Голова Національної спілки письменників України презентував на Бердичівщині свою нову книгу

Голова Національної спілки письменників України презентував на Бердичівщині свою нову книгу

У творчому доробку Михайла Сидоржевського, який народився в селі Старий Солотвин Бердичівського району, книжка про історію рідного села стала восьмою. У Вікіпедії, правда, вказані назви лише п’яти з них, але можна сподіватись, що шосту, сьому і восьму незабаром теж туди внесуть.

У п’ятницю в центрі Старого Солотвина, раніше б казали «біля клубу», а тепер кажуть «біля мисливського будинку на острові кохання» пройшов велелюдний захід, присвячений як презентації книги, так і відзначенню 430 річниці з дня народження села. 430 років виповнилось від першої письмової згадки про Солотвин у інвентаризаційних записах Речі Посполитої 1593 року. Тоді в Солотвині був млин, 20 хат і стара гребля. Але, якщо вже тоді була «стара» гребля, значить і раніше тут хтось жив. І Михайло Сидоржевський у книзі наводить й іншу версію про народження села – 1177 рік, її висловив у своїх рукописних зошитах про історію Солотвина місцевий краєзнавець Іван Рудик.

Цю історію та багато інших, пов’язаних із рідним селом та людьми, які в ньому жили чи працювали, письменник почув розпитуючи батьків, родичів та односельчан, починаючи ще з вісімдесятих років минулого століття. Ще тоді виникла думка викласти всі ці історії в книзі, але до безпосереднього її написання Михайло Олексійович приступив лише в 2014 році.

Все це він розповів після того, як народні аматори Гришковецької громади проспівали кілька пісень, а дівчата з танцювального гуртка протанцювали кілька танців. Голова громади Ірена Лісова у своїй промові наголосила, що якби не війна, то святкування було б зовсім іншим, а сьогодні треба дякувати нашим воїнам, які роблять усе можливе, щоб ми могли проводити культурні заходи.

Кілька десятків жителів Старого Солотвина з радістю слухали і голову громади, і свого земляка-письменника, і співучий колектив громади.

Михайло Сидоржевський довго відповідав на питання, перераховував і дякував усім, хто допоміг йому з книгою, а особливо дякував своєму другу, земляку та однокласнику Валерію Ярошенку (працював у 2006 році директором Державного центру зайнятості, а в 2010 році – заступником голови Пенсійного фонду України), який надав фінансову допомогу на друк книги.

На підтримку голови своєї Спілки в Солотвин приїхали колишній голова Житомирської обласної організації спілки письменників Михайло Пасічник, який назвав Михайла Сидоржевського з людиною-оркестром, який і Спілку очолює, і газету редагує, і ще й книжки пише, та нинішній Світлана Гресь (вона теж трохи оркестр, бо ще очолює відділ культури обладміністрації), яка засвідчила, що презентація такої книги – це подія не тільки для села чи громади, а й для всієї Бердичівщини, Житомирщини та України.

Та коли, після всіх промов подяк і побажань, вишикувалась черга охочих придбати книгу за пільговою ціною (300 гривень), виявилось, що примірників, які привезли на презентацію, не вистачить навіть половині цієї черги. На пропозицію влаштувати аукціон автор не пристав, лише пообіцяв за можливості надрукувати більше примірників пізніше.

А ведучі свята закликали як тих кому не дістались книги, так і тих, хто ними не сильно цікавився, до столів, за якими вже насипали знамениті Солотвинські вареники та наливали не менш знаменитий в Гришковецькій громаді білий борщ.

І ще довго над берегом древньої Коденки звучали пісні, гомоніли учасники свята та розливались пахощі українських народних страв.

Solotvin18
Solotvin1
Solotvin2
Solotvin3
Solotvin4
Solotvin5
Solotvin6
Solotvin7
Solotvin8
Solotvin9
Solotvin11
Solotvin12
Solotvin13
Solotvin14
Solotvin15
Solotvin16

Олександр Доманський

rio-berdychiv.info

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Голова Національної спілки письменників України презентував на Бердичівщині свою нову книгу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"