Головне, що варто знати про Премію Читомо в запитаннях і відповідях

Головне, що варто знати про Премію Читомо в запитаннях і відповідях

До 15 вересня триває прийом заявок на Премію Читомо — відзнаку за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери. Подаємо перелік найпоширеніших запитань і відповідей щодо неї.

1. Чи справді переможці отримують по 4000 євро? 

Так, завдяки фінансовій підтримці від Міністерства культури й медіа Німеччини ми маємо можливість цьогоріч дати переможцям грошові відзнаки.

 

2. Я маю чудову ідею, чи можу я подати її на здобуття Премії Читомо?

Ні. До розгляду приймаються тільки реалізовані проєкти, вплив яких можна оцінити.

 

3. Чи можна висунути себе на здобуття Премії? 

Оргкомітет спеціально розділяє організації, які можна висувати (номінантів), і ті, які висувають, підкреслюючи окремішність цих груп. Проте згідно з Положенням самовисування не забороняється, хоч і не є пріоритетним способом подання.

 

4. Чи може видавництво висувати номінантів?

Ні, видавництво не може висувати номінантів. Подають номінантів зовнішні організації, які не мають конфлікту інтересів з номінантом.

 

5. Чому моє подання не пройшло технічний відбір? 

Найімовірніше, подання не відповідає зазначеним у положенні технічним критеріям. Серед найпоширеніших причин відмов: 

  • профіль організації не є релевантним для подання;
  • організація існує менше року; 
  • незаповнені обов’язкові поля;  
  • не надані обґрунтування (або подане обґрунтування не є відповіддю на поставлене запитання); 
  • поля форми заповнені неналежним чином (наприклад, не надана інформація англійською, аплікант не надав конкретної відповіді на запитання) тощо. 

 

6. Для чого заповнювати поля про претендентів англійською мовою? 

По-перше, тому що у нас міжнародне журі, яке оцінюватиме заявки.

По-друге, тому що всі фіналісти будуть активно промотуватися на англомовній версії Читомо та в іноземних партнерських ЗМІ. Завдання Оргкомітету — максимально підсвітити всі ініціативи й розповісти про них світові, зокрема англійською. 


7. Я видав надзвичайно важливу книгу — чи можу я подати її як видатне досягнення?

Ні. Ми любимо і цінуємо книжки й віримо, що вони здатні змінити світ, проте Премія Читомо не є літературною премією. Проте видання книг, безумовно, може бути основою для ваших досягнень. Ви знайшли спосіб видання книжок на 100% перероблених матеріалах? Ви змінили правила гри на ринку? Придумали, як видавати книжки під час блекаутів? Таке досягнення цілком можна подати на Премію Читомо.

Водночас літературна сфера залежить від книговидання. Тому літературні фестивалі, читання, проєкти з промоції класиків літератури — все це можна подавати.

 

8. Чи можемо ми вказати двох співорганізаторів ініціативи при висуванні номінанта?

Ви можете зазначити співорганізатора, але оцінюватися буде проєкт. І в разі отримання відзнаки договір на виплату винагороди буде підписано тільки з однією організацією/ особою. Або номінанти/ співорганізатори можуть бути подані в різні номінації, якщо їх проєкт і діяльність дозволяє відокремити напрямки.

 

9. Чи отримаю я інформацію про результати технічного відбору?

Так, результати будуть оприлюднені на сайті Читомо, тоді як аплікантів ми повідомимо про результат окремим листом. У разі, якщо ви не отримали інформації від організаторів, — будь ласка, перевірте опубліковані списки на сайті Читомо наприкінці вересня. 

 

10. Чи можна висунути на здобуття Премії людину, яка вже не з нами? 

Премія може присуджуватися посмертно. У такому разі Премію отримують спадкоємці.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Головне, що варто знати про Премію Читомо в запитаннях і відповідях

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"