В Україні хочуть змінити умови заборони імпорту паперової продукції з Росії

В Україні хочуть змінити умови заборони імпорту паперової продукції з Росії

Представники галузі припускають, що заборона ввезення паперу з Росії, яку ввели цього року, може негативно вплинути на галузь. Про це йдеться у відповіді Асоціації українських підприємств целюлозно-паперової галузі «УкрПапір» на інформаційний запит Читомо.

15 квітня у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі на нараді за участю заступника міністра, представників провідних підприємств галузі та асоціацій роботодавців, виробників скла, освіти. За її підсумками ухвалили узгоджене рішення щодо внесення змін до постанови про імпорт деяких різновидів паперової продукції. Рішення має на меті запобігти зупинці підприємств внаслідок припинення імпорту окремих видів продукції, якої не виробляють в Україні, а саме паперу і картону, що необхідні для виробництва, зокрема, підручників, навчальних посібників, а також художньої літератури.

 

«Від ухвалення урядового рішення до цього часу минуло вже біля пів року, але через штучні перепони влада не хоче чути застереження галузі та внести необхідні корективи у перелік продукції, яку заборонили імпортувати з Російської Федерації. При цьому, асоціація «УкрПапір» продовжує наполегливо працювати з органами влади у напрямку внесення відповідних змін до урядового рішення про заборону імпорту різновидів паперової продукції», – заявили в асоціації.

 

Статистичні дослідження асоціації «УкрПапір» свідчать про падіння імпорту паперу і картону з 923 тисяч тонн у 2018 році до 809 тисячі у 2020 році, зокрема, з Росії – з 153 тисяч до 96 тисяч. Імпорт галузевої продукції з інших країн, переважно з ЄС, у цей період також скоротився з 770 тисяч до 713 тисяч тонн.

 

За інформацією асоціації, в Україні працює 33 картонно-паперові фабрики загальною потужністю понад 1,2 мільйона тонн паперу і картону. Галузь виробляє близько 1 мільйона тонн паперу і картону, задовільняючи практично в повному обсязі потребу підприємств харчової, кондитерської, медичної галузей у пакувальних матеріалах, а також населення у паперових виробах санітарного призначення. Загальне річне споживання продукції галузі оцінюється на рівні 1,2 мільйона тонн і забезпечується вітчизняною продукцією в обсязі 600 тисяч (крім того, майже 300 тисяч тонн продукції експортують) та внаслідок імпорту продукції, яку, переважно, не виробляють в країні, в обсязі 600 тисяч тонн. Внаслідок відсутності в Україні виробництва целюлози, як основну сировину підприємства використовують макулатуру.

 

Разом з тим, українські підприємства галузі ще не зменшили своїх позицій на вітчизняному ринку. Так, за підсумками січня-серпня 2021 року вони забезпечили виробництво майже 594 тисячі тонн паперу і картону, або 112,3% до аналогічного рівня минулого року.

 

«При цьому варто підкреслити, що зараз та у найближчій перспективі у нас немає технічних можливостей створення виробничих потужностей і сировинної бази для організації виробництва багатьох видів продукції критичного імпорту. Понад 95% потреби галузевих підприємств працюють завдяки використанню макулатури (у країнах Європи цей показник становить 60%), що вплинуло на формування асортименту  продукції», – пояснюють в асоціації.

 

В асоціації припустили, що урядове рішення призведе до скорочення обсягів виробництва учнівських зошитів, паперових шпалер, картонної транспортної тари та паперових мішків, а також до зриву програми друкування підручників, інших навчально-методичних посібників та інших наслідків.

 

«Підтвердженням цьому є наступне. Загальний обсяг споживання паперу і картону для друкування дорівнює понад 150 тисяч тонн на рік, зокрема вітчизняного виробництва (Коростишівська та Зміївська паперові фабрики) – лише 4,5 тисячі тонн. Сьогодні на межі зупинки перебуває виробництво учнівських зошитів, паперових шпалер тощо. Виробники цієї продукції вимушено шукають інші джерела придбання офсетного паперу, але вартість європейського паперу вища від російського на 30-50%, що призвело до зростання вартості продукції для кінцевого споживача, скорочення обсягів виробництва та звільненням працівників галузі приблизно до 500 осіб з усіма наслідками для держави», – наголосили в асоціації.

 

Нагадаємо, у квітні Кабінет Міністрів України ввів заборону на ввезення паперу з Російської Федерації.

 

Крім того, з 2019 року в Україні діють санкції щодо фізичних та юридичних осіб, серед яких є і російські видавництва.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні хочуть змінити умови заборони імпорту паперової продукції з Росії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Давайте оглянемо дану інформацію)

Дорогі читачі, на мою історію 18+ сьогодні діє знижка!!!

 Вітаю, ти втрапила

– Це теж входить в умови цього контракту? – Вимовляю тремтячим голосом.
Його гарячі пальці торкаються до мого плеча, ковзають вище змушуючи

Знижки 35%!!!! Його батько мною одержимий!!!

Мої любі, сьогодні діє знижка 35% на мою гарячу історію 18+!!! 

Його батько мною одержимий

– Збиралася позбутися від моєї дитини? – Він наступає, заганяє в кут.
– Я? Ні …, – з жахом качаю головою, – ні. Тобто, з чого ти взяв,

Оновлення та знижка!

АНОТАЦІЯ:

Я могла б стати хорошим юристом, і мала це зробити, бо була найкращою студенткою на потоці, але той хто привив мені любов до цієї професії, сам же і знищив її. Мій колишній престижний юрист, керівник відомої у

Знижка на фіктивні стосунки!

Вітаю зі святом, мої любі! Сподіваюся, ви всі у відносній безпеці і знайдете час, щоб відсвяткувати День Конституції України. З цього приводу я підготувала вам подарунок – знижку 25 % на книгу “Будь моєю дівчиною”!

***

Хочу

Назвали кількість бібліотек, які знищили російські загарбники

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну щонайменше 122 бібліотеки було пошкоджено або повністю знищено.

У 21 бібліотеці – не зберігся жоден документ. Про це повідомили на засіданні Ради

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"