В Івано-Франківську презентували книжку Галини Новосад «У світі книг»

В Івано-Франківську презентували книжку Галини Новосад  «У світі книг»

Авторка цього видання не письменниця і не критик, а лише пристрасна читачка, і цієї любові до друкованого слова їй вистачає не лише на читання, а й на осмислення прочитаного та фіксацію вражень у вигляді коротких, щирих і дуже живих текстів. Довший час вони існували тільки в фейсбучному просторі, але якогось дня пані Галина несподівано для себе побачила їх у вигляді книжки. Такий приємний сюрприз до іменин їй зробили чоловік Володимир спільно із письменниками Андрієм Любкою та Юрієм Винничуком.

Про це пише galychyna.if.ua.

І от тепер маємо унікальну книжку – зібрані під однією обкладинкою відгуки на 150 прочитаних видань українських та зарубіжних письменників за останні три роки, презентація якої відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка за модерування письменниці Ольги Деркачової.

– Зазвичай відгуки на прочитані книжки бувають різні – від позитивних до вкрай негативних. У пані Галини в її книжці все дуже делікатно і толерантно виписано, навіть якщо їй щось і не подобається з прочитаного. І це не може не зачаровувати, бо є свідченням гарного читацького професіоналізму. Також це не просто прочитані книжки, а тексти, вплетені в життя, коли ми маємо на тлі прочитаного ще й відлуння життя, яке на той момент проживає авторка, – каже О. Деркачова.

Пані Галина про своє захоплення читанням розповідає цікаво та емоційно. В дитинстві багато читала і у світі книжок почувалася комфортно. А доросле життя внесло свої корективи – навчання, сім’я, бізнес. Це все на роки відсунуло дитяче захоплення, але в якийсь із непростих життєвих моментів вона відчула потребу зануритися в інший світ, відпочити від реальності. І відтоді читання стало не лише улюбленим заняттям, що дарує насолоду, а й чудовим літературним проєктом. І тепер авторка активно поєднує свою основну роботу з презентаціями та зустрічами.

– І я радію, що так сталося, що ця книжка появилася на світ, бо зустрічаюся не тільки з читачами, а й знайомлюся з письменниками, чиї книжки читала і навіть мріяти про таке не могла раніше, – ділиться враженнями авторка.

На цій презентації вона також познайомилася з прикарпатськими письменницями, на чиї книжки написала відгуки, – Ольгою Деркачовою, Марією Ткачівською, Оксаною Кузів, Галиною Лицур-Щадей, також у ній містяться розповіді про книжки Юрія та Софії Андруховичів, Тараса Прохаська, Івана Бондарева.

Літературний критик Євген Баран зазначив, що «пані Галина є найщирішим і найвідданішим читачем, якого література завше потребувала», а директорка бібліотеки Людмила Бабій підкреслила, що її книжка інтригує і спонукає до читання, служить чудовим орієнтиром у бурхливому морі книжок і тому є дуже доречною у наших бібліотеках.

І, звісно, книжка цікава й самим письменникам, бо дає чудову можливість подивитися на власні твори, так би мовити, з другого боку дзеркала, з боку читача, краще зрозуміти його смаки та вподобання і в цьому розумінні відкрити для себе багато нового.

Книжка Галини Новосад «У світі книг» вийшла друком в ужгородському поліграфцентрі «Ліра». А ініціатором і організатором її презентації в Івано-Франківську стала музикантка, поетка і теж натхненна читачка Аліна Олійник, а чудовий настрій перед презентацією створювала своїм виконанням Юлія Махняк – солістка струнного квартету «Fiesta».

Марія МИКИЦЕЙ — поетеса, журналістка

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Івано-Франківську презентували книжку Галини Новосад «У світі книг»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"