В італійському підручнику Україну нанесли на мапу Росії

В італійському підручнику Україну нанесли на мапу Росії

У італійському підручнику з географії виявили мапу, на якій кілька країн зобразили частинами Росії. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Посольства України в Італії.

На одній з фізичних мап зобразили Росію, куди входять Україна, Молдова, Білорусь, Грузія, Латвія, Литва, Естонія. До мапи додали текстову вправу про регіони Росії, де можна вписати ці країни. Помилкову інформацію виявили у підручнику для учнів середньої школи «Namaskar.Benvenuti nel mondo della geografia» авторства Альберто Фре.

«Прикрі непоодинокі випадки розповсюдження в італійських підручниках спотвореної інформації про Україну, її історію та актуальну соціально-політичну ситуацію не залишаються жодним чином поза увагою Посольства України в Італії. Ми завжди блискавично реагуємо на подібні маніпуляції в інформаційному просторі та щиро дякуємо небайдужим громадянам, які привертають нашу увагу до зазначених випадків», − прокоментували ситуацію дипломати.

 

Посольство офіційно звернулось до Міністерства освіти Італії, Асоціації італійських видавців та до видавництва. У зверненні закликають виправити статтю з помилкою, пропонуючи, відкритість до співпраці, надання авторам навчальних посібників правдивої інформації щодо подій в Україні.

 

Також, Посольство закликало повідомляти його про виявлення фактів фальсифікації української історії та викривленої інформації щодо України. Листи з додатками можна надіслати на електронну адресу emb_it@mfa.gov.ua зазначивши в темі «Фейкова інформація».

Зазначимо, підручник «Namaskar.Benvenuti nel mondo della geografia Europa» вийшов у 2019 році у видавництві Garzanti Scuola. Друкована версія видання містить посилання на мультимедійні електронні та онлайн-матеріали. У італійських книжкових онлайн-магазинах його вартість становить майже 19 євро.

 

Нагадаємо, цього року в Італії виявили підручник, у якому Крим назвали російським, а Донецьк і Луганськ − автономіями.

 

Крім того, Міністерство освіти і науки України заявляло про занепокоєність громадськості щодо помилок та недоречного контенту в українських шкільних підручниках, і через це вирішили переглянути підхід до їхнього відбору.

 

Оригінал статті на Suspilne: В італійському підручнику Україну нанесли на мапу Росії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична книжка української авторки увійшла в список читаня від Forbes

Дебютна поетична збірка перекладачки Оксани Максимчук “Still city” увійшла до переліку рекомендованого літнього читання від Forbes.
«У своїй першій збірці англійською мовою американка у

«Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко видали у формі артбуку

Видавництво «Комора» перевидало «Казку про калинову сопілку» Оксани Забужко у форматі артбуку. Про це видавництво повідило Читомо.
Нове видання доповнене ілюстраціями художниці Олі Стрю

У США вийде книжка Оксани Луцишиної Love Life

У серії Українського наукового інституту Гарвардського університету вийде роман Оксани Луцишиної Love Life («Любовне життя»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці університету.
Роман н

Професор Єльського університету перерахував $20 тисяч на навчання українських захисників

Американський філософ, професор Єльського університету Джейсон Стенлі перерахував Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» $20 000, які отримав за роботу почесним професором

Оголосили лавреатів американської премії The Carnegie Medal

Американська бібліотечна асоціація оголосила лавреатів щорічної літературної премії The Carnegie Medal. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Книжка The Berry Pickers («Збирачі ягод

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"