«Географія» авторів п’ятого збірника наукових праць «Галич» охоплює й Польщу, Великобританію…
В Івано-Франківському видавництві «Лілея – НВ» побачив світ новий збірник наукових праць «Галич». Це вже п’ятий випуск із цієї серії. За нинішньої доби в Україні, з огляду на підготовку й редагування книжки, проблеми з фінансуванням її друку, це справді довгоочікуване видання. І хоча не все так легко, редакційна колегія збірника доклала всіх зусиль, аби він відповідав академічним вимогам, а проблематика студій з історії міста завжди залишалася актуальною.
Про це пише galychyna.if.ua.
До збірника ввійшли статті як нинішніх дослідників, так і праці, створені раніше. А загалом авторами «Галича» № 5 стали 11 науковців, які проживають не лише в Україні, а й у Польщі, Великій Британії та Російській Федерації.
Авторські матеріали згруповано у таких трьох основних блоках: «Галич. Середньовічні студії», «Нова й новітня історія міста», «Галич на сторінках іноземних досліджень. Передруки».
Перший блок вміщує дослідження, назви яких свідчать самі про себе: «Галицький воєвода Тудор Єльчич» Віталія Нагірного з Польщі, «Акти трьох галицьких князів ХІІІ ст. на стінах церкви Святого Пантелеймона (нове прочитання)» Олексія Гіппіуса й Савви Міхеєва з Росії, «Князь Свидригайло в Галичі і перша письмова згадка про Калуш» Андрія Стасюка з України.
Другий блок згуртовує такі матеріали: «Балабан Гедеон: аспекти біографії» (автор Ярополк Клюба, Україна), «Краківські студенти, пов’язані з Галичем у ХVІІІ сторіччі» (Марчін А. Клеменський, Польща), «Галич у фотографії. Перші відомі світлини міста 1885 року» (Андрій Чемеринський, Україна), «Галицька кенаса (1836 – 1985): історико-архітектурні аспекти» (робота Володимира Козелківського та Андрія Чемеринського).
Третій блок знайомить читача з трьома призабутими дослідженнями: «Початки Галича» (Генрик Пашкевич, Польща – Великобританія), «Княжий Галич, наша слава, Осьмомислова держава» (Микола Голубець), «Княжий Галич» (Мар’ян Гавдяк).
Отож випуск буде цікавим як шанувальникам історії, так і її фаховим дослідникам. Тим паче, що збірник ілюстровано фотокопіями документів і рукописів, картами і давніми світлинами. Словом, «Галич» № 5 як результат нелегкої спільної праці всіх, хто працював над його підготовкою, вже поважно виглядає на книжкових полицях, займає належне місце в книгозбірнях…
2023 р. сповниться 1125-та річниця з часу першої письмової згадки про місто. А це означає, що кошти на принагідний видрук «Галича», як видається, має бути закладено у відповідну обласну комплексну програму, що забезпечить тяглість і неперервність наукових досліджень історії міста.
Оригінал статті на НСПУ: «Географія» авторів п’ятого збірника наукових праць «Галич» охоплює й Польщу, Великобританію…
Блог
У мережі обговорюють книжку авторки, що публікувалася у видавництві, яке просуває культуру рфВидавництво «Каламар» випустило дитячу книжку «Маленький козак» за підтримки Українського інституту книги (УІК). Авторка цього видання, Валерія Кисельова-Саврасова, раніше опублікувала
Вийшла друком книжка полеглого військового Василя ДорошенкаУ видавництві «Лілея – НВ» видали книжку загиблого на війні книгаря і військового Василя Дорошенка. Про це повідомили на сторінці видавництва.
До неї увійшли як вірші Василя Дорошенка,
Після десяти років від виходу останнього випуску (без врахування спецвипуску) тримовний польсько-українсько-німецький літературний часопис «Радар» повернувся з новим номером. Про це пов
До Львівської бібліотеки митники передали стародруки, які хотіли вивезти за кордонДо Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника українські митники передали 3 унікальні видання, які мають значну історичну та культурну цінність. Про це повід
Проза Шиян, Кузнєцової та Куркова: нові переклади за кордономЗбірку оповідань українських письменниць та перекладачок Гаськи Шиян та Євгенії Кузнєцової «Європейські історії з України» переклали чеською та словацькою, а роман «Сірі бджоли» украї
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.