В Івано-Франківську запускають медіа про локальне мистецтво post impreza

В Івано-Франківську запускають медіа про локальне мистецтво post impreza

На Івано-Франківщині створять онлайн-медіа post impreza, яке розповідатиме про місцеве мистецтво та його історію. Про це Читомо повідомила команда проєкту. 

Редакція post impreza розповідатиме про мистецьку сцену Франківщини — від бієнале Impreza, що відбулась у місті 1989 року, і до сьогодні. Назва медіа походить від назви цієї події. 

 

Також команда має на меті розвивати культурну журналістику в регіоні.

 

На думку ініціаторок створення медіа — кураторки галереї «Асортиментна кімната» Анни Потьомкіної та засновниці агенції proto produkciia Альони Каравай — Франківську давно не вистачало якісного медіа-майданчика, щоб аналізувати українське мистецтво, знайомити читачів з провідними митцями регіону та новими іменами. 

 

Редакторками post impreza стали Юлія Кушнір та Ольга Перехрест. У ролі операційного керівника до них приєднався антрополог і культурний менеджер Євген Бойко.

 

Команда планує випускати аналітичні матеріали та інтерв’ю на гострі теми — про те, що хвилює мистецьку та культурну спільноту. Обирати меседжі та спікерів для публікацій допомагатиме кураторська група, до якої увійшли художники Анатолій Звіжинський та Євген Самборський, режисерка Надія Парфан, письменник Остап Українець та перформерка Вікторія Миронюк.

 

«Нас цікавить тяглість процесів місцевої мистецької історії. Ми розуміємо значний вплив бієнале Impreza на культурне середовище міста та регіону, але не плануємо обмежуватись лише ним. post impreza — це можливість оцінити те, що відбулось з мистецтвом Франківщини після бієнале — на фоні революцій та хвиль міграцій, а також описувати те, що ми спостерігаємо зараз, у воєнний час», — розповідає Анна Потьомкіна. 

 

Медійну платформу обіцяють запустити впродовж наступних двох тижнів. Окрім підготовки матеріалів на культурну тематику, редакція збере онлайн-бібліотеку з виданих раніше книжок, каталогів та альманахів про франківське мистецтво.

 

Команда відкрита до партнерств, пропозицій та інформаційних колаборацій. Анонси культурних подій у Франківську можна надсилати на адресу: editor@postimpreza.org. 

 

Запуск post impreza став можливим завдяки підтримці Європейського культурного фонду та Європейської Комісії в рамках проєкту «Сила тут», що реалізується «Іншою Освітою».

 

Нагадаємо, що Читомо спільно з Посольством Швеції в Україні запустили спецпроєкт «Шведський акцент».

 

Як відомо, The Ukrainians продовжили випуск паперового журналу Reporters та вперше відкрили вільний продаж видання.

Оригінал статті на Suspilne: В Івано-Франківську запускають медіа про локальне мистецтво post impreza

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Оголосили короткий список Букерівської премії-2023

Букерівська премія оголосила короткий список творів, що претендують на нагороду у 2023 році. Про це повідомили на сайті премії.
До шортлиста увійшли:
 

Study for Obedience («Навчання с

У Львові стартував тиждень скульптури

У Львові стартував Львівський тиждень скульптури «Старе і Нове/Нове і Старе», під час якого планують показати більше 300 скульптур, об’єктів та інсталяцій.

Про це повідомляє

В Україні дозволили писати з малої літери топоніми «росія» і «москва»

В Україні написання слів «росія», «москва» тощо офіційно дозволили писати з малої букви у неофіційних текстах. Про це повідомили у Національній комісії зі стандартів державної мови.
З м

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"