В Україні 59% громадян уважають російську мову іноземною, 9,5% потрібною для…

В Україні 59% громадян уважають російську мову іноземною, 9,5% потрібною для…

Переважна більшість українців уважають знання англійської мови необхідним (84,9%), визнають, що вона дає кар’єрні переваги (86,9%) і що вона має бути обов’язковою для вивчення до середнього рівня (intermediate) в українських школах, зазначається в результатах дослідження «Сприйняття громадянами України іноземних мов», проведеного соціологічною компанією «Active Group» 29-30 травня 2021 року.

Знання німецької мови необхідним назвали 22,2% українців, французької — 13,7%, іспанської — 13,6%, польської — 11,1%, російської — 9,6%, китайської — 6,5%, португальської — 6,3%, арабської — 2,4%, інших — 1,4% разом узятих.

При цьому суттєво більше українців визнали кар’єрні переваги при знанні польської (20,1%), китайської (21,1%) й арабської (4,8%) мов, але набагато менше вважають за необхідне вивчати їх в українських школах (5,9%, 4,3% і 1,4% відповідно).

Визнають кар’єрні переваги російської мови 12,3% респондентів, 9,5% уважають за потрібне вчити її у школі.

Водночас на запитання, чи згодні ви з твердженням, що російська мова є іноземною, «так» відповіли 43,6% опитаних, «скоріше так» — 15%, «скоріше ні» — 24,7%, «точно ні» — 15,2%.

У віковому розрізі позитивну відповідь на це запитання дали 45,8% респондентів вікової категорії 60+, 69,4% респондентів 50-59 років, 73,7% респондентів 40-49 років, 48,8% респондентів 30-39 років і 64,5% респондентів 18-29 років. Менш схильні вважати російську іноземною чоловіки, ніж жінки, і жителі села, ніж жителі міста.

Під час дослідження методом індивідуального інтерв’ю було опитано 1200 респондентів старше 18 років на всіх підконтрольних уряду територіях України. Вибірка репрезентативна за віком і статтю, похибка не більше ніж 2,9% при показниках у 50% і 1,7% при показниках у 10% або 90%.

Джерело: ua.interfax.com.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Україні 59% громадян уважають російську мову іноземною, 9,5% потрібною для…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Чеська книжкова виставка «Світ книги»: Зобов’язуємося підтримувати українську літературу

Міжнародна книжкова виставка «Світ книги» висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk у Харкові. Заяву опублікували на її фейсбук-сторінці.

«Ми добре знаємо, наскільки важливими для наших

В Україні започаткували видавництво Kovyla Publishing

В Україні заснували видавництво англомовних електронних книжок про Україну – Kovyla Publishing. Про це Читомо повідомили засновники видавництва.
Запустила Kovyla Publishing команда, яка

В Україні запустили бібліотеку електронних книжок англійською

Український застосунок для читання Librarius спільно із Мінцифрою запустили онлайн-бібліотеку англійською мовою FutuLib. Про це Читомо повідомили у Librarius.
Застосунок розробили спіль

Дублінська літературна премія оголосила лавреатів 2024 року

Румунський письменник Мірча Картереску та американський перекладач Шон Коттер стали переможцями Дублінської літературної премії 2024 року за роман «Соленоїд». Про це повідомили на сайті

Видавці ЄС: Розширюємо співпрацю з українськими колегами

Федерація європейських видавців висловила співчуття щодо обстрілу друкарні Factor Druk 23 травня у Харкові. Про це повідомили на сайті федерації.
Федерація європейських видавців вислови

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"