В УКФ визнали кризу і пропонують кадрові зміни, якщо не подолають її за два тижні

В УКФ визнали кризу і пропонують кадрові зміни, якщо не подолають її за два тижні

В Українському культурному фонді заявили про ймовірність самовідводу голови і членів Наглядової ради через регулярне ускладнення кризи. Про це йдеться у заяві очільниці наглядової ради фонду Лариси Мудрак, оприлюдненій на офіційному сайті установи.

«Наглядова Рада працює на громадських засадах, тому зобов’язана чути голос громадськості. Ми отримали звернення від заявників, яким вже надійшла відмова фонду, звернення від цієї частини культурної громадськості надійшли і до Президента України, прем’єр-міністра, міністра культури та інформаційної політики. Ми маємо відреагувати якомога швидше. Прошу підтримати та зберегти колектив УКФ, який зараз також зазнає репутаційних втрат, зважаючи на критику та ситуацію, що склалася», − закликала Лариса Мудрак.

 

Вона запропонувала відкритий діалог з громадськістю задля порятунку УКФ.

 

«Розпочавши діалог, ми можемо його втратити, як і довіру до роботи інституції. Про втрату довіри вже почала говорити частина молодої культурної спільноти й в першу чергу заявники фонду, чиї проєкти були відхилені. Публічна комунікація вже перейшла на рівень, коли сторони не чують одна одну й колектив фонду не витримує навантаження. Обмін листами й зверненнями може бути нескінченним й не вирішує ситуацію. Слова не допомагають»− констатувала Мудрак.

 

Також Лариса Мудрак заявила про необхідність дій, спрямованих на усунення загроз грантовому конкурсу, результати якого затримуються на місяць. Голова наглядової ради вважає, що існує потреба перезавантаження як самої інституції, так і Наглядової Ради, на засіданнях якої «за участі дирекції починають переважати емоції».

 

«Я закликаю до чіткого дотримання діяльності в правовому полі, дотримання норм закону, положення та регламенту, а також етики та професійності, уникати сексистських висловів, ненависті, зневаги та емоцій різного характеру. Інакше УКФ не зможе перейти до наступного етапу своєї діяльності − створення нової стратегії та на її основі перезавантаження системи для рівного доступу до грантових можливостей всіх учасників культурного сектору», − переконана Мудрак.

 

У випадку невиконання цих та інших дій і продовження кризи у двотижневий термін, Лариса Мудрак пообіцяла вчинити самовідвід і запропонувала такі ж дії членам Наглядової Ради.

 

Додамо, УКФ оприлюднив звернення у відповідь на нещодавні відкриті листи експертів Українського культурного фонду та культурних інституцій до Президента України і Уряду щодо роботи Наглядової ради Фонду. У них оприлюднили вимоги вплинути на роботу установи через негативний вплив Наглядової ради на її репутацію та  діяльність загалом.

 

Зазначимо, у квітні повноваження Голови Наглядової ради УКФ склав Михайло Захаревич, якого на цій посаді замінила Лариса Мудрак. Після цього Наглядова рада обрала Владислава Берковського новим виконавчим директором Фонду.

 

Також Український ПЕН закликав владні інституції гарантувати чесність і прозорість виборів президента УКФ, підтримати публічні дебати кандидатів.

 

Як відомо, Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі. Діяльність фонду спрямовується та координується Міністерством культури.

 

Нагадаємо, 8 лютого УКФ повідомив, що у виконавчої директорки Українського культурного фонду Юлії Федів, яка обіймала цю посаду з 2018 року, завершився контракт. Того ж дня Наглядова Рада УКФ оголосила конкурс на посаду виконавчого директора установи, в якому Юлія Федів не брала участі.

 

10 березня Спілка концертних індустрій України звинуватила УКФ у непрозорому використанні коштів, а відразу після оголошення списку кандидатів на посаду директора, на адресу УКФ соціальними мережами почали ширитись обвинувачення у неправомірних діях. Разом з тим депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк направив заяву до Національного антикорупційного бюро про вчинення кримінального правопорушення.

Оригінал статті на Suspilne: В УКФ визнали кризу і пропонують кадрові зміни, якщо не подолають її за два тижні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Привітик від атора!

Привіт, мої любі!

Даю про себе знати, оскільки давненько від мене не було нічого чутно. Хочу сказати, що мені приємно інколи заглядати на сторінку і бачити нові зірочки, відгуки і, навіть, нагороди! Це все просто гріє мені

Дві книжки за ціною однієї! Знижка!!!

Привіт, мої друзі!

Завтра на вас чекає приємна знижка на дилогію

“ЗА КРОК ДО ЩАСТЯ”

Історія, яка надовго залишиться в ваших серцях!

Не пропустіть нагоди придбати шалено-емоційний роман за нижчою ціною!

Бажаю

Пані та панове! Нейронет!

Вітаю вас, любі мої! На Букнеті новий конкурс, а мене муха вкусила і не відпускала, доки не поставила фінальну крапку. Дякую їй, що не загризла. :))) Тепер справа за вами. Буду у захваті, якщо прочитаєте і додасте коментарі на

Так все ж таки серце чи розум?

Сьогодні о 20°° у “Вдрузк або Я не хотіла”

  — Навіщо ти сюди прибігла?! Ну?! Скажи мені?!

 — Я вже сказала!

  — Ні, не треба мені заливати про Опру! Прошу, не бреши! Навіщо ти сюди прибігла?!

  Я

Знижка 20%!!!

Друзі, сьогодні діє дуже вигідна знижка 20% на мій роман “Мій коханий злочинець”

Діма став свідком злочину, а закон замість того, щоб допомогти, відвернувся від нього.
Тепер йому потрібно ховатися не тільки від

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"