В Україні хочуть звільнити від податків аудіокнижки

В Україні хочуть звільнити від податків аудіокнижки

Законопроєкт групи народних депутатів про звільнення від оподаткування аудіокнижок зареєстрували у Верховній раді. Проєкт закону №5876 оприлюднили на сайті Верховної Ради.

Від податку на додану вартість хочуть звільнити постачання, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування тощо), виготовлення, розповсюдження україномовних аудіокнижок. Також закон діятиме на постачання електронних примірників та надання доступу до україномовних аудіокнижок.

 

«Аудіокнижки є товаром, що стрімко поширюється на українському і світовому ринку, оскільки на відміну від друкованих, аудіокнижки мають багато переваг у частині зручності й швидкості читання, вигіднішої ціни, поширення, а також захисту навколишнього природного середовища. Наприклад, у США продажі аудіокнижок у 2020 році зросли до 1,2 мільярда доларів, що на 16 % більше, ніж у 2019 році», − йдеться у пояснювальній записці законопроєкту.

 

Народні депутати переконані, що відсутність податкової пільги стримує розвиток україномовних аудіокнижок і виконання Стратегії популяризації української мови до 2030 року.

 

Як відомо, від податку на додану вартість українських книговидавців звільнили у 1997 році.

 

Додамо, минулого року у Великобританії скасували ПДВ на електронні книжки та періодичні видання.

 

Нагадаємо, у 2019 році в Україні заснували перше спеціалізоване видавництво аудіокнижок.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні хочуть звільнити від податків аудіокнижки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"