В Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку письменнику Ярославу Ярошу

В Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку письменнику Ярославу Ярошу

На будинку, де проживав письменник Ярослав Ярош, відкрили меморіальну дошку на його честь. Про це йдеться на сайті Івано-Франківської міської ради.

Дошку встановили на будинку, що на вулиці Довгій, 47 у межах програми «Івано-Франківськ − місто героїв». Відкриття присвятили до дня народження письменника.

 

«Я хотіла б подякувати міській раді та меру за програму «Івано-Франківськ − місто героїв», завдяки якій мешканці хоча б цього мікрорайону пам’ятатимуть, що тут жив Ярослав Ярош», − сказала голова Івано-Франківської обласної організації Спілки письменників України Світлана Бреславська.

 

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зауважив, що це не перша у місті анотаційна дошка, присвячена письменникам.

 

Ярослав Ярош народився 3 серпня 1950 у селі Королівка Коломийського району. Жив і працював в Івано-Франківську. Був кореспондентом журналу «Україна», членом Спілки письменників України з 1979 року, заступником голови Івано-Франківської організації СПУ та головою ради Клубу творчої інтелігенції Прикарпаття. Лауреат премій імені Мирослава Ірчана, імені Михайла Старицького, імені Тараса Мельничука та імені Маркіяна Шашкевича (Канада).

 

Започаткував у прикарпатській журналістиці брошуровані видання художньо-публіцистичних додатків одночасно з випуском газет. На твори Ярослава Яроша композитори написали більше ніж 30 пісень. Окремі вірші Ярослава Яроша перекладено білоруською, абхазькою, башкирською, молдавською, узбецькою, румунською, польською мовами.

 

Ярослав Ярош писав драми-хроніки про українських письменників «Горно пекельне (Степан Руданський)», п’єсу в листах і новелах «Біла лілія (Василь Стефаник та Ольга Кобилянська)», трагедію «Репресії», ліричну драму «Горда княгиня (Іван Франко та Юзефа Дзвонковська)», «Жіноцтво (Симпатії Івана Франка)», епістолярну драму «Дорогий хтосічок (Леся Українка і Ольга Кобилянська)», повість «Листи до мами» (про Василя Стефаника), кілька п’єс-інсценізацій, зокрема, за творами Михайла Коцюбинського  Івана Франка, Ганса Христіана Андерсена. Написав більше, ніж десять поетичних збірок, серед яких п’ять дитячих і один кіносценарій до художнього фільму «Ходить Довбуш…». У 1992 році видав збірник «Надсяння» і антологію українсько-польської поезії десятьох авторів «На спустілому полі — Ostre kamienie».

 

Помер Ярослав Ярош 31 травня 2019 року в Івано-Франківську у віці 68 років.

 

Нагадаємо, нещодавно у Дніпрі відкрили меморіальну дошку на честь польського письменника Юліуша Словацького. У грудні у Києві відкрили меморіальну дошку письменникам Василю Стусу та Івану Світличному.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: В Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку письменнику Ярославу Ярошу

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"