В Україні хочуть продовжити дії санкцій проти видавництв-пропагандистів із РФ

В Україні хочуть продовжити дії санкцій проти видавництв-пропагандистів із РФ

У березні наступного року може завершитись термін дії санкцій щодо дев’яти російських видавництв, що видають антиукраїнські книжки. Про це повідомила пресслужба Держкомтелерадіо.

Відповідно до рішення РНБО України санкції застосовано до дев’яти російських видавництв, що найбільше видавали антиукраїнську літературу: «Эксмо», «АСТ», «Питер», «Центрполиграф», «Яуза», «Яуза-пресс», «Алгоритм», «Книжный мир» та «Вече». Вони не мають легальних способів потрапити на український ринок.

 

Оскільки після застосування санкцій ці видавництва продовжують продукувати видання антиукраїнського змісту, Держкомтелерадіо має намір ініціювати продовження санкцій, термін дії яких закінчується у березні 2022 року. Також за ініціативою відомства та за поданням Служби безпеки України до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці, внесли дев’ять російських авторів: Всеволода Сахарова, Лева Вєршиніна, Олександра Широкорада, Олександра Терещенка, Михайла Полікарпова, Ростислава Іщенка, Олександра Тамонікова, Олександра Дугіна і Захара Прілєпіна.

 

За результатами моніторингу, на сайті відомства оприлюднюють Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Зі списком можна ознайомитись за посиланням. Станом на серпень 2021 року, до Переліку внесено 264 видання творів 171 автора, випущених 64 видавцями.

 

«Перелік має рекомендаційний характер і постійно оновлюється. Основне його призначення – застерегти суб’єктів господарювання від завідомо невдалих спроб отримати дозволи на ввезення цих видань в Україну, а також зорієнтувати правоохоронні органи, юридичних та фізичних осіб про те, що факти розповсюдження цієї продукції можуть містити ознаки злочинів, передбачених статтями 109, 110, 300, 436 Кримінального кодексу України», − пояснюють у Держкомтелерадіо.

 

Перелік став основним джерелом інформації під час відбору російських видавництв, щодо яких рішенням РНБО від 19 березня 2019 року застосували санкції у зв’язку з систематичним випуском ними видань антиукраїнського змісту.

 

Додамо, цього року в Україні видали менше дозволів на ввезення книжок з Росії, ніж минулоріч. У 2019 році зросли штрафи за незаконне ввезення російських книжок.

 

Як відомо, більшість міського населення України підтримує державне регулювання ввезення російських книжок.

 

Оригінал статті на Suspilne: В Україні хочуть продовжити дії санкцій проти видавництв-пропагандистів із РФ

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"