В Instagram тепер на 30% менше публікацій від росіян — дослідження

Блокування соцмереж у росії вплинуло на перерозподіл між платформами російських та іноземних соцмереж: за місяць (з 24 лютого по 24 березня) кількість контенту від росіян зменшилася у закордонних соцмережах, а збільшилася в російських. Про це повідомляє російська соціологічна група Brand Analytics*.
Лідером з «втрат» серед заблокованих соцмереж став Instagram: мінус 30% за кількістю контенту і мінус 31% за кількістю авторів. Друге місце посів Facebook: кількість користувачів знизилася на 11% і публікували вони щодня на 16% менше контенту. З Twitter пішла найменша кількість росіян: мінус 9% за авторами та мінус 5% за контентом.
Лідером за кількістю опублікованого росіянами контенту стала мережа «ВКонтакте» — кількість публікацій зросла з 12 млн до 14 млн. Кількість контенту в Telegram збільшилася на третину: з 6 млн до 8 млн. Кількість публікацій у Instagram скоротилася майже вдвічі: з 4 млн до 2 млн.
Як змінився обсяг контенту соцмереж, опублікованого росіянами:
- «ВКонтакте» (+11%)
- Telegram (+6%)
- Однокласники (+3%)
- Twitter (-5%)
- Facebook (-16%)
- Instagram (–30%)
Як змінилася кількість активних користувачів із Росії:
- Telegram (+23%)
- «ВКонтакте» (+14%)
- Однокласники (+6%)
- Twitter ( — 9%)
- Facebook (-11%)
- Instagram (–31%)
Лідери за обсягом контенту, що публікується, на 24 березня 2022 року:
- ВКонтакте: 13,6 млн повідомлень на день
- Telegram: 7,7 млн
- ОК: 2,9 млн
Лідери за кількістю користувачів на 24 березня 2022 року:
- ВКонтакте: 3,9 млн активних користувачів на день
- Instagram: 1,1 тис
- Telegram: 934,1 тис
Як відомо, 4 березня у росії заблокували Facebook, Twitter, відімкнули рекламу в Instagram та Youtube. 14 березня Роскомнагляд заблокував Instagram. Внаслідок цього значно зросла кількість користувачів через «ВКонтакте» перетікання аудиторії із заблокованих платформ. 21 березня у Росії визнали Meta екстремістською організацією. Активність заблокованих соцмереж зафіксувалася на поточному рівні, оскільки на заблокованих платформах залишилася аадиторія, що сидить через VPN. У ВКонтакте, Telegram, OK зросла кількість як контенту, так і кількості користувачів.
* Приріст обсягу щоденно публікованого контенту та числа активних користувачів вираховували від усереднених значень, що відповідають лінійному тренду. Порівнювалися показники на 24 березня та 24 лютого – аналізувався місяць із початку війни. Число активних російськомовних користувачів за день — це автори, які опублікували в досліджуваний день хоча б одне повідомлення, сторіс, коментар або репост. Сторіс враховується на ВКонтакті та Instagram (у Instagram для авторів з числом передплатників 10 тис. і вище). У дослідженні не враховували активність спам-ботів на платформі Telegram, що становить понад 30% трафіку платформи. Протягом дослідження було проаналізовано понад 4,5 млрд російськомовних повідомлень соцмереж за період з 1 лютого по 24 березня 2022 року.
Оригінал статті на Suspilne: В Instagram тепер на 30% менше публікацій від росіян — дослідження
Блог
У Великій Британії видадуть фотоальбом «Український модернізм» Дмитра СоловйоваБританське мистецьке видавництво FUEL видасть друком фотоальбом «Український модернізм» Дмитра Соловйова. Про це повідомили на сайті видавництва.
У книжці вміщені світлини понад 120 об’
У Кракові оголосили імена переможців першого етапу VI літературної премії «Краків — місто літератури ЮНЕСКО» (Nagroda KMLU). Серед 26 відзначених авторів і авторок — українські письменн
В Одесі встановлять памʼятник Лесі УкраїнціВ Одесі у сквері на перетині Фонтанської дороги та проспекту Лесі Українки встановлять пам’ятник письменниці. Таке рішення ухвалили на сесії Одеської міської ради.
За рішення проголосу
Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництваВнаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару
Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’ятіІм’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.