В Україні триває голосування за 10 книжок про розуміння російсько-української війни

В Україні триває голосування за 10 книжок про розуміння російсько-української війни

Український інститут книги й Міністерство культури та інформаційної політики складають список 10 ключових видань з історії України, які допомагають зрозуміти причини російсько-української війни. Про це УІК повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

10 обраних за підсумками голосування книжок українці зможуть отримати у вільному доступі. 

 

Перелік видань сформували на основі тематичних каталогів, дані до яких УІК збирає від видавців та оцінює зусиллями незалежних експертів. Серед запропонованих видань: Гульнара Абдулаєва «Кримські татари: від етногенезу до державності», Володимир В’ятрович «Україна. Історія з грифом “Секретно”», Кирило Галушко «Український націоналізм», Ярослав Грицак «Подолати минуле: глобальна історія України», Енн Епплбом «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», Оксана Забужко «Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій», Вахтанг Кіпіані «Справа Василя Стуса», Сергій Плохій «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності», Тімоті Снайдер «Криваві землі. Європа між Гітлером і Сталіним» та інші.

 

Окрім запропонованих Українським інститутом книги варіантів можна додати власні пропозиції книжок, які мають бути доступні українцям безкоштовно.

 

Голосування триватиме до 12 липня 2022 року.

 

Заповнити форму з опитуванням можна за посиланням.

 

Нагадаємо, українці склали список зі 170 книжок для розуміння причин російсько-української війни.

Оригінал статті на Suspilne: В Україні триває голосування за 10 книжок про розуміння російсько-української війни

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Міфи Украіни. Короткий огляд. Богиня Мара

Доброго ранку, любі читачі. Сьогодні у нас дуже особлива богиня.

Мара

Богиня зла, темної ночі, ворожнечі, нічних жахів, смерті.

Несе людям чвари, брехню та хвороби.

Вона – володарка Підземного Світу – Наві, тому

Instagram відновив сторінку Асоціації родин захисників «Азовсталі»

Instagram повернув доступ до сторінки Асоціації родин захисників «Азовсталі» через добу після блокування. Про це повідомила представниця асоціації родин захисників Ганна Науменко.
З кіл

TikTok просуває російський контент попри власну заборону

У TikTok з’являється новий контент для російських користувачів попри заборону самої соцмережі. Про це повідомляють у звіті некомерційної організації Tracking Exposed.
Згідно з політикою

В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

Відкриття виставки відбудеться 12 серпня о 15:00 у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.

Шандор Балог народився 13 серпня 1947 року в селі Великі Геївці. У 1965 році закінчив

Українські юристи закликали Зеленського підписати закон про заборону імпорту російських книжок

Українські правники закликали президента України підписати закон 2309-ІХ, що забороняє імпорт книжок з росії та білорусі та передбачає, що в Україні книжки видаватимуть в перекладі укра

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"