В ЄС заарештували крадіїв антикварних книжок з бібліотек Європи

В ЄС заарештували крадіїв антикварних книжок з бібліотек Європи

Європол заарештував 9 громадян Сакартвело, які викрадали з бібліотек по всій Європі цінні антикварні книжки на суму в €2,5 млн (понад 105 млн гривень).

« У 2022 і 2023 роках злочинній групі вдалося викрасти рідкісні книжки з національних та історичних бібліотек Чехії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Швейцарії», — ідеться у звіті Європолу.

 

Викрадачі підміняли книжки копіями — найчастіше вони полювали перші видання російських письменників. Усього вони викрали щонайменше 170 примірників, 150 з них вилучив Європол.

 

Щоб здійснити крадіжку, злочинці видавали себе за науковців. Отримавши доступ до оригіналів, вони виготовляли підробки. Окрім того, група викрадачів вистежувала колекцію в національних бібліотеках, а пізніше вдиралася і викрадала книжки.

 

З національних бібліотек викрали:

 

  • з бібліотеки Варшавського університету — 80 примірників російських книжок XIX століття;
  • з Національного інституту східних мов і цивілізацій у Парижі — десяток рукописів;
  • з бібліотеки Вільнюського університету — 17 рідкісних книжок російською мовою;
  • з Женевської бібліотеки — 4 томи Пушкіна, опубліковані у 1827, 1823, 1874 і 1821 роках;
  • з бібліотеки Ліонської вищої нормальної школи — видання п’єси Пушкіна «Борис Годунов» 1825 року.

 

Деякі з антикварних видань продали через аукціонні будинки в Санкт-Петербурзі та Москві.

 

Міжнародну операцію провели після того, як французька влада повідомила Європол про зникнення у своїх бібліотеках. Потім з’ясувалося, що інші країни також зафіксували втрати рідкісних видань, і у Франції, Грузії, Литві, Польщі та Швейцарії була організована операція з упіймання злодіїв.

 

Як повідомлялося, у першому півріччі 2021 року в Україні митники вилучили 4 книжки.

 

Джерело: The Guardian

Чільна ілюстрація: OLX

Оригінал статті на Suspilne: В ЄС заарештували крадіїв антикварних книжок з бібліотек Європи

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"