Глава Penguin Random House пожертвує $500 тис. на боротьбу із заборонами книг у США

Глава Penguin Random House пожертвує $500 тис. на боротьбу із заборонами книг у США

Маркус Доле, генеральний директор Penguin Random House, особисто пожертвує щонайменше 500 000 доларів організації PEN America, яка займається свободою слова, для боротьби із забороною книг у США. Про це повідомляє the New York Times.

Доле пообіцяв протягом п’яти років вкладати з власних коштів щонайменше $100 тис. щороку в заснований ним при американському ПЕН-клубі Фонд із захисту книг (Book Defense Fund). У ПЕН-клубі Долі обіймає посаду віцеголови. Він також розраховує, що його приклад підтримають інші бізнесмени, яким небайдужа свобода слова.

Фонд захисту книг надаватиме допомогу тим місцевим спільнотам у США, які вже зіткнулися і ще зіткнуться із забороною на поширення тих чи інших книг. Голова американського ПЕН-клубу Сюзанна Носсел також додала, що кошти фонду підуть на організацію просвітницьких кампаній у медіа та оплату послуг консультантів та юристів клубу, до яких громадяни звертаються за допомогою.

Глава Penguin Random House пожертвує $500 тис. на боротьбу із заборонами книг у США

У Теннессі адміністрація однієї зі шкіл вирішила вилучити зі списку літератури для учнів графічно роман Арта Шпігельмана “Маус”, який розповідає дітям про Голокост на прикладі персонажів-тварин.

За словами Носсел, останнім часом США котиться “безпрецедентна” хвиля заборон на безперешкодне поширення книг: “Раніше ми стикалися з кількома випадками на рік. Тепер нові заборони вводяться щотижня, і вони постійно множаться. І це не просто окремі батьки заявляють протест бібліотекарям та адміністраторам, це цілі легіслатури штатів приймають рішення, які книги можуть бути доступні учням, а які ні”. За її словами, сьогодні в американського ПЕН-клубу просто не вистачає коштів та можливостей реагувати на всі подібні інциденти.

Доле розповів, що питання свободи слова мають для нього персональне значення. Він виріс у Німеччині у повоєнний час і добре уявляє, що таке цензура і як вона може впливати на життя людей. За роки своєї кар’єри в німецькому медіаконгломераті Bertelsmann, який у 2020 році придбав Penguin Random House, Долі працював у країнах, де свобода слова в галузі книговидання так чи інакше обмежувалася: у Польщі у 1990-х роках, у Росії на початку 2000-х та в останні роки в Китаї.

Так, у жовтні 2021 року представник штату Техас надіслав до Агентства освіти штату список із приблизно 850 книг, перебування яких на полицях шкільних бібліотек здалися йому небажаним. А в одному з округів Пенсільванії учні двох шкіл вступили в протистояння з адміністрацією з приводу списку документальних фільмів та статей, які також передбачається видалити зі шкільної програми.

Оригінал статті на Читомо: Глава Penguin Random House пожертвує $500 тис. на боротьбу із заборонами книг у США

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"