Глава Penguin Random House пожертвує $500 тис. на боротьбу із заборонами книг у США

Глава Penguin Random House пожертвує $500 тис. на боротьбу із заборонами книг у США

Маркус Доле, генеральний директор Penguin Random House, особисто пожертвує щонайменше 500 000 доларів організації PEN America, яка займається свободою слова, для боротьби із забороною книг у США. Про це повідомляє the New York Times.

Доле пообіцяв протягом п’яти років вкладати з власних коштів щонайменше $100 тис. щороку в заснований ним при американському ПЕН-клубі Фонд із захисту книг (Book Defense Fund). У ПЕН-клубі Долі обіймає посаду віцеголови. Він також розраховує, що його приклад підтримають інші бізнесмени, яким небайдужа свобода слова.

Фонд захисту книг надаватиме допомогу тим місцевим спільнотам у США, які вже зіткнулися і ще зіткнуться із забороною на поширення тих чи інших книг. Голова американського ПЕН-клубу Сюзанна Носсел також додала, що кошти фонду підуть на організацію просвітницьких кампаній у медіа та оплату послуг консультантів та юристів клубу, до яких громадяни звертаються за допомогою.

Глава Penguin Random House пожертвує $500 тис. на боротьбу із заборонами книг у США

У Теннессі адміністрація однієї зі шкіл вирішила вилучити зі списку літератури для учнів графічно роман Арта Шпігельмана “Маус”, який розповідає дітям про Голокост на прикладі персонажів-тварин.

За словами Носсел, останнім часом США котиться “безпрецедентна” хвиля заборон на безперешкодне поширення книг: “Раніше ми стикалися з кількома випадками на рік. Тепер нові заборони вводяться щотижня, і вони постійно множаться. І це не просто окремі батьки заявляють протест бібліотекарям та адміністраторам, це цілі легіслатури штатів приймають рішення, які книги можуть бути доступні учням, а які ні”. За її словами, сьогодні в американського ПЕН-клубу просто не вистачає коштів та можливостей реагувати на всі подібні інциденти.

Доле розповів, що питання свободи слова мають для нього персональне значення. Він виріс у Німеччині у повоєнний час і добре уявляє, що таке цензура і як вона може впливати на життя людей. За роки своєї кар’єри в німецькому медіаконгломераті Bertelsmann, який у 2020 році придбав Penguin Random House, Долі працював у країнах, де свобода слова в галузі книговидання так чи інакше обмежувалася: у Польщі у 1990-х роках, у Росії на початку 2000-х та в останні роки в Китаї.

Так, у жовтні 2021 року представник штату Техас надіслав до Агентства освіти штату список із приблизно 850 книг, перебування яких на полицях шкільних бібліотек здалися йому небажаним. А в одному з округів Пенсільванії учні двох шкіл вступили в протистояння з адміністрацією з приводу списку документальних фільмів та статей, які також передбачається видалити зі шкільної програми.

Оригінал статті на Читомо: Глава Penguin Random House пожертвує $500 тис. на боротьбу із заборонами книг у США

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"