В італійському підручнику Україну нанесли на мапу Росії

В італійському підручнику Україну нанесли на мапу Росії

У італійському підручнику з географії виявили мапу, на якій кілька країн зобразили частинами Росії. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Посольства України в Італії.

На одній з фізичних мап зобразили Росію, куди входять Україна, Молдова, Білорусь, Грузія, Латвія, Литва, Естонія. До мапи додали текстову вправу про регіони Росії, де можна вписати ці країни. Помилкову інформацію виявили у підручнику для учнів середньої школи «Namaskar.Benvenuti nel mondo della geografia» авторства Альберто Фре.

«Прикрі непоодинокі випадки розповсюдження в італійських підручниках спотвореної інформації про Україну, її історію та актуальну соціально-політичну ситуацію не залишаються жодним чином поза увагою Посольства України в Італії. Ми завжди блискавично реагуємо на подібні маніпуляції в інформаційному просторі та щиро дякуємо небайдужим громадянам, які привертають нашу увагу до зазначених випадків», − прокоментували ситуацію дипломати.

 

Посольство офіційно звернулось до Міністерства освіти Італії, Асоціації італійських видавців та до видавництва. У зверненні закликають виправити статтю з помилкою, пропонуючи, відкритість до співпраці, надання авторам навчальних посібників правдивої інформації щодо подій в Україні.

 

Також, Посольство закликало повідомляти його про виявлення фактів фальсифікації української історії та викривленої інформації щодо України. Листи з додатками можна надіслати на електронну адресу emb_it@mfa.gov.ua зазначивши в темі «Фейкова інформація».

Зазначимо, підручник «Namaskar.Benvenuti nel mondo della geografia Europa» вийшов у 2019 році у видавництві Garzanti Scuola. Друкована версія видання містить посилання на мультимедійні електронні та онлайн-матеріали. У італійських книжкових онлайн-магазинах його вартість становить майже 19 євро.

 

Нагадаємо, цього року в Італії виявили підручник, у якому Крим назвали російським, а Донецьк і Луганськ − автономіями.

 

Крім того, Міністерство освіти і науки України заявляло про занепокоєність громадськості щодо помилок та недоречного контенту в українських шкільних підручниках, і через це вирішили переглянути підхід до їхнього відбору.

 

Оригінал статті на Suspilne: В італійському підручнику Україну нанесли на мапу Росії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"