В Ірландії відбулася прем’єра мюзиклу «Листи свободи» пам’яті Амеліної

В Ірландії відбулася прем’єра мюзиклу «Листи свободи» пам’яті Амеліної

Творча команда створила мюзикл про боротьбу України та Ірландії за незалежність. Виставу присвятили вбитій українській письменниці Вікторії Амеліній. Про це на своїй фейсбук-сторінці розповіла Любов Якимчук.

 

Події мюзиклу відбуваються на початку XX століття. В основу сюжету лягли біографії української письменниці з ірландським корінням Валерії О’Коннор-Вілінської та ірландки Констанс Маркевич, одруженої з Казимиром Маркевичем — польським драматургом, який виріс в Україні. Обидві жінки потрапляли до в’язниці за свою революційну діяльність. Їхня історія розповідається в уявному листуванні.

 

Над лібрето про Валерію О’Коннор Вілінську працювала українська письменниця Любов Якимчук. Валерія — українська письменниця з ірландським корінням, драматургиня, перекладачка Беранже, Анатоля Франса та Віктора Гюго, а також політична діячка й феміністка. До того ж вона була своячкою композитора Миколи Лисенка. 

 

Режисеркою, композиторкою та співачкою в мюзиклі стала Олеся Здоровецька. За розроблення цього проєкту вона отримала ірландську премію Markievicz Award.

 

Частину лібрето про Констанс Маркевич, ірландську революціонерку та феміністку, писала поетка і драматургиня Мері Бренлі з Ірландії. Констанс була пов’язана з Україною не лише завдяки чоловікові. Вона була авторкою ірландського повстанського гімну, який поклала на мелодію української народної пісні.

 

 

«Люди в залі плакали, люди реагували на звуки, слова, вони впізнавали в історіях двох жінок, українки та ірландки, історії своїх сімей, своїх країн», — розповідає про враження авдиторії від вистави Любов Якимчук на своїй фейсбук-сторінці.

 

Мюзикл планують представити у різних містах Ірландії, а згодом і в Україні.

 

Нагадаємо, що Любов Якимчук авторка збірки «Абрикоси Донбасу», за яку була номінована на премію Emerging Europe Awards.

 

 

Фото: фейсбук-сторінка Любові Якимчук

Оригінал статті на Suspilne: В Ірландії відбулася прем’єра мюзиклу «Листи свободи» пам’яті Амеліної

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"