В Україні 59% громадян уважають російську мову іноземною, 9,5% потрібною для…

В Україні 59% громадян уважають російську мову іноземною, 9,5% потрібною для…

Переважна більшість українців уважають знання англійської мови необхідним (84,9%), визнають, що вона дає кар’єрні переваги (86,9%) і що вона має бути обов’язковою для вивчення до середнього рівня (intermediate) в українських школах, зазначається в результатах дослідження «Сприйняття громадянами України іноземних мов», проведеного соціологічною компанією «Active Group» 29-30 травня 2021 року.

Знання німецької мови необхідним назвали 22,2% українців, французької — 13,7%, іспанської — 13,6%, польської — 11,1%, російської — 9,6%, китайської — 6,5%, португальської — 6,3%, арабської — 2,4%, інших — 1,4% разом узятих.

При цьому суттєво більше українців визнали кар’єрні переваги при знанні польської (20,1%), китайської (21,1%) й арабської (4,8%) мов, але набагато менше вважають за необхідне вивчати їх в українських школах (5,9%, 4,3% і 1,4% відповідно).

Визнають кар’єрні переваги російської мови 12,3% респондентів, 9,5% уважають за потрібне вчити її у школі.

Водночас на запитання, чи згодні ви з твердженням, що російська мова є іноземною, «так» відповіли 43,6% опитаних, «скоріше так» — 15%, «скоріше ні» — 24,7%, «точно ні» — 15,2%.

У віковому розрізі позитивну відповідь на це запитання дали 45,8% респондентів вікової категорії 60+, 69,4% респондентів 50-59 років, 73,7% респондентів 40-49 років, 48,8% респондентів 30-39 років і 64,5% респондентів 18-29 років. Менш схильні вважати російську іноземною чоловіки, ніж жінки, і жителі села, ніж жителі міста.

Під час дослідження методом індивідуального інтерв’ю було опитано 1200 респондентів старше 18 років на всіх підконтрольних уряду територіях України. Вибірка репрезентативна за віком і статтю, похибка не більше ніж 2,9% при показниках у 50% і 1,7% при показниках у 10% або 90%.

Джерело: ua.interfax.com.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Україні 59% громадян уважають російську мову іноземною, 9,5% потрібною для…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Мазепинська Євангелія в Музеї книги і друкарства України

Бажання українців не просто вижити у час жорстоких випробувань – війни проти рашизму, але і жити повнокровним життям, засвідчують ті культурні події, які відбуваються у воюючій Україні сьогодні. Серед н

Письменник, колишній в’язень «Ізоляції» Асєєв здобув премію за мужність імені Діани…

Український письменник і журналіст, колишній в’язень терористів «ДНР» Станіслав Асєєв здобув премію за мужність імені Діани Ортіс.

Про це повідомив 24 травня керівник видавництва Українського науко

У росії штрафуватимуть за мапи без Криму

Держдума рф ухвалила закон про штрафи до 1 мільйона рублів або арешт до 15 діб за поширення мап, що «заперечують територіальну цілісність Росії». Про це повідомляє «Крим. Реалії», посил

У Києві розпочався фестиваль імені Романа Ратушного

У Києві розпочався фестиваль «Протасів Яр», присвячений пам’яті полеглого активіста й добровольця Романа Ратушного.
 
Подію відкрила українська письменниця Світлана Поваляєва, яка подяк

Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

Вранці 26 травня російські окупанти скинули бомбу ФАБ-250 на Нью-Йорк Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
 
За його словами, внаслідок бомбардуванн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"