Господар саду

Господар саду

Господар саду

(притча із робочого рукопису книги “Відлуння”)

Пробувши у молитвах та зітханнях, у каятті й проханнях відкрити вищі сфери сприйняття, в яких живе сам Бог, літній Хазяїн вже не мав спромог сад свій прекрасний доглядати, адже здоров’я зовсім втратив. 
Знайоме панство здійняло його на глум. Мовляв, для чого тобі на старість знадобився Господній ум? Людського тобі замало? От і хвороба для тебе, неначе кара стала.
Старенький лишень слухав їх, зітхав, у відповідь нічого не казав. 
Тим часом, прекрасний сад без догляду згасав. З’явилась в ньому гусінь, що пожирала плоди. А літній та кволий Господар дивився на те усе та Богу дякував, не помічав біди, своєї прикрої нужди. 
Понищивши дерева лист, помноживши свій рід, гусінь втратила потворний вид, перетворившись на лялечок. Хазяїн виходив на ґанок у той час, дивився на переміни у свій строк, просив у Бога для себе урок…
Одної днини змінився той диво-сад. Прекрасні крилаті створіння, барвисті, витончені та грайливі здіймались, як метелики до неба. Шкідлива гусінь втратила свій вигляд і потреби. В своєму леті вони надихали містиків, письменників, поетів. 
З’явилась музика та спів, присвячений метеликам красивим, які постали для багатьох небесним одкровенням, неначе дивом. 
Ніжні, граційні створіння, чи те ж знайоме і незнайоме панство, чи будь-хто, звісно, не мали розуміння уроку, що сам Бог подарував Господареві саду, якому той і сумував, також був сердечно радий…
Чудо і велеліпні смисли, окраси у плинності Всесвіту часу мають завжди свою істинну суть, причин якої людям без Господа не осягнуть і не збагнуть. 

 

Рукопис книги “ВІДЛУННЯ”
 

Оригінал статті на Букнет: Господар саду

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"