Голова Єврокомісії фон дер Ляєн присвятила частину промови пам’яті Вікторії Амеліної

Голова Єврокомісії фон дер Ляєн присвятила частину промови пам’яті Вікторії Амеліної

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час щорічної промови «Про становище Європейського Союзу» пригадала вбиту російським ракетним обстрілом українську письменницю Вікторію Амеліну.

Голова Єврокомісії розповіла, що Амеліна документувала російські воєнні злочини, а згодом сама стала його жертвою.

 

«Її звали Вікторія Амеліна. Вона була однією з чудових молодих письменниць свого покоління та невтомною борчинею за справедливість», — сказала Урсула фон дер Ляєн.

 

Вона розповіла історію про те, що після початку повномасштабного вторгнення Амеліна вирушила до Праги, щоб відвезти свого сина у безпеку. Вона розплакалася, коли чеський прикордонник поставив їй штамп у паспорті. На запитання сина, чому вона плаче, Амеліна відповіла: «Тому що ми вдома». На заперечення сина про те, що її дім в Україні, Амеліна сказала: «Це Європа».

 

«Того дня українська мати відчула, що Європа — її дім. Бо “дім там, де ми довіряємо одне одному”. І народ України міг довіряти своїм європейцям», — додала голова Європарламенту.

 

Вона також розповіла, що в день убивства Амеліна супроводжувала трьох гостей з Колумбії, серед них був її колега-письменник Ектор Абад. Вони були учасниками кампанії Aguanta, Ucrania (Опирайся, Україно), створеної, щоб розповісти латиноамериканцям про російсько-українську війну. Колумбійський письменник Ектор Абад Фасіолінсе, який був разом з Амеліною під час обстрілу, показав її фото присутнім не засіданні.

 

«Ектор ніколи не міг уявити, що сам стане мішенню. Після цього він сказав, що не знає, навіщо живе, а вона померла. Але тепер він розповідає світу про Вікторію. Щоб зберегти її пам’ять і закінчити цю війну. І для мене велика честь, що Ектор сьогодні з нами. І я хочу, щоб ви знали, що ми збережемо пам’ять про Вікторію та всіх інших жертв. Агуанта, Україна. Слава Україні!» — підсумувала фон дер Ляєн.

 

Водночас Софія Челяк, програмна директорка LvivBookForum, близька подруга Амеліної, зазначає:.

 

 

Вікторія Амеліна — письменниця, членкиня Українського ПЕНу. У 2014 році Вікторія Амеліна дебютувала у літературі з романом «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», що вийшов у видавництві «Discursus». У 2017 році вийшов її роман «Дім для Дома», що увійшов до коротких списків премій ЛітАкцент року та премії Міста Літератури ЮНЕСКО, літературної премії Європейського Союзу.

 

Вікторія Амеліна загинула 1 липня внаслідок поранення, отриманого під час ракетного обстрілу росією Краматорська.

 

 

Чільне фото: REUTERS/Yves Herman

 

Оригінал статті на Suspilne: Голова Єврокомісії фон дер Ляєн присвятила частину промови пам’яті Вікторії Амеліної

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До Бердичева приїздить славетний письменник Мирослав Дочинець

Один із найпопулярніших сучасних письменників України Мирослав Дочинець планує завітати до Бердичева. Вже найближчого понеділка, 16 вересня, гостинні стіни публічної бібліотеки та молодіжного простору «

У проєкт бюджету-2025 заклали у 2,5 рази менше коштів на УІК, ніж цьогоріч

У 2025 році на діяльність Українського інституту книги (УІК) в проєкті державного бюджету виділили 178 млн 548 тис. грн. Проєкт закону про державний бюджет України оприлюднили на сайті

Пішов з життя фолькльорист і мистецтвознавець Микола Мушинка

Пішов із життя один із найвідоміших дослідників українського фольклору Микола Мушинка. Про це повідомили на фейсбук-сторінці медіа «Локальна історія».
Праці науковця присвячені дослідже

У Вінниці започаткують програму розвитку місцевого книговидання

У Вінниці планують запустити програму підтримки книговидання про місто та його видатних особистостей. Про це Читомо повідомили у департаменті маркетингу міста та туризму Вінницької місь

У Британії видадуть книжку про українське мистецтво і антиколоніалізм

У листопаді 2024 року видавництво Routledge планує випустити книжку «Мистецтво в Україні між конструюванням ідентичності та антиколоніальним спротивом». Про це повідомила редакторка вид

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"