Гонкурівська премія-2023 оголосила лавреата

Гонкурівська премія-2023 оголосила лавреата

Цього року лавреатом Гонкурівської премії у Франції став письменник Жан-Батіст Андреа. Про це повідомило французьке медіа.

Його відзначили за роман «Наглядайте за нею», що розповідає про кохання карлика-скульптора та графині, доля яких випала на період зародження фашизму між двома світовими війнами. Цей твір уже мав успіх і увійшов до списку найпопулярніших у Франції цього року.

 

Нагороду Жан-Батіст Андреа отримав у ресторані «Друа» у центрі Парижа. 

 

Голова журі Дідьє Декуен відзначив роман переможця і додав, що Андреа нагороджують як «виняткового оповідача, який володіє тонким пером, а його персонажі завжди досконало виписані та особливо захопливі».

 

«Я ніколи не думав, що це станеться», — зазначив цьогорічний «Гонкур».

 

Жан-Батіст Андреа народився 1971 року й виріс у Каннах, де почав свою режисерську діяльність. Три його попередні романи були відзначені іншими нагородами.

 

Гонкурівська премія (Prix Goncourt) — французька літературна премія, яку присуджують авторам на знак відзначення прозових творів, написаних французькою мовою. Премію присуджують щорічно з 1903 року за рішенням Гонкурівської академії, куди входять відомі французькі літератори. Назва премії походить від прізвища класиків французької літератури 19 століття — братів Жуля та Едмона де Гонкурів.

 

При тому, що сума нагороди становить символічні 10 євро, премія вважається однією з найпрестижніших і висуває автора в авангард французької літератури та збільшує продаж його книжок, гарантує переклади за кордоном.

 

Нагадаємо, у 2022 році лавреаткою премії стала письменниця Брижіт Жіро, у 2021 році нагороду отримав Мохамед Мбугар Сарр, у 2020 році — Ерве Ле Тель, у 2019 році — Жан-Поль Дюбуа.

 

Чільне фото: Магалі Коен, Ханс Лукас (AFP)

Оригінал статті на Suspilne: Гонкурівська премія-2023 оголосила лавреата

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

В Україні змінилося ставлення до англійської мови — дослідження

Згідно з дослідженням USAID «Трансформація комунікацій», проведеного у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології, про ставлення українців до англійської мови, відбувся стр

В Україні стартував Національний тиждень читання під гаслом «Бути своїми»

В Україні стартував Національний тиждень читання, що цьогоріч проходить під гаслом «Бути своїми» і триватиме до 10 грудня.

Про важливість цього заходу і загалом читання книг для громадян України, а т

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"