В Україні 59% громадян уважають російську мову іноземною, 9,5% потрібною для…

В Україні 59% громадян уважають російську мову іноземною, 9,5% потрібною для…

Переважна більшість українців уважають знання англійської мови необхідним (84,9%), визнають, що вона дає кар’єрні переваги (86,9%) і що вона має бути обов’язковою для вивчення до середнього рівня (intermediate) в українських школах, зазначається в результатах дослідження «Сприйняття громадянами України іноземних мов», проведеного соціологічною компанією «Active Group» 29-30 травня 2021 року.

Знання німецької мови необхідним назвали 22,2% українців, французької — 13,7%, іспанської — 13,6%, польської — 11,1%, російської — 9,6%, китайської — 6,5%, португальської — 6,3%, арабської — 2,4%, інших — 1,4% разом узятих.

При цьому суттєво більше українців визнали кар’єрні переваги при знанні польської (20,1%), китайської (21,1%) й арабської (4,8%) мов, але набагато менше вважають за необхідне вивчати їх в українських школах (5,9%, 4,3% і 1,4% відповідно).

Визнають кар’єрні переваги російської мови 12,3% респондентів, 9,5% уважають за потрібне вчити її у школі.

Водночас на запитання, чи згодні ви з твердженням, що російська мова є іноземною, «так» відповіли 43,6% опитаних, «скоріше так» — 15%, «скоріше ні» — 24,7%, «точно ні» — 15,2%.

У віковому розрізі позитивну відповідь на це запитання дали 45,8% респондентів вікової категорії 60+, 69,4% респондентів 50-59 років, 73,7% респондентів 40-49 років, 48,8% респондентів 30-39 років і 64,5% респондентів 18-29 років. Менш схильні вважати російську іноземною чоловіки, ніж жінки, і жителі села, ніж жителі міста.

Під час дослідження методом індивідуального інтерв’ю було опитано 1200 респондентів старше 18 років на всіх підконтрольних уряду територіях України. Вибірка репрезентативна за віком і статтю, похибка не більше ніж 2,9% при показниках у 50% і 1,7% при показниках у 10% або 90%.

Джерело: ua.interfax.com.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Україні 59% громадян уважають російську мову іноземною, 9,5% потрібною для…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Важливо!!! Для тих, хто читає Володаря!

Дорогі читачки, щиро дякую за вашу підтримку та емоції! Найближчим часом продовження виходитиме через день, тому, що я їду у відпустку, але навіть там продовжу займатися книгою.

Знижка на “Без зайвих слів”!

Вітаю, мої хороші! Забігла коротенько повідомити, що сьогодні на роман «Без зайвих слів» діє знижка. Може бути, комусь стане в нагоді) Щиро запрошую зазирнути до цієї історії про справжнє кохання та міцну дружбу,

Про що мої кники. Лонгрід.

Софія Вітерець нещодавно запропонувала флешмоб з темою, що мене цікавить багато років.

Треба розказати, про що наші книги, а коментатори можуть написати, чи вони вловили авторський меседж.

Здається, все просто.

дорослі не носять рожевого

“Для всеохопного розуміння чогось – потрібно аналізувати” – це я зрозуміла на економічному факультеті та повністю згідна. Аналіз дійсно дуже важливий, бо якщо застосовувати його правильно, це прямий шлях до самовдосконалення.

Наприклад,

Знижка на “Один крок”

Шановні  читачі, сьогодні діє неймовірна  знижка  на мою  завершену книгу «Один крок». Її  можна  придбати  за ціною,  нижчою передплати.

https://booknet.com/uk/book/odin-krok-b325523

Анотація

Коли вони вперше

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"