В Україні створили «Шрифтову Абетку ідентичності»

В Україні створили «Шрифтову Абетку ідентичності»

«Шрифтова Абетка української ідентичності» представляє літери зі сторони знакових для країни символів та модерних українських шрифтів. Автори культурного проєкту — Projector Foundation.

 

Мета проєкту — наголосити на ролі шрифтів у формуванні української візуальної культури та продемонструвати суспільству напрацювання наших дизайнерів.

 

«Шрифтова Абетка української ідентичності» — це сайт інтерактивної абетки української мови, де кожна з 33 літер символізує окрему подію, постать або символ нашої країни. Зокрема Ї — їжак протитанковий, Щ — Щедрик, а С — «Сміливі завжди мають щастя». Сторінка кожної літери оформлена за допомогою одного з українських новітніх шрифтів, які можна завантажити для створення власних проєктів.

За словами дизайнерів, українські шрифти почали активно з’являтися після Революції Гідності. Найвидатніші з них додали до Абетки, розказавши про їхніх авторів, історії створення та поради щодо використання. Серед представлених є шрифт Morta (Brute) Михайла Рафайлика, який передає форму стесаних темних вулканів, та названий на честь міфологічної богині смерті, шрифт Lezo Дмитра Кіфуляка, натхненний мечами та шаблями XV-XVll століть, та шрифт Digital Stitch Лук’яна Турецького, що поєднує піксельну структуру й традиційну вишивку хрестиком.

В описі проєкту йдеться, що в тридцяти трьох відібраних шрифтах можна прослідкувати й нашу візуальну історію, і сучасність, і майбутнє.

 

«Шрифтову Абетку української ідентичності» згодом можна буде побачити офлайн у форматі виставки постерів у київських закладах.

 

Проєкт створений у партнерстві з Фундацією ЗМІN та Tech Foundation. Дизайн втілила студія Obys.

 

 

Фото: сайт проєкту «Шрифтова Абетка української ідентичності»

Оригінал статті на Suspilne: В Україні створили «Шрифтову Абетку ідентичності»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До Бердичева приїздить славетний письменник Мирослав Дочинець

Один із найпопулярніших сучасних письменників України Мирослав Дочинець планує завітати до Бердичева. Вже найближчого понеділка, 16 вересня, гостинні стіни публічної бібліотеки та молодіжного простору «

У проєкт бюджету-2025 заклали у 2,5 рази менше коштів на УІК, ніж цьогоріч

У 2025 році на діяльність Українського інституту книги (УІК) в проєкті державного бюджету виділили 178 млн 548 тис. грн. Проєкт закону про державний бюджет України оприлюднили на сайті

Пішов з життя фолькльорист і мистецтвознавець Микола Мушинка

Пішов із життя один із найвідоміших дослідників українського фольклору Микола Мушинка. Про це повідомили на фейсбук-сторінці медіа «Локальна історія».
Праці науковця присвячені дослідже

У Вінниці започаткують програму розвитку місцевого книговидання

У Вінниці планують запустити програму підтримки книговидання про місто та його видатних особистостей. Про це Читомо повідомили у департаменті маркетингу міста та туризму Вінницької місь

У Британії видадуть книжку про українське мистецтво і антиколоніалізм

У листопаді 2024 року видавництво Routledge планує випустити книжку «Мистецтво в Україні між конструюванням ідентичності та антиколоніальним спротивом». Про це повідомила редакторка вид

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"