Голови східноєвропейських держав: Європа засвоїла необхідність покарання нацизму, однак не комунізму

Голови східноєвропейських держав: Європа засвоїла необхідність покарання нацизму, однак не комунізму

Очільники Естонії, Литви, Латвії, Польщі й Румунії просять ЄС приділити більше уваги засудженню злочинів усіх тоталітарних режимів XX століття та вшануванню пам’яті їх жертв. Про це ідеться у спільному-листі зверненні європейських політиків.

«Жорстока неспровокована та невиправдана агресивна війна росії проти України сигналізує про зростання авторитаризму, який нехтує та навіть прагне знищити міжнародний правопорядок. Це тривожне нагадування про не дуже далеке минуле, зокрема про злочини, вчинені двома жорстокими тоталітарними режимами XX століття в Європі — нацизмом і комунізмом», — зауважують у листі.

 

Очільники Естонії, Литви, Латвії, Польщі й Румунії переконані, що коріння ідеології нинішнього кремлівського режиму — відображення попередників нещодавньої росії: СРСР та російської імперії. 

 

«Росія ніколи не засуджувала совєтські злочини, а її нинішнє керівництво відкрито терпить і навіть з ентузіазмом підтримує совєтську спадщину. Необхідно посилити зусилля на рівні ЄС для боротьби зі спробами росії переписати історію та використовувати наративи тоталітарних режимів у контексті війни проти України, використовуючи правові, політичні інструменти та інструменти підвищення обізнаності», — наголосили лідери  держав. Вони додали, що демократичний світ рішуче засудив нацистський режим і притягнув до відповідальності його лідерів і злочинців, однак пам’ять і знання про радянські злочини не знайшли належного місця у свідомості європейців.

 

«Сьогодні, як ніколи, потрібне чітке та далекоглядне керівництво для просування наративів європейської пам’яті в усьому ЄС, які зрештою мають стати частиною національних освітніх програм усіх держав-членів», — вважають підписанти листа. Вони переконані, що такий крок наразі дуже важливий у світлі російської дезінформації.

.

Серед пропозицій — створення загальноєвропейського меморіалу жертв тоталітаризму в Брюсселі. Це, за словами голів держав, допомогло б вшанувати жертв тоталітарних режимів та зупинити злочини в Україні.

 

Підписанти листа:

 

  • Кая Каллас, прем’єр-міністерка Естонської республіки;
  • Кріш’яніс Каріньш, прем’єр-міністр Латвійської республіки;
  • Ґітанас Науседа, президент Литовської республіки;
  • Матеуш Моравецький, прем’єр-міністр республіки Польща;
  • Клаус Йоганніс, президент Румунії.

 

Нагадаємо, понад 150 інтелектуалів ЄС закликали Німеччину рішуче сприяти Україні у боротьбі з агресією росії.

 

 

Джерело: Історична правда

 

Чільна ілюстрація: Threadless

Оригінал статті на Suspilne: Голови східноєвропейських держав: Європа засвоїла необхідність покарання нацизму, однак не комунізму

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Євген Нищук: На Шевченківський комітет тиснула команда одного з номінованих фільмів

За словами голови Шевченківського комітету Євгена Нищука, команда стрічки «Тарас. Повернення тиснула на членів Шевченківського комітету після того, коли не пройшла у наступний тур відбо

Лондонський ярмарок назвав лавреата-2024, що зробив визначний внесок у розвиток світового книговидання

Лондонський книжковий ярмарок нагородив Янга Сука Чі, голову Асоціації американських видавців (AAP), премією «За життєві досягнення». Про це Читомо повідомили представники ярмарку.
Нара

Не журися в Корениці!

Малі біженці від війни, які знайшли притулок у Хорватії, отримали в подарунок від автора веселі книжки

Діти скрізь залишаються дітьми. І в Хорватії також. Тому під час перерви гамір у тамтешній школі

Бізнес-література від українських авторів: що нового у сегменті?

За роки незалежності бізнес-література мала стабільну аудиторію в Україні, щоправда, це були виключно перекладні видання і майже повністю експортовані з росії книжки. Неодноразові диску

Книжку Станіслава Асєєва про російський коцтабір в Донецьку видадуть в Ефіопії

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видадуть в Ефіопії амхарською мовою. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі X.
Це буде 12 мова, на яку пер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"