В Івано-Франківську презентували книжку Галини Новосад «У світі книг»
![В Івано-Франківську презентували книжку Галини Новосад «У світі книг» В Івано-Франківську презентували книжку Галини Новосад «У світі книг»](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2021/09/0-58-696x344.jpg)
Авторка цього видання не письменниця і не критик, а лише пристрасна читачка, і цієї любові до друкованого слова їй вистачає не лише на читання, а й на осмислення прочитаного та фіксацію вражень у вигляді коротких, щирих і дуже живих текстів. Довший час вони існували тільки в фейсбучному просторі, але якогось дня пані Галина несподівано для себе побачила їх у вигляді книжки. Такий приємний сюрприз до іменин їй зробили чоловік Володимир спільно із письменниками Андрієм Любкою та Юрієм Винничуком.
Про це пише galychyna.if.ua.
І от тепер маємо унікальну книжку – зібрані під однією обкладинкою відгуки на 150 прочитаних видань українських та зарубіжних письменників за останні три роки, презентація якої відбулася в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка за модерування письменниці Ольги Деркачової.
– Зазвичай відгуки на прочитані книжки бувають різні – від позитивних до вкрай негативних. У пані Галини в її книжці все дуже делікатно і толерантно виписано, навіть якщо їй щось і не подобається з прочитаного. І це не може не зачаровувати, бо є свідченням гарного читацького професіоналізму. Також це не просто прочитані книжки, а тексти, вплетені в життя, коли ми маємо на тлі прочитаного ще й відлуння життя, яке на той момент проживає авторка, – каже О. Деркачова.
Пані Галина про своє захоплення читанням розповідає цікаво та емоційно. В дитинстві багато читала і у світі книжок почувалася комфортно. А доросле життя внесло свої корективи – навчання, сім’я, бізнес. Це все на роки відсунуло дитяче захоплення, але в якийсь із непростих життєвих моментів вона відчула потребу зануритися в інший світ, відпочити від реальності. І відтоді читання стало не лише улюбленим заняттям, що дарує насолоду, а й чудовим літературним проєктом. І тепер авторка активно поєднує свою основну роботу з презентаціями та зустрічами.
– І я радію, що так сталося, що ця книжка появилася на світ, бо зустрічаюся не тільки з читачами, а й знайомлюся з письменниками, чиї книжки читала і навіть мріяти про таке не могла раніше, – ділиться враженнями авторка.
На цій презентації вона також познайомилася з прикарпатськими письменницями, на чиї книжки написала відгуки, – Ольгою Деркачовою, Марією Ткачівською, Оксаною Кузів, Галиною Лицур-Щадей, також у ній містяться розповіді про книжки Юрія та Софії Андруховичів, Тараса Прохаська, Івана Бондарева.
Літературний критик Євген Баран зазначив, що «пані Галина є найщирішим і найвідданішим читачем, якого література завше потребувала», а директорка бібліотеки Людмила Бабій підкреслила, що її книжка інтригує і спонукає до читання, служить чудовим орієнтиром у бурхливому морі книжок і тому є дуже доречною у наших бібліотеках.
І, звісно, книжка цікава й самим письменникам, бо дає чудову можливість подивитися на власні твори, так би мовити, з другого боку дзеркала, з боку читача, краще зрозуміти його смаки та вподобання і в цьому розумінні відкрити для себе багато нового.
Книжка Галини Новосад «У світі книг» вийшла друком в ужгородському поліграфцентрі «Ліра». А ініціатором і організатором її презентації в Івано-Франківську стала музикантка, поетка і теж натхненна читачка Аліна Олійник, а чудовий настрій перед презентацією створювала своїм виконанням Юлія Махняк – солістка струнного квартету «Fiesta».
Марія МИКИЦЕЙ — поетеса, журналістка
Оригінал статті на НСПУ: В Івано-Франківську презентували книжку Галини Новосад «У світі книг»
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.