Голос степової Еллади

Голос степової Еллади

…Пам’ять – вона не тлінна. Ось і на цей раз було саме так. Творчий колектив Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії присвятив другим роковинам літературно-музичний реквієм «Стихії поета» пам’яті Дмитра Кременя – поета, Шевченківського лауреата, заслуженого діяча мистецтв України.

Сценарний план першої в Україні професійної вистави напрочуд місткий: фотолітопис життя і творчості, відомості про рід Кременів, починаючи з 1708 року, десятки віршів та пісень Тетяни Ярової та Анатолія Миронова у виконанні провідних українських акторів, покладених на слова Дмитра Кременя, хореографічна пластика артистів балету.

Присутні у залі, а це були рідні поета, колеги по перу – письменники МОО НСПУ, діячі культури і мистецтва, освітяни та студенти, творча інтелігенція й просвітяни оплесками зустріли наймолодшу учасницю дійства – онучку поета – Мирославу. Разом із татом вона, стоячи на сцені театру, прочитала вірш дідуся «Моя вулиця».

Певна, що «Стихії поета» за творчістю Дмитра Кременя можна показувати в театрах України.

Письменники Миколаївської обласної організації НСПУ сподіваються, що найбільша книгозбірня області буде носити ім’я видатного поета сучасності. Також порушуємо питання занесення  імені Дмитра Кременя до Фонду національної скарбниці світової літератури ЮНЕСКО та про започаткування всеукраїнської  премії його  імені.

Пророчими зараз сприймаються слова його поезії:

Промине і слава, і неслава…
Але я ніколи не помру,
Лиш полину – білим пароплавом,
Білим пароплавом по Дніпру…

Віра Марущак, голова Миколаївської ОО НСПУ
 

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Голос степової Еллади

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"