В Івано-Франківську презентували книжку Галини Новосад «У світі книг»

В Івано-Франківську презентували книжку Галини Новосад  «У світі книг»

Авторка цього видання не письменниця і не критик, а лише пристрасна читачка, і цієї любові до друкованого слова їй вистачає не лише на читання, а й на осмислення прочитаного та фіксацію вражень у вигляді коротких, щирих і дуже живих текстів. Довший час вони існували тільки в фейсбучному просторі, але якогось дня пані Галина несподівано для себе побачила їх у вигляді книжки. Такий приємний сюрприз до іменин їй зробили чоловік Володимир спільно із письменниками Андрієм Любкою та Юрієм Винничуком.

Про це пише galychyna.if.ua.

І от тепер маємо унікальну книжку – зібрані під однією обкладинкою відгуки на 150 прочитаних видань українських та зарубіжних письменників за останні три роки, презентація якої відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка за модерування письменниці Ольги Деркачової.

– Зазвичай відгуки на прочитані книжки бувають різні – від позитивних до вкрай негативних. У пані Галини в її книжці все дуже делікатно і толерантно виписано, навіть якщо їй щось і не подобається з прочитаного. І це не може не зачаровувати, бо є свідченням гарного читацького професіоналізму. Також це не просто прочитані книжки, а тексти, вплетені в життя, коли ми маємо на тлі прочитаного ще й відлуння життя, яке на той момент проживає авторка, – каже О. Деркачова.

Пані Галина про своє захоплення читанням розповідає цікаво та емоційно. В дитинстві багато читала і у світі книжок почувалася комфортно. А доросле життя внесло свої корективи – навчання, сім’я, бізнес. Це все на роки відсунуло дитяче захоплення, але в якийсь із непростих життєвих моментів вона відчула потребу зануритися в інший світ, відпочити від реальності. І відтоді читання стало не лише улюбленим заняттям, що дарує насолоду, а й чудовим літературним проєктом. І тепер авторка активно поєднує свою основну роботу з презентаціями та зустрічами.

– І я радію, що так сталося, що ця книжка появилася на світ, бо зустрічаюся не тільки з читачами, а й знайомлюся з письменниками, чиї книжки читала і навіть мріяти про таке не могла раніше, – ділиться враженнями авторка.

На цій презентації вона також познайомилася з прикарпатськими письменницями, на чиї книжки написала відгуки, – Ольгою Деркачовою, Марією Ткачівською, Оксаною Кузів, Галиною Лицур-Щадей, також у ній містяться розповіді про книжки Юрія та Софії Андруховичів, Тараса Прохаська, Івана Бондарева.

Літературний критик Євген Баран зазначив, що «пані Галина є найщирішим і найвідданішим читачем, якого література завше потребувала», а директорка бібліотеки Людмила Бабій підкреслила, що її книжка інтригує і спонукає до читання, служить чудовим орієнтиром у бурхливому морі книжок і тому є дуже доречною у наших бібліотеках.

І, звісно, книжка цікава й самим письменникам, бо дає чудову можливість подивитися на власні твори, так би мовити, з другого боку дзеркала, з боку читача, краще зрозуміти його смаки та вподобання і в цьому розумінні відкрити для себе багато нового.

Книжка Галини Новосад «У світі книг» вийшла друком в ужгородському поліграфцентрі «Ліра». А ініціатором і організатором її презентації в Івано-Франківську стала музикантка, поетка і теж натхненна читачка Аліна Олійник, а чудовий настрій перед презентацією створювала своїм виконанням Юлія Махняк – солістка струнного квартету «Fiesta».

Марія МИКИЦЕЙ — поетеса, журналістка

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Івано-Франківську презентували книжку Галини Новосад «У світі книг»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"