В церкві села Козаричі попрощалися з Миколою Нестерчуком, колишнім відповідальним…
![В церкві села Козаричі попрощалися з Миколою Нестерчуком, колишнім відповідальним… В церкві села Козаричі попрощалися з Миколою Нестерчуком, колишнім відповідальним…](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/07/361577958_1937479369957532_2106117470968928109_n-696x522.jpg)
Сумно прощатися з людьми, яких знаєш десятиріччями. В церкві села Козаричі сьогодні відспівали Миколу Трохимовича Нестерчука, колишнього відповідального секретаря Центрального правління ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Майже три десятиріччя він був мотором просвітянських заходів, з ним знайомі і співпрацювали тисячі людей, сотні українців знають Нестерчука особисто. Пам’ятають його з мегафоном на всіх київських заходах, — від 1989 року; його висока постать з просвітянським прапором в Шевченківські дні біля пам’ятника Шевченка, – незабутня; пам’ятаємо його гостинність і бажання почастувати кавою-чаєм кожного, хто при ходив у «Просвіту» на Музейний, 8, а згодом — на Хрещатик,10б. Завжди ділився, тим, що мав, часто казав: «Я люблю дати людям щось хороше і потрібне». Думаю, що в багатьох учасників всіляких просвітянських конкурсів є цікаві книжки, на яких стоїть позначка «дар «Просвіти» і підпис Миколи Нестерчука.
Він був зв’язковим з обласними, міськими, районними «Просвітами»,
зустрічав і проводжав просвітян, які приходили в наш офіс. А ще було в 90-ті
роки, коли вже легендарне печиво і чай «від Миколи» і його нехитрі
бутерброди з власного дому для багатьох були обідом… Навіщо я про це пишу, замість
розповідати про нагороди, звання, уміння збирати представників інших
громадських організацій, поєднуючи в спільні справи просвітянські ініціативи? Хочу
підкреслити, що він не став лише функціонером, не був лицарем протоколу і
печатки. Він був сердечною, усміхненою, приязною людиною і таким його любили.
Сьогодні ми почули багато добрих спогадів від його родичів, сусідів, друзів.
Ми обіймали його дружину, пані Марію, схожу на легку дніпровську чайку,
пораненою смертю свого чоловіка, — вона кілька разів повторила, що останні два
роки на пенсії, живучи душа в душу, дуже хотіли разом діждатися перемоги…
Восени, ближче до Воздвиження, Миколі Трохимовичу мало б виповнитися 82.
Він не виглядав на свої роки, а душа його вихлюпувала юнацьку захопленість
і молодечу любов до України…
Поховали Миколу Трохимовича Нестерчука на сільському цвинтарі, оточеному ланами квітучих соняшників, степовими травами, небом високим і вітром із самого Дніпра. Поховали з молитвами, а на поминальному обіді Павло Мовчан, Георгій Філіпчук, Дмитро Ломачук, Степан Брацюнь, Світлана Фещенко, Тетяна Негрій, Володимир Семистяга, односельці і родичі зверталися до душі покійного і просили їй життя біля Господа, згадуючи дні і труди Українця Миколи Нестерчука, який «любив нас усіх, та найбільше любив Україну». Без пафосу і натуги, а з сердечним теплом і світлом.
Прощайте і простіть, Миколо Трохимовичу! Хай земля Вам буде пухом! Світла пам’ять.
Любов Голота
Оригінал статті на НСПУ: В церкві села Козаричі попрощалися з Миколою Нестерчуком, колишнім відповідальним…
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.