкаfest»

З 25 по 27 липня в Одесі триватиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Однією з центральних подій стане Літературна сцена, у програмі якої — понад 30 авторів і авторок,

Українці 2025 року більше скаржаться на порушення закону про мову

У першому півріччі 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1410 звернень громадян — на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Про це повідомили на сайті с

В інтернеті не втрачають спроб збувати книжки з рф і білорусі

У червні 2025 року Держкомтелерадіо зафіксував понад 400 випадків розміщення забороненої видавничої продукції російського та білоруського походження в українському інтернет-просторі. Пр

Від атаки рф на столицю пошкоджений склад «Нашого Формату»

Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав

На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів Ратушних

Платформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"