В Італії опублікували онлайн найстарішу у світі книгу про шахи

В Італії опублікували онлайн найстарішу у світі книгу про шахи

У мережі опублікували найстарішу книгу про гру в шахи – твір італійського шахіста Ораціо Джануціо делла Мантії “Книга, в якій йдеться про манеру гри в шахи” 1597 року. Про це 9 серпня повідомило агентство ANSA з посиланням на сайті адміністрації італійського міста.

Книга була вперше видана в Турині в 1597 році і була підручником із гри. Наразі унікальне видання зі 128 сторінок зберігається в Історичній бібліотеці міста. Його нещодавно перевели в цифровий формат і представили онлайн.

Праця делла Мантія, воєначальника з аристократичної сім’ї, що служив австрійському герцогству, вважається найдавнішою в Італії з теорії шахової гри. Ця книга – рідкісний експонат, який тепер доступний всім любителям шахів.

В Італії опублікували онлайн найстарішу у світі книгу про шахи

Ораціо Джануціо делла Мантія, “Книга, в якій йдеться про манеру гри в шахи”, 1597

Загалом в XVI столітті було видано 200 таких книг. Вони складаються зі вступу і трьох розділів та містять велику кількість малюнків. Перша частина твору присвячена доброчинному впливу шахів на гравців. На думку автора, гра “заспокоює та утихомирює”.

Власне гра в шахи, як вважають історики, з’явилася понад 1,5 тис. років тому та поширилася в Індії та Персії. Одна з її версій – шатрандж – потрапила в Європу близько X ст. і була модифікована.

Відомі зараз як “класичні” правила склалися до XV ст. Звання чемпіона світу з шахів розігрується з 1886 року.

Оригінал статті на Читомо: В Італії опублікували онлайн найстарішу у світі книгу про шахи

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліття

У Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі

В Івано-Франківську відбудеться презентація книжок про Роксолану

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь

У столиці перейменують ще одну бібліотеку

У Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход

Індія, Словаччина, Австрія, США: нові переклади за кордоном

Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в

Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"