В УКФ визнали кризу і пропонують кадрові зміни, якщо не подолають її за два тижні

В УКФ визнали кризу і пропонують кадрові зміни, якщо не подолають її за два тижні

В Українському культурному фонді заявили про ймовірність самовідводу голови і членів Наглядової ради через регулярне ускладнення кризи. Про це йдеться у заяві очільниці наглядової ради фонду Лариси Мудрак, оприлюдненій на офіційному сайті установи.

«Наглядова Рада працює на громадських засадах, тому зобов’язана чути голос громадськості. Ми отримали звернення від заявників, яким вже надійшла відмова фонду, звернення від цієї частини культурної громадськості надійшли і до Президента України, прем’єр-міністра, міністра культури та інформаційної політики. Ми маємо відреагувати якомога швидше. Прошу підтримати та зберегти колектив УКФ, який зараз також зазнає репутаційних втрат, зважаючи на критику та ситуацію, що склалася», − закликала Лариса Мудрак.

 

Вона запропонувала відкритий діалог з громадськістю задля порятунку УКФ.

 

«Розпочавши діалог, ми можемо його втратити, як і довіру до роботи інституції. Про втрату довіри вже почала говорити частина молодої культурної спільноти й в першу чергу заявники фонду, чиї проєкти були відхилені. Публічна комунікація вже перейшла на рівень, коли сторони не чують одна одну й колектив фонду не витримує навантаження. Обмін листами й зверненнями може бути нескінченним й не вирішує ситуацію. Слова не допомагають»− констатувала Мудрак.

 

Також Лариса Мудрак заявила про необхідність дій, спрямованих на усунення загроз грантовому конкурсу, результати якого затримуються на місяць. Голова наглядової ради вважає, що існує потреба перезавантаження як самої інституції, так і Наглядової Ради, на засіданнях якої «за участі дирекції починають переважати емоції».

 

«Я закликаю до чіткого дотримання діяльності в правовому полі, дотримання норм закону, положення та регламенту, а також етики та професійності, уникати сексистських висловів, ненависті, зневаги та емоцій різного характеру. Інакше УКФ не зможе перейти до наступного етапу своєї діяльності − створення нової стратегії та на її основі перезавантаження системи для рівного доступу до грантових можливостей всіх учасників культурного сектору», − переконана Мудрак.

 

У випадку невиконання цих та інших дій і продовження кризи у двотижневий термін, Лариса Мудрак пообіцяла вчинити самовідвід і запропонувала такі ж дії членам Наглядової Ради.

 

Додамо, УКФ оприлюднив звернення у відповідь на нещодавні відкриті листи експертів Українського культурного фонду та культурних інституцій до Президента України і Уряду щодо роботи Наглядової ради Фонду. У них оприлюднили вимоги вплинути на роботу установи через негативний вплив Наглядової ради на її репутацію та  діяльність загалом.

 

Зазначимо, у квітні повноваження Голови Наглядової ради УКФ склав Михайло Захаревич, якого на цій посаді замінила Лариса Мудрак. Після цього Наглядова рада обрала Владислава Берковського новим виконавчим директором Фонду.

 

Також Український ПЕН закликав владні інституції гарантувати чесність і прозорість виборів президента УКФ, підтримати публічні дебати кандидатів.

 

Як відомо, Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі. Діяльність фонду спрямовується та координується Міністерством культури.

 

Нагадаємо, 8 лютого УКФ повідомив, що у виконавчої директорки Українського культурного фонду Юлії Федів, яка обіймала цю посаду з 2018 року, завершився контракт. Того ж дня Наглядова Рада УКФ оголосила конкурс на посаду виконавчого директора установи, в якому Юлія Федів не брала участі.

 

10 березня Спілка концертних індустрій України звинуватила УКФ у непрозорому використанні коштів, а відразу після оголошення списку кандидатів на посаду директора, на адресу УКФ соціальними мережами почали ширитись обвинувачення у неправомірних діях. Разом з тим депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк направив заяву до Національного антикорупційного бюро про вчинення кримінального правопорушення.

Оригінал статті на Suspilne: В УКФ визнали кризу і пропонують кадрові зміни, якщо не подолають її за два тижні

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Український інститут книги проведе «Тиждень поезії»

Український інститут книги з 16 до 24 березня проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури

Окупаційна влада Криму обшукала дім кримськотатарської активістки Лутфіє Зудієвої

22 лютого російські силовики затримали кримськотатарську правозахисницю й активістку «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієву, а в її будинку, що в тимчасово окупованому Джанкої, провели

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

У Держкомтелерадіо розповіли, як формують комітети присуджуваних ним премій

Державний комітет телебачення і радіомовлення України розповів, скільки літературних премій організовує і назвав суми винагород переможцям. Про це комітет повідомив у відповідь на інфор

Актуальні збори, до яких закликають долучитися українські діячі культури

Українська літературна спільнота продовжує активно збирати кошти на потреби Збройних сил України. Розповідаємо про актуальні збори:

видавчиня, літературна редакторка, волонтерка Ірина

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"