Господар саду

Господар саду

Господар саду

(притча із робочого рукопису книги “Відлуння”)

Пробувши у молитвах та зітханнях, у каятті й проханнях відкрити вищі сфери сприйняття, в яких живе сам Бог, літній Хазяїн вже не мав спромог сад свій прекрасний доглядати, адже здоров’я зовсім втратив. 
Знайоме панство здійняло його на глум. Мовляв, для чого тобі на старість знадобився Господній ум? Людського тобі замало? От і хвороба для тебе, неначе кара стала.
Старенький лишень слухав їх, зітхав, у відповідь нічого не казав. 
Тим часом, прекрасний сад без догляду згасав. З’явилась в ньому гусінь, що пожирала плоди. А літній та кволий Господар дивився на те усе та Богу дякував, не помічав біди, своєї прикрої нужди. 
Понищивши дерева лист, помноживши свій рід, гусінь втратила потворний вид, перетворившись на лялечок. Хазяїн виходив на ґанок у той час, дивився на переміни у свій строк, просив у Бога для себе урок…
Одної днини змінився той диво-сад. Прекрасні крилаті створіння, барвисті, витончені та грайливі здіймались, як метелики до неба. Шкідлива гусінь втратила свій вигляд і потреби. В своєму леті вони надихали містиків, письменників, поетів. 
З’явилась музика та спів, присвячений метеликам красивим, які постали для багатьох небесним одкровенням, неначе дивом. 
Ніжні, граційні створіння, чи те ж знайоме і незнайоме панство, чи будь-хто, звісно, не мали розуміння уроку, що сам Бог подарував Господареві саду, якому той і сумував, також був сердечно радий…
Чудо і велеліпні смисли, окраси у плинності Всесвіту часу мають завжди свою істинну суть, причин якої людям без Господа не осягнуть і не збагнуть. 

 

Рукопис книги “ВІДЛУННЯ”
 

Оригінал статті на Букнет: Господар саду

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"