В Україні створили «Шрифтову Абетку ідентичності»

В Україні створили «Шрифтову Абетку ідентичності»

«Шрифтова Абетка української ідентичності» представляє літери зі сторони знакових для країни символів та модерних українських шрифтів. Автори культурного проєкту — Projector Foundation.

 

Мета проєкту — наголосити на ролі шрифтів у формуванні української візуальної культури та продемонструвати суспільству напрацювання наших дизайнерів.

 

«Шрифтова Абетка української ідентичності» — це сайт інтерактивної абетки української мови, де кожна з 33 літер символізує окрему подію, постать або символ нашої країни. Зокрема Ї — їжак протитанковий, Щ — Щедрик, а С — «Сміливі завжди мають щастя». Сторінка кожної літери оформлена за допомогою одного з українських новітніх шрифтів, які можна завантажити для створення власних проєктів.

За словами дизайнерів, українські шрифти почали активно з’являтися після Революції Гідності. Найвидатніші з них додали до Абетки, розказавши про їхніх авторів, історії створення та поради щодо використання. Серед представлених є шрифт Morta (Brute) Михайла Рафайлика, який передає форму стесаних темних вулканів, та названий на честь міфологічної богині смерті, шрифт Lezo Дмитра Кіфуляка, натхненний мечами та шаблями XV-XVll століть, та шрифт Digital Stitch Лук’яна Турецького, що поєднує піксельну структуру й традиційну вишивку хрестиком.

В описі проєкту йдеться, що в тридцяти трьох відібраних шрифтах можна прослідкувати й нашу візуальну історію, і сучасність, і майбутнє.

 

«Шрифтову Абетку української ідентичності» згодом можна буде побачити офлайн у форматі виставки постерів у київських закладах.

 

Проєкт створений у партнерстві з Фундацією ЗМІN та Tech Foundation. Дизайн втілила студія Obys.

 

 

Фото: сайт проєкту «Шрифтова Абетка української ідентичності»

Оригінал статті на Suspilne: В Україні створили «Шрифтову Абетку ідентичності»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"