В Україні створили Фонд пам’яті загиблих журналістів

В Україні створили Фонд пам’яті загиблих журналістів

В Україні створено Фонд пам’яті загиблих журналістів у Всесвітній день свободи преси, який відзначається 3 травня, Національна спілка журналістів України оголошує про запуск Фонду пам’яті загиблих журналістів.

Діяльність фонду буде спрямована на допомогу родинам журналістів, які загинули під час широкомасштабного російського вторгнення до України.

Благодійні пожертви від українських та зарубіжних медіа, журналістських та інших громадських організацій, фондів та установ, окремих громадян надходитимуть на окремий рахунок Національної спілки журналістів України. Кошти з цього рахунку виплачуватимуться дітям та іншим членам родин загиблих колег.

— Журналістика – це професія мужніх людей. Адже бути відданим професійним стандартам і готувати достовірні репортажі означає, що журналіст свідомо ризикує стати мішенню для російських окупантів, — коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Наш обов’язок – підтримувати всіх сучасних воєнних кореспондетів. Та віддавати данину пам’яті жертвам війни.

Рішення про виплату коштів, зібраних Фондом, ухвалюватиме Секретаріат НСЖУ за поданням комісії з призначення допомоги. Для контролю за діяльністю фонду буде створена спостережна рада, до складу якої входитимуть авторитетні журналісти та медіадіячі: Ольга Мусафірова, Микола Семена, Сергій Шевченко та інші.

Національна спілка журналістів України уже зробила перший внесок у Фонд пам’яті журналістів – перерахувавши 30 тисяч гривень. Також реквізити для допомоги родинам загиблих журналістів опубліковані в історіях спецпроекту «Медіа Меморіал», який створено телеканалом ICTV (Starlight Media) в пам’ять про загиблих журналістів.

Фонд пам’яті журналістів/ Реквізити для перерахування:Отримувач: Національна спілка журналістів УкраїниНомер рахунку UA703052990000026002000114500ЄДРПОУ 00027140АТ КБ «ПРИВАТБАНК»МФО банку 305299
Призначення платежу: Благодійна допомога для родин загиблих журналістів.

Як повідомляє Національна спілка журналістів Україні, з початку широкомасштабного російського вторгнення до України загинули 23 медійника. Цю цифру підтвердив у своєму зверненні після смерті журналістки Радіо Свободи Віри Гірич і Президент України Володимир Зеленський.

Спілка веде поіменний список та регулярно оприлюднює імена всіх загиблих.
Список убитих журналістів (медійників):
1. П’єр Закжевськи
2. Олександра Кувшинова
3. Олександр Литкін
4. Павло Лі
5. Сергій Пущенко
6. Євген Сакун
7. Брент Ентоні Рено
8. Оксана Бауліна
9. Ділєрбек Шакіров
10. Віктор Дєдов
11. Віктор Дудар
12. Лілія Гумянова
13. Юрій Олійник
14. Олег Якунін
15. Максим Левін
16. Мантас Кведаравічус
17. Сергій Заїковський
18. Денис Котенко
19. Євген Баль
20. Роман Нежиборець
21. Зореслав Замойський
22. Валерія Глодан
23. Віра Гирич

Джерело: facebook.com

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: В Україні створили Фонд пам’яті загиблих журналістів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"