«Географія» авторів п’ятого збірника наукових праць «Галич» охоплює й Польщу, Великобританію…

«Географія» авторів п’ятого збірника наукових праць «Галич» охоплює й Польщу, Великобританію…

В Івано-Франківському видавництві «Лілея – НВ» побачив світ новий збірник наукових праць «Галич». Це вже п’ятий випуск із цієї серії. За нинішньої доби в Україні, з огляду на підготовку й редагування книжки, проблеми з фінансуванням її друку, це справді довгоочікуване видання. І хоча не все так легко, редакційна колегія збірника доклала всіх зусиль, аби він відповідав академічним вимогам, а проблематика студій з історії міста завжди залишалася актуальною.

Про це пише galychyna.if.ua.

До збірника ввійшли статті як нинішніх дослідників, так і праці, створені раніше. А загалом авторами «Галича» № 5 стали 11 науковців, які проживають не лише в Україні, а й у Польщі, Великій Британії та Російській Федерації.

Авторські матеріали згруповано у таких трьох основних блоках: «Галич. Середньовічні студії», «Нова й новітня історія міста», «Галич на сторінках іноземних досліджень. Передруки».

Перший блок вміщує дослідження, назви яких свідчать самі про себе: «Галицький воєвода Тудор Єльчич» Віталія Нагірного з Польщі, «Акти трьох галицьких князів ХІІІ ст. на стінах церкви Святого Пантелеймона (нове прочитання)» Олексія Гіппіуса й Савви Міхеєва з Росії, «Князь Свидригайло в Галичі і перша письмова згадка про Калуш» Андрія Стасюка з України.

Другий блок згуртовує такі матеріали: «Балабан Гедеон: аспекти біографії» (автор Ярополк Клюба, Україна), «Краківські студенти, пов’язані з Галичем у ХVІІІ сторіччі» (Марчін А. Клеменський, Польща), «Галич у фотографії. Перші відомі світлини міста 1885 року» (Андрій Чемеринський, Україна), «Галицька кенаса (1836 – 1985): історико-архітектурні аспекти» (робота Володимира Козелківського та Андрія Чемеринського).

Третій блок знайомить читача з трьома призабутими дослідженнями: «Початки Галича» (Генрик Пашкевич, Польща – Великобританія), «Княжий Галич, наша слава, Осьмомислова держава» (Микола Голубець), «Княжий Галич» (Мар’ян Гавдяк).

Отож випуск буде цікавим як шанувальникам історії, так і її фаховим дослідникам. Тим паче, що збірник ілюстровано фотокопіями документів і рукописів, картами і давніми світлинами. Словом, «Галич» № 5 як результат нелегкої спільної праці всіх, хто працював над його підготовкою, вже поважно виглядає на книжкових полицях, займає належне місце в книгозбірнях…

2023 р. сповниться 1125-та річниця з часу першої письмової згадки про місто. А це означає, що кошти на принагідний видрук «Галича», як видається, має бути закладено у відповідну обласну комплексну програму, що забезпечить тяглість і неперервність наукових досліджень історії міста.

Андрій ЧЕМЕРИНСЬКИЙ

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Географія» авторів п’ятого збірника наукових праць «Галич» охоплює й Польщу, Великобританію…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"