В Італії вийшла поетична збірка Анатолія Дністрового

В Італії вийшла поетична збірка Анатолія Дністрового

В італійському видавництві Macabor вийшла поетична збірка «Несподівано прийшла війна» (Inattesa e giunta la guerra) Анатолія Дністрового. Про це письменник повідомив у Facebook. 

До книжки увійшли вірші поета з різних років, а також поезії з останньої збірки «Чорна п’ятниця» (2022) та верлібри теперішнього воєнного часу. Переклав вірші Паоло Ґальвані.

 

«Мені запропонував італійський видавець опублікувати книжку, а перед тим він погодив проєкт із моїм давнім перекладачем Паоло Ґальвані. Видання цієї книжки зрештою було ініціативою Паоло. Ще в далекому 2008 році він перекладав твори багатьох сучасних українських поетів, серед яких був і я, і видав невелику антологію нашої поезії італійською «Made in Ukraine». Також Паоло багато перекладав українських класиків. Буквально перед війною я надіслав Паоло електронну версію моєї нової поетичної книжки «Чорна п’ятниця», яка його дуже зацікавила, а також нові вірші вже після 24 лютого вторгнення російської орди. Тому ця збірка італійською стала своєрідним вибраним із мого поетичного доробку», розповідає автор видання для Читомо. 

 

В оформленні збірки використали одну з картин письменника.

«Думаю, що будь-які твори, що пишуться в стані війни, мають особливу енергетику й тривогу, яка здатна навіть простим словам, образам чи фразам надавати особливого значення, продиктованого граничною ситуацією. Це справді поезія особливого стану людини, яка нині народжується в Україні. Ми читаємо твори багатьох наших поетів і поеток і відчуваємо, як вони нас буквально обпікають, як слова пульсують, ніби напружені судини. Це велика сила переконання, яке, можливо, йде попереду так званого раціонального сприймання. Це і є сила поезії, яку відчує читач, навіть за кордоном. Принаймні, мені так здається», додає про поезію Анатолій Дністровський. 

 

Нагадаємо, що раніше роман «Б-52» Анатолія Дністрового вийшов чеською мовою.

 

Як відомо, Анатолій Дністровий долучиться до проєкту ​​«Слова і кулі» / Words and Bullets, який реалізовують культурно-видавниче медіа «Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED).

 

Оригінал статті на Suspilne: В Італії вийшла поетична збірка Анатолія Дністрового

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Шляхи пам’яті та боротьби: 5 нових фотокниг про Україну

Цього року видавничий світ збагатився кількома виданнями, що ставлять перед собою завдання відтворити та проаналізувати складний контекст історичних та сучасних подій в Україні. 
Одні а

Дитячу книжку Катерини Єгорушкіної видали у Польщі

У Польщі вийшла дитяча книжка Катерини Єгорушкіної «Мої вимушені канікули». Про це письменниця повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
У Польщі книжку надрукувало Wydawnictwo No Bell, її

Видавництво вдруге стало лавреатом премії KyivPride Awards

Видавництво «Видавництво» відзначили нагородою «Френдлі-бізнес», що дається за значний внесок у захист та просування прав і видимості ЛГБТІК+ людей від організації KyivPride. Про це пов

Зірка «Володаря перснів» звернувся українською до учасників кінофестивалю «Миколайчук OPEN»

На відкритті кінофестивалю «Миколайчук OPEN» у Чернівцях голівудський актор і режисер Вігго Мортенсен розпочав свою промову з кількох фраз українською.

Про це повідомляє у фейсбуку пресслужба фестива

В Індії переслідують письменницю Арундаті Рой

За 14 років після першої скарги уряд столиці Індії Делі надав дозвіл на переслідування письменниці Арундаті Рой відповідно до антитерористичних законів Індії.
Письменницю переслідують

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"