В Україні хочуть змінити умови заборони імпорту паперової продукції з Росії

В Україні хочуть змінити умови заборони імпорту паперової продукції з Росії

Представники галузі припускають, що заборона ввезення паперу з Росії, яку ввели цього року, може негативно вплинути на галузь. Про це йдеться у відповіді Асоціації українських підприємств целюлозно-паперової галузі «УкрПапір» на інформаційний запит Читомо.

15 квітня у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі на нараді за участю заступника міністра, представників провідних підприємств галузі та асоціацій роботодавців, виробників скла, освіти. За її підсумками ухвалили узгоджене рішення щодо внесення змін до постанови про імпорт деяких різновидів паперової продукції. Рішення має на меті запобігти зупинці підприємств внаслідок припинення імпорту окремих видів продукції, якої не виробляють в Україні, а саме паперу і картону, що необхідні для виробництва, зокрема, підручників, навчальних посібників, а також художньої літератури.

 

«Від ухвалення урядового рішення до цього часу минуло вже біля пів року, але через штучні перепони влада не хоче чути застереження галузі та внести необхідні корективи у перелік продукції, яку заборонили імпортувати з Російської Федерації. При цьому, асоціація «УкрПапір» продовжує наполегливо працювати з органами влади у напрямку внесення відповідних змін до урядового рішення про заборону імпорту різновидів паперової продукції», – заявили в асоціації.

 

Статистичні дослідження асоціації «УкрПапір» свідчать про падіння імпорту паперу і картону з 923 тисяч тонн у 2018 році до 809 тисячі у 2020 році, зокрема, з Росії – з 153 тисяч до 96 тисяч. Імпорт галузевої продукції з інших країн, переважно з ЄС, у цей період також скоротився з 770 тисяч до 713 тисяч тонн.

 

За інформацією асоціації, в Україні працює 33 картонно-паперові фабрики загальною потужністю понад 1,2 мільйона тонн паперу і картону. Галузь виробляє близько 1 мільйона тонн паперу і картону, задовільняючи практично в повному обсязі потребу підприємств харчової, кондитерської, медичної галузей у пакувальних матеріалах, а також населення у паперових виробах санітарного призначення. Загальне річне споживання продукції галузі оцінюється на рівні 1,2 мільйона тонн і забезпечується вітчизняною продукцією в обсязі 600 тисяч (крім того, майже 300 тисяч тонн продукції експортують) та внаслідок імпорту продукції, яку, переважно, не виробляють в країні, в обсязі 600 тисяч тонн. Внаслідок відсутності в Україні виробництва целюлози, як основну сировину підприємства використовують макулатуру.

 

Разом з тим, українські підприємства галузі ще не зменшили своїх позицій на вітчизняному ринку. Так, за підсумками січня-серпня 2021 року вони забезпечили виробництво майже 594 тисячі тонн паперу і картону, або 112,3% до аналогічного рівня минулого року.

 

«При цьому варто підкреслити, що зараз та у найближчій перспективі у нас немає технічних можливостей створення виробничих потужностей і сировинної бази для організації виробництва багатьох видів продукції критичного імпорту. Понад 95% потреби галузевих підприємств працюють завдяки використанню макулатури (у країнах Європи цей показник становить 60%), що вплинуло на формування асортименту  продукції», – пояснюють в асоціації.

 

В асоціації припустили, що урядове рішення призведе до скорочення обсягів виробництва учнівських зошитів, паперових шпалер, картонної транспортної тари та паперових мішків, а також до зриву програми друкування підручників, інших навчально-методичних посібників та інших наслідків.

 

«Підтвердженням цьому є наступне. Загальний обсяг споживання паперу і картону для друкування дорівнює понад 150 тисяч тонн на рік, зокрема вітчизняного виробництва (Коростишівська та Зміївська паперові фабрики) – лише 4,5 тисячі тонн. Сьогодні на межі зупинки перебуває виробництво учнівських зошитів, паперових шпалер тощо. Виробники цієї продукції вимушено шукають інші джерела придбання офсетного паперу, але вартість європейського паперу вища від російського на 30-50%, що призвело до зростання вартості продукції для кінцевого споживача, скорочення обсягів виробництва та звільненням працівників галузі приблизно до 500 осіб з усіма наслідками для держави», – наголосили в асоціації.

 

Нагадаємо, у квітні Кабінет Міністрів України ввів заборону на ввезення паперу з Російської Федерації.

 

Крім того, з 2019 року в Україні діють санкції щодо фізичних та юридичних осіб, серед яких є і російські видавництва.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні хочуть змінити умови заборони імпорту паперової продукції з Росії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"