В Україні триває голосування за 10 книжок про розуміння російсько-української війни

В Україні триває голосування за 10 книжок про розуміння російсько-української війни

Український інститут книги й Міністерство культури та інформаційної політики складають список 10 ключових видань з історії України, які допомагають зрозуміти причини російсько-української війни. Про це УІК повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

10 обраних за підсумками голосування книжок українці зможуть отримати у вільному доступі. 

 

Перелік видань сформували на основі тематичних каталогів, дані до яких УІК збирає від видавців та оцінює зусиллями незалежних експертів. Серед запропонованих видань: Гульнара Абдулаєва «Кримські татари: від етногенезу до державності», Володимир В’ятрович «Україна. Історія з грифом “Секретно”», Кирило Галушко «Український націоналізм», Ярослав Грицак «Подолати минуле: глобальна історія України», Енн Епплбом «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», Оксана Забужко «Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій», Вахтанг Кіпіані «Справа Василя Стуса», Сергій Плохій «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності», Тімоті Снайдер «Криваві землі. Європа між Гітлером і Сталіним» та інші.

 

Окрім запропонованих Українським інститутом книги варіантів можна додати власні пропозиції книжок, які мають бути доступні українцям безкоштовно.

 

Голосування триватиме до 12 липня 2022 року.

 

Заповнити форму з опитуванням можна за посиланням.

 

Нагадаємо, українці склали список зі 170 книжок для розуміння причин російсько-української війни.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні триває голосування за 10 книжок про розуміння російсько-української війни

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у меж

Оголосили короткий список Букерівської премії-2023

Букерівська премія оголосила короткий список творів, що претендують на нагороду у 2023 році. Про це повідомили на сайті премії.
До шортлиста увійшли:
 

Study for Obedience («Навчання с

У Львові стартував тиждень скульптури

У Львові стартував Львівський тиждень скульптури «Старе і Нове/Нове і Старе», під час якого планують показати більше 300 скульптур, об’єктів та інсталяцій.

Про це повідомляє

В Україні дозволили писати з малої літери топоніми «росія» і «москва»

В Україні написання слів «росія», «москва» тощо офіційно дозволили писати з малої букви у неофіційних текстах. Про це повідомили у Національній комісії зі стандартів державної мови.
З м

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"